Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Poznajmy się"


Binia Gie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Właśnie dziś pierwszy raz się tu u was pojawiłam.

Cynthia doradziła mi, żebym założyła własny wątek... choć nie wiem czy robię to dobrze bo mam problem ze zrozumieniem słowa mówionego jak i również ze słowem pisanym 😀

Dziękuję bardzo za podpowiedź 😘

"Widzisz demony w oczach świata, a świat w twoich widzi dół bez dna."

Gdzieś to tutaj dziś zobaczyłam i bardzo mi się spodobało...w jednym zdaniu ujęte wszystko czyli jak się czuje... A ból duszy jest straszny i tyle demonów się natworzylo, że nie wiadomo jak sobie z nimi radzić... Choć prawdę mówiąc nie wiem czy mam siłę żeby z nimi walczyć. Dziś się zarejestrowałam bo wiem, że coś ze mną jest nie tak. Być może to jakiś mały sukces, że się tutaj pojawiłam. Faktycznie zanim się tu zarejestrowałam to czytałam o depresji kilka godzin wcześniej a nawet zrobiłam  test on-line na depresję - w skali Becka głęboka depresja. Oczywiście to nie jest wyznacznikiem. Właściwie to nawet nie wiem czemu się zarejestrowałam bo pewnie potrzebuje pomocy a to pewnie był impuls, chwila słabości. Pod innym wątkiem pod który się podpięłam więcej natworzyłam ale chyba już nie mam na dziś mocy i siły 😥

Ps. Nie bardzo potrafię się poruszać płynnie w świecie Internetu i teraz pewnie ten wątek pojawi się drugi raz bo przed chwilą tak mi się wydawało, że zaznaczyłam wyślij ale zaraz było tak, że muszę się zalogować więc nie wiem czy to nie poszło jako gość 🤔

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to krok w dobrą stronę,  że się tutaj znalazłaś i szukasz pomocy. Wiesz, że coś się dzieje nie tak. Mogę ci jedynie doradzić, żebyś udała się do psychologa lub psychiatry. Wiem też, że może to brzmieć abstrakcyjnie jak nigdy nie miałaś z tym styczności ale uwierz, tacy lekarze nie gryzą, a mogą pomóc. Potrzebna jest też tutaj twoja chęć zmiany i leczenia. Mam nadzieję, że to przemyślisz i podejmiesz odpowiednie kroki. Nie wiem, co się wydarzyło w twoim życiu, że się załamałaś, ale wszystko można naprawić. Potrzebna jest chęć i silna wola.

Posiadasz ją?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, utrapienie napisał:

Cześć. Czuj się tutaj dobrze! ;)

Lubisz czytać książki? Masz jakieś ulubione? 

@utrapienie mam nadzieję 😉, choć wiem, że mam teraz kiepski okres w życiu. Ale czytając nieraz tutaj komentarze naprawdę podnoszą na duchu...choćby to była chwila 🙂

Koonza uwielbiam.

Kiedyś bardzo dużo czytałam. Ostatnio Max Czornyj (chyba dobrze napisałam mam nadzieję)...przeczytałam jego autorstwa dwie książki żeby się na czymś innym skupić niż myślenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cynthia napisał:

Na pewno to krok w dobrą stronę,  że się tutaj znalazłaś i szukasz pomocy. Wiesz, że coś się dzieje nie tak. Mogę ci jedynie doradzić, żebyś udała się do psychologa lub psychiatry. Wiem też, że może to brzmieć abstrakcyjnie jak nigdy nie miałaś z tym styczności ale uwierz, tacy lekarze nie gryzą, a mogą pomóc. Potrzebna jest też tutaj twoja chęć zmiany i leczenia. Mam nadzieję, że to przemyślisz i podejmiesz odpowiednie kroki. Nie wiem, co się wydarzyło w twoim życiu, że się załamałaś, ale wszystko można naprawić. Potrzebna jest chęć i silna wola.

Posiadasz ją?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

@cynthia dziękuję za słowa otuchy 😘

Nie wiem czy mam siłę ale napewno dobrze, że się tu znalazłam. Tyle, że nie jestem tak młoda jak większość tutaj.

Czuję się trochę jak dinozaur 😉 w końcu 43 lata na karku a może to kryzys wieku średniego. 

Pozdrawiam i też życzę miłego dnia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Co do wieku, to bez przesady. Jest tu sporo osób w zbliżonym wieku do Twojego, sporo w mlodszym też, a i tak się dogadujemy ^^

 

To cudowne, że szukasz pomocy. Na pewno możesz znależć ją tutaj, czytając różne wątki i udzielając sie w różnych tematach, ale warto tej pomocy też szukać w rzeczywistym świecie - czyli u psychiatry i psychologa 🙂 Ja sobie czasami robię test Becka, w moim przypadku to jest akurat dobra wskazówka na to, jak się aktualnie czuję. Jak mam stany depresyjne to faktycznie łapię w nim dużo punktów. Więc na pewno jest to jakiś dobry sygnał, żebyś tej pomocy szukała u specjalistów, próbowałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cynthia napisał:

Bardzo lubię tego autora. Czytam właśnie Ślepca. 🙂 A Ty co czytałaś jego autorstwa?

😀 właśnie przeczytałam 

Ślepca i Trauma.

Wyjeżdżalam do Niemiec i kupiłam żeby mieć coś co zabije czas a czasem myśli...A może przede wszystkim 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aurora88 napisał:

Hejka 🙂

Co do wieku, to bez przesady. Jest tu sporo osób w zbliżonym wieku do Twojego, sporo w mlodszym też, a i tak się dogadujemy ^^

 

To cudowne, że szukasz pomocy. Na pewno możesz znależć ją tutaj, czytając różne wątki i udzielając sie w różnych tematach, ale warto tej pomocy też szukać w rzeczywistym świecie - czyli u psychiatry i psychologa 🙂 Ja sobie czasami robię test Becka, w moim przypadku to jest akurat dobra wskazówka na to, jak się aktualnie czuję. Jak mam stany depresyjne to faktycznie łapię w nim dużo punktów. Więc na pewno jest to jakiś dobry sygnał, żebyś tej pomocy szukała u specjalistów, próbowałaś?

Nie zawsze mam moc żeby się udzielać, ale faktycznie takie "jęczenie 😀 o swoich problemach" komuś kto mnie nie widział na oczy pomaga trochę. Ogólnie nie szukałam pomocy.

Nie wiem ile jest punktów w skali Becka ale mi wyszło 48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cynthia napisał:

Trauma to akura 4 część z komisarzem Deryło. Polecam przeczytać wcześniejsze części - Grzech, Ofiara i Pokuta. Z tego co wiem to wyszła już piąta część pt. "Klątwa" ;)

Wiem, tylko były te dwie dostępne na poczcie ☺

Może dokupie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cynthia napisał:

Jak Ci mijja wieczór? 🙂

@cynthia  miło z wami 😍

Ale w mieszkaniu mam Sodome i Gomore 😂 jak wczoraj położyłam się do łóżka spać w ciuchach jak kloszard.. tak latam dziś w nich cały dzień i stwierdziłam, że nie ma sensu się myć już dziś - zrobię to jutro. Zęby myłam 😀 żeby nie było tak, że zaraz będę musiała wszystkich lekarzy zaliczać od psychiatry do dentysty. Ogólnie to cały dzień na fajkach i kawie. Płuc to pewnie też nie mam 😀 kurna nawet dawca organów byłby że mnie kiepski.. Wątroba się nie nadaje a płuca tym bardziej o mózgu nie wspomnę 😀 Ostatnia noc to też lipa bo owszem położyłam się ale nie mogłam usnać...nad ranem samym i zwleklam się dziś z wyra o 10 czy nawet po.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Binia Gie napisał:

Cześć wszystkim 🙂

Właśnie dziś pierwszy raz się tu u was pojawiłam.

