Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy informować psychiatrę o ...


mirrors

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale żaden lekarz, bez znaczenia czy psychiatra dla dorosłych czy dzieci i młodzieży nie może stosować przemocy fizycznej (to się tyczy w ogóle każdego obywatela i człowieka), łamać zasad etyki zawodowej czy zachowywać się w ogóle w sposób niekulturalny, obraźliwy, urągający zasadom współżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną, nadzoru kuratura też nie mam, ale niestety też normalną osobą nie jestem. Czasami lekarz każe albo sam dzwoni do rodzica by przyszedł, bo uważa, że zachodzi taka konieczność.

Edytowane przez mirrors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz z rodzicami czy partycypują oni w Twoim utrzymaniu, upoważniłeś ich do wglądu w Twoją dokumentację medyczną, uzyskiwania informacji o Twoim stanie zdrowia to być może byłoby to w jakimś stopniu uzasadnione, ale i taka ta sytuacja jest dla mnie co najmniej dziwna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w większych miejscowościach jest inaczej, ale tutaj pewne rzeczy są normalnością np. że lekarz prowadzący w szpitalu poinformował moją rodzinę gdy przyszła w odwiedziny, że jestem z powodu próby samobójczej, pomimo że napisałem oświadczenie o tym żeby nie przekazywać danych o moim stanie zdrowia ani innych sensytywnych informacji. Mieszkam z rodzicami i pracuję, ale nie jest to łatwe ze względu, że mój stan psychiczny.

Edytowane przez mirrors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość miejscowości nie ma znaczenia, prawo obowiązuje w równym stopniu wszystkie podmioty i pracowników ochrony zdrowia. Jeżeli podpisałeś takie oświadczenie to lekarz złamał prawo i byłoby to podstawą do sądzenia go, pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej, ale pewnie nie masz na to ochoty, zwłaszcza jeżeli to mała miejscowość, wszyscy się znają i ten lekarz jest jedynym albo jednym z nielicznych tam przyjmujących. Inaczej to by wyglądało gdyby lekarz namawiał Cię do poinformowania bliskich osób o Twoim stanie zdrowia dla Twojego dobra albo uznał, że stwarzasz zagrożenie dla swojego zdrowia/życia i skierował Cię przymusowo na leczenie szpitalne, złożono by wniosek do sądu rodzinnego, do czego lekarz ma prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×