Skocz do zawartości
Nerwica.com

Milczenie psychologa


johnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pani psycholog nie odnosi się moich słów dotyczących przebiegu terapii (na NFZ, odbyło się około 15 spotkań z czego ostatnie 5 to spotkania w ramach terapii). Moje uwagi przedstawiłem na dwóch spotkaniach. Za pierwszym razem Pani psycholog nie ustosunkowała się do mojej uwagi. A za drugim razem zapytała mnie czy nie podnosi mojej pewności siebie to że się ze mną zgadza. Zaprzeczyłem i uzasadniłem (wyjaśniłem) moją odpowiedź. Na to Pani psycholog stwierdziła że chyba mam rację. Na tym zakończyliśmy dyskusję. Nie wiem co zrobić. 

Na uwagi niektórych osób że psycholog nie domyśli się co czuje postanowiłem zmienić swoje zachowanie. Mimo to nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.  Co robię źle?

 

 

Poniżej podaje opis przebiegu spotkań

"Opisuje problem z jakim się zmagam, jego przyczyny oraz możliwe rozwiązania. Psycholog podziela moje zdanie i uzupełnia ją o przykłady lub uwagi. To kończy dyskusję. Zostaje sam.  Często moje propozycję rozwiązań wymagają udziału osób trzecich.  Niestety psycholog nie popiera ich tj. nie komentuje ich.  TEgo rodzaju dyskusja niczego nie wnosi."

Cytat pochodzi z wpisu pt. 

Moje dotychczasowe rozpoznania (kolejność chronologiczna) :

  • Zaburzenia schizotypowe (F21) (psychiatra na podstawie 1 spotkania, prywatny),
  • Fobia (F40) (psychiatra na podstawie 1 spotkania, nie podano jaki rodzaju fobii, NFZ),
  • Specyficzne zaburzenia osobowości (F60) (z psychiatrą spotkałem się ok 6 razy, z jego ust nigdy nie usłyszałem rozpoznania, przekazał mi je psycholog - pracują w tym samym  ośrodku, NFZ. Nie doprecyzowano jakie to są zaburzenia. To jest ostatnie rozpoznanie.)
  •  

Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×