Skocz do zawartości
Nerwica.com

Greta Thunberg


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie na temat Grety Thunberg? Tak pod tematykę naszego forum dziewczyna choruje na zespół Aspergera, ADHD i ZOK/OCD. Oczywiście proszę nie traktować tego jak powód do dyskredytacji czy szkalowania! Czy Waszym zdaniem jest to młoda, odważna osoba, która otwarcie manifestuje swój światopogląd, inspiruje tłumy, walczy o lepszą przyszłość naszej planety i nas wszystkich czy wręcz przeciwnie - osoba, którą manipuluje/wykorzystuje lobby z lewej strony sceny politycznej/rodzice/menedżer/X, aby uzyskać jakieś doraźne korzyści finansowe lub wizerunkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykła marionetka w rękach ekolobbystów. Wątpię żeby działała dla siebie jest zmanipulowana i wykorzystywana przez ekofaszystów  bo nic tak nie rozczula ludzi jak zapłakana dziewczynka troszcząca się o losy świata.  Ekofaszyzm to nowa forma dominacji zachodu, która ma zmusić biedniejsze kraje w tym Polskę do płacenia za zatruwanie  globu tak grubego szmalu który uniemożliwi zbliżenie się do poziomu krajów zachodu. Przez ostatnie parę tygodni Wisła jest zawalana ściekami, do tego od kilku lat się po Polsce rozwozi się tony odpadów z niedziałającej tam spalarni i żaden greenpeace ani ekolog się tym nie zainteresował bo w Warszawie rządzą brukselskie POmioty, których nie można ruszać co świadczy o tym ile z ochroną środowiska mają wspólnego ci cały "ekolodzy". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dziewczyna mowi to, co naukowcy mowili od dawna. Mysle, ze kazdy, kto by poswiecil rzetelnie kilka dni na zaglebienie sie w badania naukowe, powazne publikacje i analizy, musialby przyznac jej racje. Niestety problem jest dosc skomplikowany, bo zeby zatrzymac katastrofe ekologiczna, trzebaby uderzyc w strefe komfortu wielu ludzi (ograniczyc np spozycie miesa, podroze samolotami), oraz w interesy ekonomiczne roznych wplywowych ludzi i organizacji. To mogloby wywolac chaos, dlatego latwiej jest chowac glowe w piasek. Jesli ktos chce wyrobic sobie opinie na temat tej dziewczyny i jej pogladow, powinien uwaznie przestudiowac badania naukowe na temat zmian klimatycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, minou napisał:

ograniczyc np spozycie miesa, podroze samolotami)

Człowiek jest z natury mięsożerny i musi jeść mięso. A nawet jakby przestał to produkcja roślinna też "zanieczyszcza" świat. 

 

10 minut temu, minou napisał:

Mysle, ze kazdy, kto by poswiecil rzetelnie kilka dni na zaglebienie sie w badania naukowe, powazne publikacje i analizy, musialby przyznac jej racje

 Poważne publikacje pisane za granty czy na inne  zamówienia branży ekoterrorystów. Zresztą ja nie mam potomstwa i nie będę zarzucał jedzenia mięsa, podróży samolotem dla mocno złudnych idei przyszłego lepszego świata. Czerwona zaraza zamieniła  się w zieloną i nie mam zamiaru jej wspierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, carlosbueno napisał:

Człowiek jest z natury mięsożerny i musi jeść mięso. A nawet jakby przestał to produkcja roślinna też "zanieczyszcza" świat. 

 

 

Czlowiek nie musi jesc miesa. Weganizm jest dieta uznana za zdrowa i wystarczajaca na kazdym etapie zycia, rowniez w zywieniu kobiet w ciazy i niemowlat. 

