Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy guz mózgu ?


ms99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat (w Grudniu 20). Otóż jak byłem młodszy (15lat) miałem dziwne napady lęku ( serce biło szybko , wysokie ciśnienie , pulsowało w głowie ) przyjechała karetka , i zabrali mnie do szpitala psychiatrycznego , w którym leżałem tydzień. Lekarze stwierdzili nerwice i depresje . Po tygodniu wyszedłem i miałem terapie , która chyba pomogła bo było lepiej . Po 3 latach na urlopie zrobiło mi się słabo i wszystko wróciło , niepokój znowu ściska mnie w głowie (tylko trochę mocniej ). Byłem w szpitalu , zrobili ekg , krew wszystko ok . Próbowałem zrobić termin u psychologa ale są bardzo długie kolejki. Moim problemem teraz, jest dziwne ściskanie w głowie , problemy z oddychaniem , bóle oczu . Czy takie objawy mogą występować w nerwicy? Mam obawy , ze to już nie jest nerwica a coś poważniejszego ( guz mózgu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ms99 napisał:

Witam, mam 19 lat (w Grudniu 20). Otóż jak byłem młodszy (15lat) miałem dziwne napady lęku ( serce biło szybko , wysokie ciśnienie , pulsowało w głowie ) przyjechała karetka , i zabrali mnie do szpitala psychiatrycznego , w którym leżałem tydzień. Lekarze stwierdzili nerwice i depresje . Po tygodniu wyszedłem i miałem terapie , która chyba pomogła bo było lepiej . Po 3 latach na urlopie zrobiło mi się słabo i wszystko wróciło , niepokój znowu ściska mnie w głowie (tylko trochę mocniej ). Byłem w szpitalu , zrobili ekg , krew wszystko ok . Próbowałem zrobić termin u psychologa ale są bardzo długie kolejki. Moim problemem teraz, jest dziwne ściskanie w głowie , problemy z oddychaniem , bóle oczu . Czy takie objawy mogą występować w nerwicy? Mam obawy , ze to już nie jest nerwica a coś poważniejszego ( guz mózgu)

Spokojnie... sam miałem faze na guza mozgu. Miałem podbobne objawy. Bylem praktycznie przekonany o tym ze umieram. Po jakims roku po prostu chyba mi sie to znudzilo. Ja w twoim przypadku w pierwszej kolejnosci udal sie do psychiatry. On ci powie w jaki sposob masz postepowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, w nerwicy mozemy mieć tak wszystko nieswiadomie pozaciskane, ze potem wlasnie jest - ucisk w glowie, to z kolei prowadzi do problemow z obaczmi. Ja mam to samo, i juz mnie to nawet nie dziwi, bo te wszystkie miesnie oplatające glowe i oczy są po prostu zbyt napięte. Tez mialam swego czasu problemy z oddychaniem, mialam strasznie scisnietą klatke piersiowa - na szczescie przeszlo po badaniach ;)

A jesli chodzi o bol gardla - tez nie bylabym zdziwiona. Bo tam tez są miesnie itd. I pasowaloby, ze na wieczor - bo po calym dniu napiecia dopiero pojawia się ból.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ms99 napisał:

a miał ktoś bóle gardła?

Pewna znana mi osoba od długiego czasu borykała się z bólem gardła. Jeździła po lekarzach, brała wszystkie dostępne leki, nawet antybiotyki. Jednak ból nie mijał, z gardłem niby miała wszystko dobrze. W końcu jeden lekarz jej powiedział, że może to być na tle nerwowym. Gdy się o tym dowiedziała i zaczęła spokojniejszy tryb życia - ból o dziwo zniknął. Także jak widać nerwica może objawiać się na różne sposoby i nie ma powodu by wszystko wciskać w jakieś poważne choroby. Najlepiej to udać się do psychiatry i zacząć możliwie jakąś terapię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw nerwicy przerabialem go na jej początku ten ucisk kucie w uszach ból oczu i czoła uczucie jakby ciśnienie było w głowie przy dobrym ciśnieniu 🙂 jestem jakieś 3 miesiące po tym przez ten okres przerobiłem kilka raków np płuc tetniaka serca itp aktualnie stoję na stwardnienie rozsianym masakra wpadłem w hipochondrie a dopiero od miesiąca chodzę do psychiatry a objawy coraz to mocniejsze pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ms99 napisał:

Dzieki za odpowiedź, a miał ktoś bóle gardła? Przeważnie występuje wieczorem 

Bol gardla to moj ulubiony temat ;). Boli mnie juz 9 miesiac. Po wielu miesiacach okazalo sie ze bol wywolany jest refluksem ktory prawdopodbnie zostal wywolany przez silny stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie objawy które są że mną stałe to szum w uszach jak jest cisza i czerwona twarz i uszy zazwyczaj wieczorem taka gorąca,  co drugi dzień spina mi kark i ciągnie zuchwe, mrowienie w prawej stopie, ostatnio doszedł objaw zimnego piszczela uderzenia w niego gorąca i sobie wkrecam zanik mięśni w tej nodze bo mam luzniejsze haha, nadwrażliwość miałem na początku jak np wchodziłem do sklepu to miałem lewa fazę i czułem się nie swojo, samo przeszło 

Edytowane przez PawelEnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×