Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałam już tyle anime, że nie jestem w stanie ich wszystkich zliczyć. :D

Mimo to największym sentymentem darzę Naruto. Ma w sobie coś, co mnie urzekło. Całą serię oglądałam już chyba ze 3-4 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłabym chyba większość "tasiemców". Na pewno Fairy Tail, Hunter x hunter, Naruto i One Piece. Z krótszych serii: Angel Beats, Ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai, BTOOOM!!, Clannad, Code: Breaker, Kuroko no basket, Psycho Pass, Shingeki no kyojin, Zetsuen no tempest. A z kinówek: Hotarubi no mori e i całą twórczość Makoto Shinkai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, Ok,zacznijmy analizę :>

HxH nie oglądałem

Ano hi mita - ze 2 epy,jakoś to dropłem,może warto skończyć

clannad - jak wyżej.

Hotarubi no mori e - nie oglądałem,zapowiada się ciekawie.

 

Ft,naruto,op - wszystko na bieżąco śledzę,tasiemcoki nie są złe.

Angel beats - Jedno z najlepszych romansideł i dramatów jak dla mnie

Psycho pass - GENIUSZ,po prostu wszycho jest w tym anime idealne,akcja,kreska,muzyka,fabuła,postaci....ideał (w przyszłym roku 2 sezon :mrgreen: !)

Znt - Jak powyżej,22 ep to był majstersztyk,jak i ogólnie motyw zabójstwa.

Btoom - Dobre,ciekawie się oglądało,choć d... mi nie urwało,aczkolwiek warto poświęcić te parę h

Shingeki - Manga i anime nadrobione - kreską i animacją niszczy świat,cholernie wysokobudżetowa seria i świetna :D,manga również zajeb*sta,ciężki klimat,dramat,okrucieństwo,czuć "MOC"

Kuroko no basket - Oglądam regularnie,świetna seria.

Code:Breaker - Nienajgorsze,choć d*py mi nie urwało.

 

Pozwolę sobie sypnąć tytułami :

Jormungand,Hellsing ultimate,kakumeiki valvrave,Darker than black,code geass,mardock scramble,phantom:requiem for phantom,toradora,Hajime no ippo,Break blade,black lagoon,gintama (ale tylko IMHO "poważne" arce),K-ON!, casshern sins,sakurasou no pet kanonjo

 

Z kinówek : place promised in our early days,sword of the stranger,5 cm per second.

 

Wreszcie mangozjeb który dorównuje mi mocą :lol::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gintamę oglądałam, 5 cm na sekundę też i to nawet kilkakrotnie. :smile: Za resztę poleconych przez Ciebie anime chyba zabiorę się w najbliższym wolnym czasie :D

W końcu znalazłam kogoś, kto rozumie mój podziw do Psycho Pass! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, Bo ten tytuł to geniusz jest,postać makishimy mnie zadziwia i miażdży po dziś dzień *_*

To co dominatory robiły z ludźmi też było świetne : D

Terror makishimy wobec Akame,Ten odcinek to był majstersztyk przemocy i terroru :D!

Walka Kougamiego z Makishimą też niszczyła.

Ostatnia scena....

Too much epic shit,tyle powiem :mrgreen: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten kanał pamiętam że nie mogłem się doczekać kolejnego odcinka :) ale dawno temu było

 

-- 07 lis 2013, 22:20 --

 

dokładnie ten kanał pamiętam że nie mogłem się doczekać kolejnego odcinka :) ale dawno temu było

 

ale Dragon Ball GT był ostatnim , czy coś po nim było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AmberMouse, 0, w pracy siedze.

Wczoraj jak zwykle raz na tydzień oglądam ongoing serie,ale to tylko 4 epy (kakumeiki valvrave,kill la kill,kyoukai no konata,naruto), potem hajime no ippo,kuroko no basket,one piece.

7 epów tygodniowo to minimum,czasem coś "nadprogramowego" oglądam,w weekend sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel, redaktor naczelna podała mi listę stron, więc mam ułatwienie. Poza tym trochę szukam sama.

 

-- 08 lis 2013, 15:02 --

 

Póki co tyle skleciłam

 

 

Cosplay. Bajkowy świat anime, mangi i gier komputerowych.

 

 

 

 

Cosplay jest to przebieranie się za postacie z Anie, mangi, filmów i gier komputerowych. Zaczerpnięte z kultury japońskiej. W wielu krajach odbywają się spotkania fanów Anie oraz konkursy na cosplayowe kostiumy.