Coz, nie masz dzieci, wiec nic Cie nie obchodzi jak swiat bedzie wygladal, kiedy Ty i tak nie bedziesz juz sie nim cieszyl. Z Twojej wypowiedzi wynika, ze zdajesz sobie sprawe, ze zmiany klimatyczne stanowia zagrozenie, ale Cie to nie obchodzi. "A po nas chocby potop"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, minou napisał:

Twojej wypowiedzi wynika, ze zdajesz sobie sprawe, ze zmiany klimatyczne stanowia zagrozenie,

Klimat się zmienia przez czas istnienia ziemi , jaki wpływ na to ma człowiek jest dyskusyjny i nie widzę żeby z tego powodu totalnie dezorganizować świat, skazywać kraje na biedę i zacofanie. Z tego co wiem to koszty zmniejszenie emisji co2 były by ekstremalne duże w porównaniu do możliwych korzyści.  No i co nam da jeśli tylko Europa wielkimi kosztami ograniczy emisję jak głównymi emitentami są  USA i Chiny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, carlosbueno napisał:

Klimat się zmienia przez czas istnienia ziemi , jaki wpływ na to ma człowiek jest dyskusyjny i nie widzę żeby z tego powodu totalnie dezorganizować świat, skazywać kraje na biedę i zacofanie. Z tego co wiem to koszty zmniejszenie emisji co2 były by ekstremalne duże w porównaniu do możliwych korzyści.  No i co nam da jeśli tylko Europa wielkimi kosztami ograniczy emisję jak głównymi emitentami są  USA i Chiny.  

Zgadzams ie z Toba, ze najwieksi truciciele to kraje nastawione przede wszystkim na zyski, albo nierozwiniete, gdzie panuje taka bieda, ze wszelkie zmiany bylyby dla nich katastrofa i to na pewno trzeba wziac pod uwage. Tu sie klania "praca u podstaw". Co do zman klimatu, to owszem, klimat zawsze sie zmienial, ale obecne zmiany sa gwaltowne i na pewno spowodowane przez czlowieka. Zreszta tutaj sprawa jest trudna - jak drastycznie i na sile obnizymy emisje CO2, to spowodujemy moze kryzys spoleczny i gospodarczy. A jesli tego nie zrobimy, to zmiany klimatyczne szybko sprawia, ze czesc ziemi nie bedzie juz sie nadawac do zamieszkania (np przez susze/upaly) i bedziemy miec na glowie kryzys migracyjny, przy ktorym te kilka mln Syryjczykow to nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 22:19, carlosbueno napisał:

Poważne publikacje pisane za granty czy na inne  zamówienia branży ekoterrorystów. Zresztą ja nie mam potomstwa i nie będę zarzucał jedzenia mięsa, podróży samolotem dla mocno złudnych idei przyszłego lepszego świata. Czerwona zaraza zamieniła  się w zieloną i nie mam zamiaru jej wspierać. 

 

Trzy miesiące nie wchodziłem na to forum i właśnie sobie przypomniałem dlaczego. Możesz oczywiście zakładać, że 98 procent specjalistów i naukowych autorytetów na świecie kłamie, bo uczestniczy w zbiorowym spisku finansowanym przez Sorosa, ekoterrorystów i producentów elektrowni wiatrowych, a carlosbueno z polskiego forum nerwica.com ma rację, bo zrobił intensywny półgodzinny reaserch w internecie, ale bądźmy poważni. Jak już głosisz jakieś niestworzone teorie spiskowe, to niech one się chociaż z grubsza kupy trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że po prostu jest wrażliwa i nie ma nic do stracenia. Jest tam gdzie jest i ma głos, więc może się wypowiedzieć inaczej niż wszyscy. A to kosztuje dużo odwagi. Ustalmy coś - nikt kto jest 'u szczytu' nie ma za dużo wrażliwości. Seks i pieniądze, to się teraz liczy, bo zarabiasz więcej pieniędzy żeby uprawiać więcej seksu (tak w dużym uproszczeniu). Rozproszona odpowiedzialność. I każdy ma w dupie środowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafs napisał:

 

Trzy miesiące nie wchodziłem na to forum i właśnie sobie przypomniałem dlaczego. Możesz oczywiście zakładać, że 98 procent specjalistów i naukowych autorytetów na świecie kłamie, bo uczestniczy w zbiorowym spisku finansowanym przez Sorosa, ekoterrorystów i producentów elektrowni wiatrowych, a carlosbueno z polskiego forum nerwica.com ma rację, bo zrobił intensywny półgodzinny reaserch w internecie, ale bądźmy poważni. Jak już głosisz jakieś niestworzone teorie spiskowe, to niech one się chociaż z grubsza kupy trzymają.

