Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
cynthia

[NABÓR] I Konkurs Literacki pt. "Wolny Umysł"

Rekomendowane odpowiedzi

I. ZASADY UCZESTNICTWA

1. Do konkursu proszę zgłaszać się w tym wątku. Minimum to 4 uczestników.
2. Utwór literacki zgłaszany na konkurs powinien mieć formę wiersza białego o dowolnej tematyce. Możliwy jest do zgłoszenia tylko jeden wiersz przez jedną osobę.
3. Kandydaturę wraz z wierszem  proszę zgłaszać najpóźniej do 22.09.19 do godziny 23:59 bezpośrednio do mnie na priv.
4.Wątek z głosowaniem zostanie  otwarty 23.09.19 i będzie trwał przez kolejny tydzien, czyli do 30.09.19
 Głosowanie nie będzie jawne, dopiero po głosowaniu nastąpi ujawnienie autorów wierszy.
5. Każdy będzie mógł oddać 3 głosy na trzy wiersze w przedziale od 1-3 pkt, czyli np.

I WIERSZ - 2 pkt

II WIERSZ - 1 pkt

III WIERSZ - 3 pkt

6. Wiersz, który zdobędzie najwięcej punktów wygrywa.
7. Nagroda:
-Za zdobycie pierwszego miejsca przyznana zostanie ranga I Złoty język, złote palce
-za zdobycie drugiego miejsca przyznana zostanie ranga II Złoty język, złote palce
-za zdobycie trzeciego miejsca przyznana zostanie ranga III Złoty język, złote palce

Jest to mój pierwszy konkurs, więc jeśli macie jakieś zastrzeżenia to piszcie, przyjmę wszystko na klatę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lord Cappuccino napisał:

Biały wiersz, huh? No to wypadam, nie moja forma. A już miałem się zgłosić..

Oj tam, zawsze możesz spróbować swoich sił, nic nie szkodzi przecie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ne. Dziękuję, postoję, ale zaproszę do udziału w konkursie znamienitego forumowego literata. Stay in touch!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kończy się czas, a dotychczas zgłosiła się tylko jedna osoba, więc podejrzewam że konkurs nie wypali.

Jest mi przykro z tego powodu, no ale trudno się mówi.

Może następnym razem. 🙂

Pytanie tylko dlaczego? Konkurs jest za trudny? Wstydzicie się pokazywać swoją twórczość? Czy coś jeszcze innego?

Edytowane przez cynthia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lubię wierszy poza paroma wyjątkami. Np. Lambert, Lambert ty chuju. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2019 o 19:15, cynthia napisał:

Pytanie tylko dlaczego? Konkurs jest za trudny? Wstydzicie się pokazywać swoją twórczość? Czy coś jeszcze innego?

Ok, u mnie jest tak, że nie znoszę poezji, serio :D Nie rozumiem jej, unikam, nie lubię. Jak na studiach filologicznych miałam wiersz do przeanalizowania, to wychodziła cała moja ułomność intelektualna. Mimo, że z całego serca chciałabym Cię wesprzeć w konkursie, to wiersza nie napiszę, bo nie umiem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Aurora88 napisał:

Ok, u mnie jest tak, że nie znoszę poezji, serio :D Nie rozumiem jej, unikam, nie lubię. Jak na studiach filologicznych miałam wiersz do przeanalizowania, to wychodziła cała moja ułomność intelektualna. Mimo, że z całego serca chciałabym Cię wesprzeć w konkursie, to wiersza nie napiszę, bo nie umiem

Ok, rozumiem, nie każdy musi lubić przecież 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2019 o 19:21, z o.o. napisał:

Nie lubię wierszy poza paroma wyjątkami. Np. Lambert, Lambert ty chuju. ;)

No super 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Np. Lambert, Lambert ty chuju.

żeby była jasność, bez podtekstów. :mrgreen: ... no to jakiś przykład wiersza już jest, jeśli mają być użyte wulgaryzmy, to wyjątkowo pozwalam, ale nie "wiązanki spod blaszaka", ale to co nam w duszy gra! ;)  w sumie powstała XIII księga Pana Tadeusza ;) od razu zaznaczam, że rynsztok bez finezji, będzie odpowiednio nagradzany! :twisted:

W dniu 16.09.2019 o 14:56, cynthia napisał:

3. Kandydaturę wraz z wierszem  proszę zgłaszać najpóźniej do 22.09.19 do godziny 23:59

zachęcam innych do wzięcia udziału w konkursie... myślę, że śmiało można przedłużyć do końca miesiąca!