Cosplay na świecie

 

 

W pożarze domu Jessica Nergi, znanej pod pseudonimem „The Worlds Hottest Cosplayer” spłonął xboks i większość gier. Fani szybko odpowiedzieli na nieszęście ich idolki i wywołało to lawinę postów komentarzy. Profil artystki na Facebooku lubi ponad 17 tys. Osób co dla porównania w Polsce profi lgamaplay.pl lubi zaledwie 59. Komentarze są głównie matrymonialne i inne mało znaczące, ale zdarzają się również konkretne propozycję pomocy.

Jessica na fanów może zawsze liczyć i w tym przypadku hurmem odpowiedzieli na jej nieszczęście. Artystka rozpoczęła sprzedaż naklejek z jej podobizną z czego dochód ma być przeznaczony na zakup niezbędnego narzędzia pracy jakim jest konsola i gry.

Trudno oszacować ile Jessica zarabia dzięki fanom jednak ponętnej dziewczynie z pewnością nie zabraknie ogłoszeń matrymonialnych.

 

 

Jak to wygląda w Polsce?

 

-- 08 lis 2013, 15:02 --

 

* nie Anie tylko anieme. to wina worda

 

-- 08 lis 2013, 15:40 --

 

Jak to wygląda w Polsce?

 

 

Na Facebooku można znaleźć ciekawe portfolio artyski z Polski o pseudonimie Othien. Artystka odpowiedziała na pytania internautów na stronie Wykop. Padały zróżnicowane pytania np. rozmiar miseczki stanika ,zarobki jakie można w Polsce uzyskać, materiały z jakich się przygotowuje stroje itp. Szczególnie interesujące były pytania o zarobki artystki. Othien odpowiedziała, że „Nie każę mamie płacić za stroje i wyjazdy” Proste stroję to około 100 zł, bardziej rozbudowane dochodzą do ceny 400-500 za sztukę. Dziewczyna wszystkie stroje wykonuje samodzielnie. Czas jaki pochłania wykonanie pojedynczego stroju to od tygodnia do miesięcy pracy. Othien zarabia samodzielnie. Dla Wykopu opowiedziała w jaki sposób to jej się udaje:

 

 

„Ogólnie rzecz biorąc – płacą sponsorzy i organizatorzy eventów, na których się pojawiam. Sklepy i centra handlowe, przy premierach tytułów. Umowa-zlecenie lub umowa o dzieło. Cosplay to źródło dodatkowego zarobku, ale (jeszcze?) nie stałego. Nie sposób utrzymać się z rzeczy związanych z rozrywką, jeśli trafi się susza i nie ma zleceń.”

 

Artystka niechętnie odpowiedziała na stan zarobków, ale wynosi on 2-2,5 tys zł/ miesięcznie, więc dla młodej dziewczyny to pokaźne kieszonkowe.

 

 

 

 

Miniaturowy świat

 

 

 

 

 

William Kass jest fascynatem miniaturowego świata. Tworzy począwszy od żywności po rzeczy codziennego użytku, które komponuje a następnie fotografuję, ciesząc przy tym oko niespotykanymi obrazami. Wśród postaci artysty można doszukać się postaci z filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów shingeki no kyojin,dziś nowy dział na mangareader,i idzie 2 seria "shingeki:before fall:" akcja 100 lat przed oryginalną akcją.

Tak przy okazji,nowy rozdział świetny,wpizdu info o tytanach,ale i sporo niewiadomych...

Czas chyba obejrzeć co nowego,ewentualnie rewatch garden of the sinners.

A inne mangozjeby co mi powiedzą :mrgreen:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obejrzeniu Psycho-Pass. Arcyciekawe.

Trafnie oddaje mechanizmy + błyskotliwe dialogi i ścieżka dźwiękowa

Dziękuję Kestrel za polecenie tego tytułu. Naprawdę wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś tutaj Welcome to NHK albo It’s Not My Fault That I’m Not Popular! , swojego czasu tyle emocji we mnie to wywoływało, że aż łezka się kręci w oku z nostalgii. To pierwsze podczas stanów leków to był istny szok dla mojej słabej persony. Miał ktoś podobne odczucia? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilzyx, NHK oglądałem,dobry tytuł.

Co do tego 2,nie - ale spojrzę.

z NHK warto jeszcze na mangę spojrzeć,jest trochę ostrzejsza i bardziej ryjąca beret :D

 

Swojego czasu marzyła mi się taka sytuacja jak w NHK. Byłem na terapii parę lat temu, poznałem dziewuszkę bardzo podobną(zarówno z charakteru i wyglądu) do bohaterki z tego anime. A co się okazało? Było przyjemnie przez jakiś czas ale cóż później okazała się suką. Nie ma to jak zrealizować sobie naiwne marzenia po czym zostać zdewastowanym psychicznie..

 

A mangę czytałem. O wiele lepsza od animu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×