Przecież nie twierdzę że ja na pewno mam rację, tylko wyrażam swoją opinię. A opinia 98% specjalistów mnie nie przekonuje bo w dobie poprawności politycznej i zaniku wolności słowa niczego nie można być pewnym. A nawet jakby uznać że rzeczywiście to człowiek jest odpowiedzialny za ocieplenie klimatu to Europa ma małe znaczenie w skali świata i to że narzucimy sobie wielkimi kosztami wysokie standardy ekologiczne niewiele zmieni przynajmniej sytuacje z emisją CO 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kasztaniarz napisał:

Zespół Aspergera, ADHD i ZOK/OCD spowodowały, że przez kilkanaście lat zbierała inne ona doświadczenia i widzi świat od innej strony, której ludzie 'na szczycie' nie widzą. Bo są trochę splamieni tym, czym wymieniłem wcześniej.

Chyba główny wpływ na jej światopogląd ma to że jej matka jest działaczką ekologiczną i ogólnie pochodzi z lewicowej rodziny, ba lewicowego kraju  gdzie takie poglądy ma mnóstwo osób. Jej zaburzenia mają tu wg mnie mniejsze znaczenie a może żadne. Jeszcze może odniosę się do tego że podróże samolotami są tak szkodliwe dla środowiska, to oczywiście bujda, nowoczesne samoloty spalają w przeliczeniu na pasażera 3,5 l paliwa na 100 km czyli dużo mniej niż samochód i jedyną alternatywą w takim wypadku są piesze, lub ewentualnie rowerowe podróże np z Szwecji do Grecji czy Hiszpanii.😊   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam dziewczynę i jest mi głupio, wstyd. Z drugiej strony nie lubię takie emocjonalnego ataku i wystąpienia, biorę mocno do siebie. Reklama ING z nią mnie irytuje, bo czuje przymus, jak widzę te uśmieszki, zaciśnięte wargi dzieci to włącza mi się instynktownie opór. Jakoś bliżej mi do Sir Davida Attenborough, który mówi w zasadzie to samo, ale spokojniej, plus ciężko go podpiąć pod bycie zmanipulowanym przez ekolobby. Myślę, że każde z nich (Greta i Sir David) docierają do innej grupy ludzi, i dobrze, choć Greta bardziej wywołuje poczucie winy i przez to jakoś bardziej zmusza do zmiany (choć wiem, że zmiana przez poczucie winy to nie jest coś idealnego). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla tej dziewczyny.Widać,że zależy jej na coś więcej.Niż większość nastolatek.Ochrona Ziemi i Natury.Jest dla mnie na pierwszym miejscu.Powiem,tak.Wolę jak się wydaje pieniądze na ochronę orzełka włochatego.Niż propmocję radia maryja i tvp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

Brawa dla tej dziewczyny.Widać,że zależy jej na coś więcej.Niż większość nastolatek.Ochrona Ziemi i Natury.Jest dla mnie na pierwszym miejscu.Powiem,tak.Wolę jak się wydaje pieniądze na ochronę orzełka włochatego.Niż propmocję radia maryja i tvp.

Nie rozumiem fascynacji tą dziewczyna, przecież jest tylko wysłanniczką swoich rodziców, czy ogólnie ekolobbystów. Sama nie ma nic do powiedzenia ponadto co jej karzą. No i te słowa o tym że zniszczono jej dzieciństwo, zniszczone dzieciństwo to mają dzieci w Bangladeszu czy Afryce  które a nie dziewczyna z bogatej Szwecji z dobrze sytuowanej rodziny. No i od miesiąca nie chodzi szkoły, no ale ratowanie świata do usprawiedliwia.😊  zresztą po co jej szkoła prawdopodobnie dzięki tej żenującej akcji jest ustawiona do końca życia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 22:21, rafs napisał:

 

Trzy miesiące nie wchodziłem na to forum i właśnie sobie przypomniałem dlaczego. Możesz oczywiście zakładać, że 98 procent specjalistów i naukowych autorytetów na świecie kłamie, bo uczestniczy w zbiorowym spisku finansowanym przez Sorosa, ekoterrorystów i producentów elektrowni wiatrowych, a carlosbueno z polskiego forum nerwica.com ma rację, bo zrobił intensywny półgodzinny reaserch w internecie, ale bądźmy poważni. Jak już głosisz jakieś niestworzone teorie spiskowe, to niech one się chociaż z grubsza kupy trzymają.

