Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nienawidzę siebię za to jak wyglądam


Ergil

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ergil napisał:

Co masz przez to zdanie na myśli o jakie "łatwe wyjście" ci chodzi. Nie nie pozapuszczałem się na fora dla inceli akurat, ale nie zmienia faktu że oni strasznie bazują na tym co napisałem to prawda. Dzięki że napisałaś że jestem na to za mądry chodź nie wiem po czym uważasz że jestem za mądry 🙂

Zboczenie zawodowe, sorry 🙂 Mam studia z zakresu psychologii jezyka. Patrze na skladnie, dobor slow, to, w jaki sposob sie wypowiadasz itd i tak, jestes inteligentny. 

Latwe wyjscie - mialam na mysli, ze osoby skupione wokol spolecznosci inceli na pewno sa w pewnym sensie ofiarami systemu, spoleczenstwa, ktore stawia nierealne wymagania. Ale jednoczesnie badania tych grup osob pokazaly, ze sa to osoby, ktore maja tendencje do obwiniania innych, a najlepiej calych grup osob, za swoje niepowodzenia. Taki sam mechanizm dziala np. w przypadku antysemityzmu, rasizmu itd. To oni sa winni, nie ja. Wyjscie jest latwe, bo zaklada, ze czlowiek nie musi nic robic, nie musi sie starac, bo i tak inni sa winni. A nie prowadzi do rozwiazania, bo w zyciu chodzi o to, zeby byc szczesliwym (przynajmniej dla mnie), a jak czlowiek siedzi w domu i sie uzala nad soba i nienawidzi ludzi, to zwykle nie jest szczesliwy. Poza tym incele opieraja swoje poglady na teoriach pseudonaukowych, ktore po prostu ponaginali, zeby pasowaly do ich teorii o samcach alfa i wrednych kobietach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, minou napisał:

Teraz Ty sie nie obraz, ale po Twoim sposobie pisania i klasyfikowania ludzi mam wrazenie, ze pozapuszczales sie troche na jakies fora dla inceli, reddit i te sprawy i teraz powtarzasz tamte bzdury,

Co prawda to nie do mnie, ale ja byłem incelem zanim tą nazwę wymyślono i rozpowszechniono ale dowiedziałem się że nim jestem jakieś 2 lata temu   😊.  No ale incelstwo będzie rosło w siłę bo społeczeństwa odchodzą od tradycyjnych wartości, Chrześcijaństwa gdzie promowano małżeństwo i wstrzemięźliwość seksualną a teraz mamy raczej powrót do czasów pierwotnych gdzie samiec alfa zdobywał trofea wszelakie a słabi byli skazany na śmierć i samotność. A dziś to wszytko jest podbudowane mediami, głównie społecznościowymi w których liczy się lans, super wygląd itp.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, alone05 napisał:

Kto to są incele? Pierwszy raz słyszę to słowo.

Incel pochodzi od Involuntary Celibate (czyli mimowolny celibat) oznacza to że są to ludzie którzy nie prowadzą życia seksualnego wbrew swojej woli, ale to nie do końca prawda bo inceli można policzyć na kilka grób. W mniejszości znajdują się tak zwani radykalni incele którzy nienawidzą kobiet wręcz do tego stopnia że najlepiej by je traktowali jak podludzi. W zdecydowanej większości jednak są incele którzy są mniej więcej tacy jak opisała ich minou są to po prostu albo goście którzy uważają że seks im się należy w zamian za nic od nich, albo tacy którzy się po prostu poddali z tego względu że uważają że nic co by zrobili nie pozwoli im znaleźć kobiety ponieważ są nieatrakcyjni fizycznie (brzydka twarz), albo są niscy, albo jedno i drugie. Z kolei jest jeszcze jedna mała grupa inceli którzy po prostu są incelami bo na przykład chcą uprawiać seks tylko z kobietą z którą się ożenią, ale jednocześnie także się poddali bo uważają że przez to że są brzydcy, bądź niscy, albo jedno i drugie to nic nie osiągnął. Część z nich także ma problemu w stylu że nie będą w stanie zadowolić seksualnie kobiety ponieważ ich przyrodzenie nie będzie wystarczające, albo że jest niedoświadczony, a pozna doświadczoną kobietę i ją rozczaruje pod tym względem, albo także jedno i drugie na raz (przyznam się tutaj że sam mam co do tej kwestii problem ze sobą kilka miesięcy temu miałem napady nerwicy lękowej z tego powodu i co prawda mi to przeszło, ale szczerze dalej mam obawy i mam niskie poczucie swojej wartości. Tak tak wiem że to jest zabawne i żałosne że ma się problem na temat swojego przyrodzenia i tego typu spraw).

 

14 godzin temu, carlosbueno napisał:

Co prawda to nie do mnie, ale ja byłem incelem zanim tą nazwę wymyślono i rozpowszechniono ale dowiedziałem się że nim jestem jakieś 2 lata temu   😊.  No ale incelstwo będzie rosło w siłę bo społeczeństwa odchodzą od tradycyjnych wartości, Chrześcijaństwa gdzie promowano małżeństwo i wstrzemięźliwość seksualną a teraz mamy raczej powrót do czasów pierwotnych gdzie samiec alfa zdobywał trofea wszelakie a słabi byli skazany na śmierć i samotność. A dziś to wszytko jest podbudowane mediami, głównie społecznościowymi w których liczy się lans, super wygląd itp.  

 

To prawda że inceli jest coraz więcej z tego co wiem z najnowszych danych około 28% męskiej populacji nie miała seksu po 18 roku życia i ten procent stale rośnie, a zaczął wznosić się coraz wyżej nieustannie chyba od roku 2008 mniej więcej w tym samym w którym popularne się stały portale randkowe. Co do kwestii kulturowych to się zgadzam tutaj że to też ma swój wpływ, bo to jest jeden z tematów którym się zajmuje z zainteresowania, ale nie będę tutaj pisał co i jak bo to nie jest wątek na ten temat, a po za tym i tak nikt by nie chciał tutaj czytać moich rozprawek, a temat jest długi i obszerny.

Edytowane przez Ergil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ergil napisał:

To prawda że inceli jest coraz więcej z tego co wiem z najnowszych danych około 28% męskiej populacji nie miała seksu po 18 roku życia i ten procent stale rośnie,

Ogólnie wbrew obiegowym opiniom o wielkiej seksualizacji dzisiejszej młodzieży, to w krajach najwyżej rozwiniętych wiek inicjacji seksualnej się podwyższył( w USA o ile pamiętam z 15 lat do 17 a w Japonii ogrom 20 latków w ogóle obywa się bez seksu) i ogólnie stracił na znaczeniu, jest w końcu tyle innych rozrywek świata wirtualnego.  A portale randkowe to w ogóle rak dzisiejszego świata, dopóki nie zacząłem z nich korzystać myślałem nawet że jestem w miarę przystojny, ale one szybko zweryfikowały to co sobą reprezentuję również w kwestii sprzedania własnego siebie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Ja nadal prawiczek 42.Przypominam.

@carlosbueno ty tez? Nowy tu jestem. Jestesmy w podobnym wieku. Ja 41. Jak radzicie sobie z tymi sprawami? Jak chcecie poczuc sie lepiej to wam powiem za ja mam od poczatku liceum bdd i jeszcze sie pare rzeczy nazbieralo po drodze. To jest dopiero jazda. Wiec nie placzcie.

Edytowane przez Iglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 18:27, Iglo napisał:

@carlosbueno ty tez? Nowy tu jestem. Jestesmy w podobnym wieku. Ja 41. Jak radzicie sobie z tymi sprawami? Jak chcecie poczuc sie lepiej to wam powiem za ja mam od poczatku liceum bdd i jeszcze sie pare rzeczy nazbieralo po drodze. To jest dopiero jazda. Wiec nie placzcie.

Ja mam ochotę na sex z koleżankami.Gustuje w 30 +,40 +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Przede wszystkim pozdrawiam kolegę z Lublina 🙂 Zauważyłam, że niektóre rzeczy mamy podobnie. Też rozpamiętuje czasy chodzenia do szkoły i wiele sytuacji zapadło mi w pamięć przez co sama swój wygląd uważam za mega słaby. Długo nad tym pracowałam i udało mi się uwierzyć, że z moją twarzą nie jest tak źle ;D moim zdaniem powinieneś zamknąć ten etap ze szkoły, ludzie w wieku szkolnym mają głupie pomysły, często mówią coś, czego nie myślą tylko po to żeby zaimponować innym, albo żeby się nie wyłamać z grupy. Pamiętaj, że dla takich osób każdy kto jest inny i czymś się wyróżnia to znaczy, że jest gorszy. Ty na pewno jesteś wyjątkową osobą i nie musisz się zadręczać swoją twarzą i wyglądem, jestem pewna, że nie jest tak źle jak myślisz, to jest tylko w Twojej głowie. Nie polecę Ci nikogo w Lublinie, ja sama dopiero wczoraj trafiłam pierwszy raz w życiu do psychiatry z nerwicą, a leki jeszcze nawet nie działają, więc błądzę jak dziecko we mgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergil!