W dniu 22.09.2019 o 19:15, cynthia napisał:

Myślę, że "biały wiersz" trochę zamieszał! :bezradny:

@kia_ sportage a ty? przecież piszesz fajne rzeczy...!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karanfil może się jednak skusisz? 🙂

@Lord Cappuccino Ty też koniecznie ;) mimo, że to zmiana formy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, exodus! napisał:

myślę, że śmiało można przedłużyć do końca miesiąca!

W takim razie możemy przedłużyć do końca miesiąca do 30.09. Liczę na was!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też na Was liczę! Kibicuję z dystansu! :D 

A to mam taką myśl na przyszłość - do twórczych rzeczy chyba warto dawać taki długi termin właśnie, bo to wymaga znalezienia czasu, ochoty i motywacji, jest trudniejsze niż wybranie gotowego obrazka czy zdjęcia 🙂 I żeby wątek nie zginął to można go okazjonalnie odkopywać jakimiś przypominaczami 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Heledore myślisz, że potrafię napisać coś innego, niż pseudonaukowe kacapoły? :P Już łatwiej będzie mi coś namalować na twarze depresji zimą.

Edytowane przez karanfil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karanfil ależ oczywiście, że tak! Malowanie swoją drogą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani,

nie chciałabym, byście ten konkurs brali bardzo poważnie. Nie chcę, byście ze sobą rywalizowali. Ma to być przede wszystkim zabawa.

Nie porównujcie się z Mickiewiczem bo tu nie o to chodzi. Nie musicie być najlepsi.

Mój zamysł polega na tym,  byście puścili wodze fantazji, byście przekazali w wierszu swoje uczucia.

Otwórzcie umysł i serce. Na pewno sobie poradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja nie wiedziałam, że jest taki konkurs, dopiero zauważyłam gdy zostałam oznaczona w konkursie na avatar... 

To zgłaszam się. 

Edytowane przez Cassidy
Dodane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Cassidy napisał:

To zgłaszam się

To proszę do 30.09 wysłać mi na priv wiersz na konkurs 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, exodus! napisał:

żeby była jasność, bez podtekstów. :mrgreen: ... no to jakiś przykład wiersza już jest, jeśli mają być użyte wulgaryzmy, to wyjątkowo pozwalam, ale nie "wiązanki spod blaszaka", ale to co nam w duszy gra! ;)  w sumie powstała XIII księga Pana Tadeusza ;) od razu zaznaczam, że rynsztok bez finezji, będzie odpowiednio nagradzany! :twisted:

zachęcam innych do wzięcia udziału w konkursie... myślę, że śmiało można przedłużyć do końca miesiąca!

Myślę, że "biały wiersz" trochę zamieszał! :bezradny:

@kia_ sportage a ty? przecież piszesz fajne rzeczy...!

Dzięki , ale nie mam weny raczej u mnie czarny humor 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, kia_ sportage napisał:

Dzięki , ale nie mam weny raczej u mnie czarny humor 

szkoda! :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wierszyk... a sa jakieś wymogi językowe? Tzn. wyłącznie po polsku? Bo ja, owszem, piszę, ale w języku angielskim 🙂 Co prawda większość to różne wariacje z rymami, ale jakiś nierymowany też by się znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Sharon456 napisał:

Wierszyk... a sa jakieś wymogi językowe? Tzn. wyłącznie po polsku? Bo ja, owszem, piszę, ale w języku angielskim 🙂 Co prawda większość to różne wariacje z rymami, ale jakiś nierymowany też by się znalazł.

Raczej tylko po polsku. Nie każdy może znać na tyle angielski, by pojąć sens wiersza w obcym języku. Także pozostańmy przy ojczystym języku. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sharon456 napisał:

No cóż, to niestety nie dla mnie zabawa

Szkoda. Ale jeśli chcesz to ja z chęcią zapoznam się z twoimi wierszami. Możesz na priv dać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi