Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

O, hehe, Kill la Kill. Cóż za przypadek, dziś zainstalowałem sobie apkę Crunchyroll, jest tam cała masa anime online; nie bedąc w ogóle "na czasie" z anime, bo oglądam je mocno okazjonalnie, popatrzyłem po prostu po kilku pozycjach które mieli na głównej stronie, tytuł miło się kojarzył - postanowiłem że sobie sprawdzę jak tam moje nastawienie do animowanej japońszczyzny się trzyma ;)

 

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek i... mózg rozjebany :D Z jednej strony podoba mi się wizualnie, z drugiej przyprawia mnie o solidne momenty "WTF" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel, na pewno łyknę jeszcze ze dwa-trzy epizody coby upewnić się "czy to hit, czy to shit" :D Na razie jedno co mi się na pewno podoba to kostium bohaterki, od razu skojarzył mi się z Venom'em a był to mój ulubiony czarny (badum-tss) charakter za dzieciaka :D A nie podoba mi się "syndrom Pokemon" tj. mimo że oglądam pierwszy odcinek, to nie mam pojęcia kim jest ta laska, kim był jej ojciec, co, skąd, czemu, jak?!? :twisted: Jakby wrzucili mnie do pralki w której fabuła wiruje sobie już od jakiegoś czasu :P No ale liczę na jakąś solidniejszą ekspozycję w kolejnych początkowych odcinkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natsume, Witamy w naszym kącie mangozyebów D:

 

 

Naruto czytam regularnie,najbardziej zatrważającą techniką jest friendship no jutsu...

Soul eater not,no cóż,z krzesła mnie nie zdmuchnął,do oryginału mu brakuje miliard lat świetlnych,ale takie złe całkowicie to,to nie jest.

Na ten sezon prawdopodobne hity to Gokukoku,black bullet.

 

Moje 2 największe"nadzieje" czy Break Blade i knights of sidonia lekko mnie zawiodły,w przypadku pierwszego tytułu liczyłem na kontynuacje kinówek i wydarzeń z mangi,nie TV wersji,zaś sidonia - ta kreska :<.

Ogólnie sezon zimowy>>>>>>>wiosenny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś chorą bajke? Mam na myśli horror,psychodelik lub coś na prawdę strasznego.

Oglądałem obecnie:

Shiki

Higurashi wszystkie sezony.

Umineko no naku kara ni

Elfen Lied

Mirai Nikki

I jestem trochę zdziwiony jest tyle anime na świecie i nie mogę znaleźć niczego chorego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie oglądałam żadnego anime, ale ostatnio skusiłam się na film Paprika. Strasznie zagmatwany film, ale ogólny efekt ciekawy i zastanawiający.

Z mang to niestety tylko stare tytuły, chyba, że ktoś ma do polecenia coś ciekawego ;) Moje ukochane tytuły to: Eden, Vagabod, Miecz nieśmiertelnego, NGE. I jeszcze parę rzeczy by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill jakoś nie przypadło mi do gustu, nie rozumiem fenomenu tego animca :P Z takich porypanych serii to byłam zachwycona FLCL , po prostu złoto :D

A ten sezon zapowiada sie nieźle, druga seria Mushishi , No game no life( już 2 odcinki są) i mimo masy hejtów postanowiłam obejrzeć Soul EaterNOT! (czy wszyscy nie widzą tego "NOT!"?) - a to wszystko z miłości do Shinigami-sama :).

 

Czytacie może Naruto? Bo ja staram się być na bieżąco i przyznam że Kisiel strasznie namieszał...

 

Co do KLK to się zgadzam. Nie rozumiem tego fenomenu. No może poza jednym - muzyką, bo ta rozbraja mnie do granic możliwości.

 

Ten sezon zapowiada się genialnie. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do No Game No Life, ale z odcinka na odcinek coraz bardziej mi się podoba.

 

Oprócz tego najlepiej zapowiadają się:

Black Bullet

Gokukoku no Brynhildr

Selector Infected WIXOSS

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Soul Eater Not!

 

Z Naruto jestem na bieżąco. I muszę przyznać, że co by nie było, to zawsze będzie moja ulubiona manga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Bullet

 

Imho dla mnie hit tego sezonu =D,za akcje,fabułe,napięcie,walki,brutalność,ale i parę kwestii zmuszających do refleksji.

Soul Eater Not!

Traktuje to jako zupełnie inną,osobną serie,nijak do standardowego SE (które to do 33 odcinka,zgodnie z mangą) było dobre,się nie ma.

Gokukoku no Brynhildr

Świetne,but dat censorship :<...możliwy przerzut na mangę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną ciekawostkę - tzn. dla mnie na pewno, szanowne mangozjeby może o tym wiedzą. Ale czy widzieli..? ;)

 

Sazae-san

 

Najdłużej - jak się właśnie dowiedziałem - emitowana kreskówka na świecie, w tym roku stuka jej 45 lat i ponad 7000 odcinków. Co prawda trwają zdaje się po 6 minut ale mimo wszystko - dayumm! :shock: Tak, Sazae-san ma więcej odcinków niż "Moda na sukces". I wystartował wcześniej. I pewnie jest dużo ciekawszy :P

 

Wyszło mi że gdyby chciec obejrzeć całość, potrzebny by był nieprzerwany 30-dobowy maraton - możnaby cały festiwal z tego zrobić :lol: . Sazae-san jest już w Księdze Rekordów Guinessa, pora na widzów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sailor Moon nie taki zły. Jakiś czas temu na TV Puls z rana leciały po 2 odcinki. Szczerze mówiąc przyjemnie się je ogladało mimo tego, iż za stara jestem na tego typu anime. :twisted:

Z tego sezonu wiosennego polecam No Game No Life i Soredemo Sekai wa Utsukushii. Ciekawie tez prezentuje się Selector Infected WIXOSS, chociaż jestem dopiero na 7 odcinku ze względu na brak wersji PL.

Chociaż zwycięzcami dla mnie i tak są sportowe anime Ace of Diamond, Haikyuu!! i Yowamushi Pedal. Z niecierpliwością czekam na trzeci sezon Kuroko.

Ostatnio obejrzałam też Sakamichi no Apollon. Genialna seria! Chwyta za serce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Buller,wywołał u mnie ból dupy ,zwłaszcza tona fabularnych nieścisłości i zmarnowany potencjał.

A żywiłem największe nadzieje względem tego tytułu,niestety,z genialnego do 3 odc zrobiło sie średnie,kilka aanimców mam "rozgrzebanych" do obejrzenia w połowie,inne w planach,póki co rewatch one piece...

Co do sezonu wiosennego..był przeciętny,szału niet,ale też i dramatu nie było.

Może letni sezon czym zachwycił? Zobaczymy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×