You made my day 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 22:19, carlosbueno napisał:

Człowiek jest z natury mięsożerny i musi jeść mięso. A nawet jakby przestał to produkcja roślinna też "zanieczyszcza" świat.

Człowiek jest z natury wszystkożerny i nie musi jeść mięsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiany klimatu są faktem. Na pewno cieszy mnie, że Greta zwróciła uwagę publiczna na ten problem, myślę, że państwa powinny bardziej regulować rynek. Środowisko to koszt, którego nie widać. Wiadomo, że ludzie wolą kupować taniej, jeśli mogą, i brać plastikowe torebki, bo tak im wygodnie. Problemu pewnie nie wyeliminujemy. Rolnictwo to duża część problemu, jest nas (ludzi) za dużo i coraz więcej. Miasta się rozrastają, taki cement i stal pochłaniają sporo energii... 

Myślę, że informowanie społeczeństw i ograniczanie konsumpcji jest ważne, chociaż nie rozwiązuje problemu. Potrzebujemy innowacji...

Co do samej Grety, dzisiaj widziałam z nią wywiad, dziewczyna ma emocje wypisane na twarzy, widać, że ćwiczy sztukę prezentacji. Ładnie mówi po angielsku. Taka zwykła dziewczyna, która postanowiła zaprotestować a potem zaczęli o niej pisać i jakoś to dalej poszło. Nie spodziewała się takiego efektu. Respekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moti napisał:

Rolnictwo to duża część problemu, jest nas (ludzi) za dużo i coraz więcej. Miasta się rozrastają, taki cement i stal pochłaniają sporo energii... 

Przeludnienie to jeden wielki mit. Ludzi na ziemi mogło by się zmieścić i wyżywić kilkukrotnie więcej niż jest obecnie, co najwyżej możemy mówić o nierównym rozmieszczeniu i przeludnieniu niektórych regionów gł Azji południowej i południowo-wschodniej podczas gdy inne rejony np południowa Syberia, Kanada, Skandynawia  mogłyby spokojnie przyjąć miliony ludzi bo nikt tam prawie nie mieszka mimo że warunki są znośne. A w Polsce od 20 kilku lat procentowo liczba mieszkańców miast maleje, bo bardzo dużo ludzi przenosi się na tereny wiejskie czy podmiejskie ale formalnie wiejskie. 

 

3 godziny temu, moti napisał:

Taka zwykła dziewczyna,

Tak, pewnie, to córka swoich rodziców- działaczy ekologicznych wspieranych przez znanych ekolobbystów. Nie rozumiem tego zachwytu nad nią, bo wg mnie to zwykły produkt naszych czasów sterowany przez środowiska lewicy, podejrzewam że niedługo pojawią się jej kolejne klony, w Polsce też już jedna dziewczynka protestowała, ale widocznie takiego wsparcia jak Grecia nie dostała.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heledore napisał:

Nie sądziłam, że jeszcze znajdę kogoś, kto nie wierzy w ludzki wkład w zmianę klimatu.

Ja znam sporo. Nigdy jakoś mi się nie chciało wierzyć że to głównie człowiek jest odpowiedzialny za zmianę klimatu, wiedziałem że na przestrzeni lat bywało raz cieplej raz zimniej i to w czasach braku przemysłu, wiec czemu teraz miałoby być inaczej. Jeszcze w latach 70-tych straszono globalnym ochłodzeniem, lata 90-te to epoka dziury ozonowej a w XXI wieku ocieplenie klimatu wyszło na pierwszy plan. Poza tym ja mieszkam na polskim biegunie zimna jeśli chodzi o okres wiosenno-letni i u mnie i tak nigdy 30 stopni nie ma, cieszyłbym się jakby w końcu było cieplej a nie 9 stopni jak dziś np.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×