Cynthia doradziła mi, żebym założyła własny wątek... choć nie wiem czy robię to dobrze bo mam problem ze zrozumieniem słowa mówionego jak i również ze słowem pisanym 😀

Dziękuję bardzo za podpowiedź 😘

"Widzisz demony w oczach świata, a świat w twoich widzi dół bez dna."

Gdzieś to tutaj dziś zobaczyłam i bardzo mi się spodobało...w jednym zdaniu ujęte wszystko czyli jak się czuje... A ból duszy jest straszny i tyle demonów się natworzylo, że nie wiadomo jak sobie z nimi radzić... Choć prawdę mówiąc nie wiem czy mam siłę żeby z nimi walczyć. Dziś się zarejestrowałam bo wiem, że coś ze mną jest nie tak. Być może to jakiś mały sukces, że się tutaj pojawiłam. Faktycznie zanim się tu zarejestrowałam to czytałam o depresji kilka godzin wcześniej a nawet zrobiłam  test on-line na depresję - w skali Becka głęboka depresja. Oczywiście to nie jest wyznacznikiem. Właściwie to nawet nie wiem czemu się zarejestrowałam bo pewnie potrzebuje pomocy a to pewnie był impuls, chwila słabości. Pod innym wątkiem pod który się podpięłam więcej natworzyłam ale chyba już nie mam na dziś mocy i siły 😥

Ps. Nie bardzo potrafię się poruszać płynnie w świecie Internetu i teraz pewnie ten wątek pojawi się drugi raz bo przed chwilą tak mi się wydawało, że zaznaczyłam wyślij ale zaraz było tak, że muszę się zalogować więc nie wiem czy to nie poszło jako gość 🤔

 

 

 

 

Hej. Ja też niedawno zarejestrowałem się na forum. Witam w tym dobrym gronie ludzi przy których na pewno znajdziesz uspokojenie ;)

Edytowane przez Goat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cynthia napisał:

Dużo palisz? Ja jakbym mogła to też o samej kawie i fajkach ;)

W obecnej chwili dużo @cynthia

Maria Czubaszek paliła trzy paczki dziennie a Hemingway dwie paczki jeśli źródła są wiarygodne 😀 z Maria Czubaszek tak na 100% bo słyszałam jak odpowiadała komuś zainteresowanemu z widowni jak ja kiedyś tam oglądałam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Binia Gie napisał:

Hej @Goat ☺ też witam 

Już ciut znalazłam ale pewnie dluuuuuga droga przede mną 😉

Myślę, że przed każdym długa droga. Ja mam zdiagnozowaną nerwicę i cieszę się, że mogę podzielić się z tym z kimś kto rozumie, więc cieszę się, że znalazłem te forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Goat napisał:

Myślę, że przed każdym długa droga. Ja mam zdiagnozowaną nerwicę i cieszę się, że mogę podzielić się z tym z kimś kto rozumie, więc cieszę się, że znalazłem te forum ;)

❤️ No, fajnie tu, a ja najbardziej lubię wątek "Jak się dziś czujecie?", bo można się wyflaczyć i pojęczeć, jak ci źle, nawet jesli nikt tego nie przeczyta :D A codziennie mam taką potrzebę w sercu. Nie będę przecież pisać znajomym "ciągle ryczę i chcę umrzeć" :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aurora88 napisał:

❤️ No, fajnie tu, a ja najbardziej lubię wątek "Jak się dziś czujecie?", bo można się wyflaczyć i pojęczeć, jak ci źle, nawet jesli nikt tego nie przeczyta :D A codziennie mam taką potrzebę w sercu. Nie będę przecież pisać znajomym "ciągle ryczę i chcę umrzeć" :P 

@Aurora88 wyflaczyć 😂😂 muszę zapamiętać to słowo bo pojęczeć to znam. I muszę znaleźć też ten wątek 😉

Tylko mam nadzieję, że jak zacznę wyflaczac się i jęczeć to nie zamkną natychmiastowo wątku 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×