Przeczytałam wszystkie posty pod Twoim wpisem i powiem Ci tak:

Żebyś poczuł się dobrze ze sobą, musisz zmienić swój wygląd na taki który TY akceptujesz. Bez tego, możesz i 20 lat chodzić na psychoterapię i Ci to nie pomoże. 

Czemu jestem taka "mądra?"

Ja też urodziłam się z rozszczepem.

Miałam głęboki rozszczep podniebienia twardego, miękkiego, niedorozwój szczęki i małżowin usznych. 

Jak wyglądają zęby po stronie rozszczepu, Sam wiesz.

Chodziłam na psychoterapię 7 lat.

Nie rozumiem jednegoTwojego zdania: "rozszczep został zlikwidowany operacją w wieku trzech miesięcy"(?)

Ja przechodziłam operacje od 7 mies. do 33 roku życia. Było ich kilkanaście.

Może (błędnie) jesteś przekonany, że wyglądu Twojej twarzy nie można już poprawić, a tymczasem chirurg plastyczny (z listy członków PTCHPRIE!!) miałby dla Ciebie jakieś rozwiązanie?!

Mógłbyś pójść na konsultację?

Czemu nie ?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xBlackCatx napisał:

Hej! Przede wszystkim pozdrawiam kolegę z Lublina 🙂 Zauważyłam, że niektóre rzeczy mamy podobnie. Też rozpamiętuje czasy chodzenia do szkoły i wiele sytuacji zapadło mi w pamięć przez co sama swój wygląd uważam za mega słaby. Długo nad tym pracowałam i udało mi się uwierzyć, że z moją twarzą nie jest tak źle ;D moim zdaniem powinieneś zamknąć ten etap ze szkoły, ludzie w wieku szkolnym mają głupie pomysły, często mówią coś, czego nie myślą tylko po to żeby zaimponować innym, albo żeby się nie wyłamać z grupy. Pamiętaj, że dla takich osób każdy kto jest inny i czymś się wyróżnia to znaczy, że jest gorszy. Ty na pewno jesteś wyjątkową osobą i nie musisz się zadręczać swoją twarzą i wyglądem, jestem pewna, że nie jest tak źle jak myślisz, to jest tylko w Twojej głowie. Nie polecę Ci nikogo w Lublinie, ja sama dopiero wczoraj trafiłam pierwszy raz w życiu do psychiatry z nerwicą, a leki jeszcze nawet nie działają, więc błądzę jak dziecko we mgle.

Z tą wyjątkową osobą to chyba przesada ja nie jestem wyjątkowy i myślę że osoby która mi tak piszą bądź mówią to, albo chcą mnie pocieszyć, albo przesadzają moim zdaniem i to bardzo. Może i będę kiedyś dla jakiejś osoby wyjątkowy, ale w to szczerze wątpię. Nie widzę w sobie nic wyjątkowego osobiście. W jaki sposób uznałaś że nie jest z twoją twarzą tak źle na zasadzie że sobie tylko tak mówiłaś czy faktycznie miałaś sygnały z zewnątrz które cię uświadomiły że jednak przesadzasz względem siebie. Parę dni temu zapytałem pewną osobę którą znam przez internet jak by mnie oceniła z wyglądu (ta osoba wie o moich problemach w tej materii) i wysłałem swoje zdjęcie zrobione z telefonu i prosiłem o szczerą odpowiedź bez słodzenia. Ta osoba widziała mnie po raz pierwszy i powiedziała że wyglądam w porządku i nie jestem brzydki i na swój temat przesadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Joanna 😉 napisał:

Ergil!

Przeczytałam wszystkie posty pod Twoim wpisem i powiem Ci tak:

Żebyś poczuł się dobrze ze sobą, musisz zmienić swój wygląd na taki który TY akceptujesz. Bez tego, możesz i 20 lat chodzić na psychoterapię i Ci to nie pomoże. 

Czemu jestem taka "mądra?"

Ja też urodziłam się z rozszczepem.

Miałam głęboki rozszczep podniebienia twardego, miękkiego, niedorozwój szczęki i małżowin usznych. 

Jak wyglądają zęby po stronie rozszczepu, Sam wiesz.

Chodziłam na psychoterapię 7 lat.

Nie rozumiem jednegoTwojego zdania: "rozszczep został zlikwidowany operacją w wieku trzech miesięcy"(?)

Ja przechodziłam operacje od 7 mies. do 33 roku życia. Było ich kilkanaście.

Może (błędnie) jesteś przekonany, że wyglądu Twojej twarzy nie można już poprawić, a tymczasem chirurg plastyczny (z listy członków PTCHPRIE!!) miałby dla Ciebie jakieś rozwiązanie?!

Mógłbyś pójść na konsultację?

Czemu nie ?;-)

Mi były potrzebne tylko 3 operacje i nie więcej. Wydaje mi się z tego co piszesz to u ciebie było z tym dużo gorzej niż u mnie. Co do tej operacji na rozszczepienie to miałem na myśli że miałem tylko jedną operację w wieku 3 miesięcy która się powiodła i zostałem wyleczony pod tym względem już wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xBlackCatx napisał:

Hej! Przede wszystkim pozdrawiam kolegę z Lublina 🙂 Zauważyłam, że niektóre rzeczy mamy podobnie. Też rozpamiętuje czasy chodzenia do szkoły i wiele sytuacji zapadło mi w pamięć przez co sama swój wygląd uważam za mega słaby. Długo nad tym pracowałam i udało mi się uwierzyć, że z moją twarzą nie jest tak źle ;D moim zdaniem powinieneś zamknąć ten etap ze szkoły, ludzie w wieku szkolnym mają głupie pomysły, często mówią coś, czego nie myślą tylko po to żeby zaimponować innym, albo żeby się nie wyłamać z grupy. Pamiętaj, że dla takich osób każdy kto jest inny i czymś się wyróżnia to znaczy, że jest gorszy. Ty na pewno jesteś wyjątkową osobą i nie musisz się zadręczać swoją twarzą i wyglądem, jestem pewna, że nie jest tak źle jak myślisz, to jest tylko w Twojej głowie. Nie polecę Ci nikogo w Lublinie, ja sama dopiero wczoraj trafiłam pierwszy raz w życiu do psychiatry z nerwicą, a leki jeszcze nawet nie działają, więc błądzę jak dziecko we mgle.

Sluchaj xBlackCatx. Jak sie nie zaakceptujesz marnie skonczysz. Ja tego nie zrobilem i osiagnalem stan w wieku 41 lat ze marze tylko o tym zeby juz bylo po wszystkim. Samoboj na razie odpada z uwagi ze .....wszyscy mamy jakichs bliskich ktorzy zostaja. Tez jestem z Lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu ze swoim wyglądem, ale niestety opinia ludzi jest bezlitosna. Dobrą mam figurę, zęby, styl, elokwencje, lecz zakola i okrągła twarz nie pozwalają za wiele podziałać w relacjach. Cerę naprawiam laserami, ale czy to coś zmieni? wątpię. Chciałbym dostawać więcej szans, nie być ignorowanym, niewidzialnym. Aby ludzie potrafili odwzajemniać uśmiech i nie przekreślać z góry. Heh, ostatnio coś smęcę 🤮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heledore napisał:

@Motocyklista nie smęcisz wcale. Może szukasz nie w tej grupie? Co to za kobieta, dla której tylko wygląd zewnętrzny się liczy?...

Doszedłem do wniosku, iż taka, która chce kogoś więcej niż kolegę/znajomego/przyjaciółkę ^^

Być może to moja wina, ponieważ zawieram same koleżeńskie relacje, rozwijam w przyjaźń i następnie próbuję czegoś więcej. Uważam to za zdrowe podejście. Mogę poznać dobrze drugą osobę i ocenić, czy wspólnie ciągnie nas do siebie. Niestety, kobiety by zatrzymać ciekawego towarzysza, będą wysyłać sprzeczne sygnały. Wszystko zaczyna się przeciągać, dusić. Tu właśnie wygląd ma znaczenie: "Nie jesteś w moim typie". Rozumiem, szanuję, akceptuje, lecz po co manipulacja i brak jasnej postawy? "Sama nie wiem". 

Swoją drogą, lata treningu sprawiły, że nauczyłem się dotykiem i dialogiem budować atrakcyjność :P A, że dysponuję sporym zdecydowaniem oraz głębokim uczuciem = ma to moc, magię <pewny siebie> No ale do tego etapu trzeba dostać szansę, których brak ;D


mmm, kruszyć góry lodowe oporu i nietrafionego przekonania zimnych dziewczyn. Patrzeć jak ich serducho napełnia magma namiętności ❤️ Znika szara zasłona osłaniająca uczucia i wszystko spowija oślepiający blask ❤️ Prawdziwe piękno to coś czego nie widzimy, czai się w cieniu, kryje się przed nami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heledore poczytaj może o sposobie żywienia, który nazywa się post przerywany. Tez chciałam pare kg schudnąć, ale to rozsądne jedzenie 5 razy dziennie nie działało :D kto ma czas gotować 5 posiłków i jeść je co 3 godziny? Poza tym jedząc cały dzień po trochu tak naprawdę byłam bardziej głodna. Post przerywany dla mnie jest idealny - naukowcy są zdania, ze nie jest niezdrowy pod warunkiem, ze nie jesz śmieci. W miesiac schudłam bez wysiłku 3 kg. Bez jojo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×