Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chudnięcie


maribellcherry

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Mam nerwicę lękową, hipochondrie, stany depresyjne, nerwice natręctw (myślową i mycie rąk).

Ciągle sie boję ze zatkam sie podczas jedzenia i udusze lub dostanę alergii lub sie zatruje zaczelam mniej jeść i wolniej, mam na myśli normalne posilki. Natomiast wciąż siegam czasem po slodycze, piwo 0.0% typu radler czy 1-2 w miesiącu wino. Mimo to chudnę. Zaczelam okolo 6 tyg temu. Schudłam okolo 3.5kg... Nie czuję sie źle. Mam wiele różnych objawów jednak nie wiem czy to nerwica czy choroba...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy przy tych wszystkich nerwicowych dodatkach można chudnąć i aż tak? Ja nie jem też jakoś super mało... Jem mniej, wolniej, to fakt.... Często pomijam posiłek. Często czuję głód ale nie zwracam na niego uwagi. Mam też czasem tak że zastanawiam się czybtonco czuje to glod czy nie, czy chce mi się pić czy nie... Wiem ze to zaburzenia nerwicowe więc dlatego też napisałam w tym dziale.

Z wczoraj do dziś zleciało mi 1.5kg... zaczynam się poważnie martwić...

Może ma ktoś podobnr doświadczenia? Czy jest już ze mną tak źle psychicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłaś u jakiegoś lekarza, żeby o tym pogadać?

Mi się nie zdarzyło nigdy nic takiego, więc nie mogę Ci pomóc... ale może specjalista będzie wiedział, co się dzieje. 

 

Myślę, że nerwica i depresja mogą owszem powodować chudnięcie, ale tak jakby wtórnie. Mogą wpłynąć na to, że nie masz ochoty jeść, bo nie masz apetytu, spożywasz wtedy mniej kalorii i chudniesz. To się zdarza osobom w depresji, piszesz że jesz mniej ale nie aż tak, ale w sumie najlepiej będzie po prostu policzyć kalorie przez kilka dni. I zobaczyć, o ile mniej jesz, niż powinnaś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam akurat dziś u rodzinnej i zapytałam o to. Ona wiąże spadek wagi z nerwicą i stresem i tym ze ogólnie mniej jem bo nie jestem w stanie przez te wkręty przełknąć. No i żeby tyle nie myśleć więcej się ruszam czyli jeżdżę na rowerze często...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×