Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

HikowatyHik, Gdzie i kiedy ten konwent?

Ao no exorcist było dla mnie dobre do ~15 epa - gdy szło zgodnie z mangą,potem to spier(**&*&

Choć kinówka mi się podobała,była dobra.

Psycho-pass polecam,może na początku jest "monotonnie" ale od 11 epa akcja nabiera takiego tempa że łyka się odcinek za odcinkiem.

FT obecnie zawieszone,choć końcówka ostatniego arcu była całkiem całkiem.

Anime potworem który oglądałem całe wakacje - one piece,616 odcinków obecnie.

 

Z obecnego sezonu oglądam: (z czego 2 to tasiemce)

Kyokai no Kanata

Kakumeiki Valvrave 2

Kuroko no Baske 2

Kill la Kill

naruto

One Piece

Magi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel kazał mi tu przyjść, bo awatar (dzięki!), ale nie jestem jakimś hardkorowym mangozjebem - lubię Konatę, bo jest mała i fajna ;)

 

Jak pewnie u wszystkich zaczęło mi się od DragonBalla i anime z Polonii1 (Yattaman, Królestwo Kalendarza, Gigi la Trottola i takie tam ;]). Potem pewnie nieśmiertelne Pokemony, potem Death Note (<3)

Nie przepadam za wieloodcinkowymi anime, bo po krótkim czasie po prostu przestaję je śledzić. Wolę pełnometrażowe i ogromnie podobały mi się filmy Studia Ghibli: Księżniczka Mononoke, Mój Sąsiad Totoro, Spirited Away, Grobowiec Świetlików...

 

Ogromnie polecam Kakurenbo, krótkie, ale prawdziwe eye-candy (można chyba znaleźć na yt ;))

 

W nowościach się nie łapię, bo z Japonii przerzuciłam się na Koreę :} To tyle ode mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotyk, Jeśli kinówki lubisz

polecam te

 

http://www.filmweb.pl/film/Ziemia+kiedy ... 004-180936

http://www.filmweb.pl/film/Mardock+Scramble-2010-565537

http://www.filmweb.pl/film/Sutorenjia%3 ... 007-449694

http://www.filmweb.pl/film/5+centymetr% ... 007-349500

http://www.filmweb.pl/film/Gekij%C3%B4+ ... 964/titles

(rebuild of evangelion też,czy serie filmów)

 

Gatunki przeróżniaste tego powyżej,chyba że Dżapan całkowicie w odstawkę odeszło ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak ktoś jeszcze lubi anime i mangę! ;]

u mnie zaczęło się od Polonii 1, potem Czarodziejka z Księżyca, wszystko ze studia Ghibli, bo jest przepiękne, Death Note, które osobiście uwielbiam. Wczoraj obejrzałam ANOTHER i niestety co anime ostatnio to stwierdzam, że źle się dzieje w państwie anime v.v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odejdę troszeczkę od rozmowy ale z powodu swoich zaburzeń, z tego co "zobaczyłem" i "usłyszałem" postanowiłem sklecić coś mangopodobnego. Mam całą fabułę, uniwersum, zarys ogólny bohaterów. Jak będą chętni to skrobnę jakby to miało wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem Hakkenden - Nie polecam,nudne i nijakie zakończenie,zaś dla jednego motywu nie warto oglądać i marnować 10h...

Zaś jeżeli ktoś lubi mecha - koniecznie niech zacznie kakumeiki valvrave - świetna animacja,kreska,ciężki klimat a i krew leje się nieźle D:,poza tym świetny dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajć, jestem jeszcze nowy i 'zielony' :roll: na tym forum ale po prostu nie mogłem się oprzeć :x

 

Osobiscie nie ma dla mnie chyba lepszej serii niż Death Note. To jest po prostu cos, co praktycznie każdy musi obejrzeć.

 

Widziałem też, że kilku z Was pisało o Ao no Exorcist, serii, którą sam wciągnąłęm nie tak dawno i którą bardzo polubiłem.

 

Zaskakuje mnie jednak niesamowicie (no, chyba, że cos przeoczyłem - correct me if I'm wrong), że nikt jeszcze nie wspomniał o serii Higurashi no Naku Koro ni. Jest to dosc specyficzne anime, ale Ci wszyscy, których ja znam i to obejrzeli dosłownie je pokochali. Włączając mnie:D

 

Bardzo podobały mi się także takie tytuły jak:

 

- Another

- Sword Art Online

- Mirai Nikki

- Chaos;Head

- Highschool DxD (xD)

 

Było ich więcej ale już chyba wystarczająco zasmieciłem te forum:D Czekam także na jakies propozycje, co do innych anime, które mógłbym obejrzeć, jeżeli ktos zechciałby być na tyle miły aby mi troche podpowiedzieć :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem kestrel zmienił avatar na Hei'a z DTB.

Czyli, że kestrel dostał zieloną supermoc z bramy piekieł i za każdym razem,

gdy nadużyje mocy musi zrobić coś autodestrukcyjnego, by wypełnić kontrakt.

Czy moderowanie forum jest formą opłaty na kestrel'u za używanie przez Niego super mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel,

 

Z Code Geas sie spotkałem, nieraz i nie dwa ale jakos nie mogłem się do tego zachęcić... Jednak skoro polecasz, na pewno poswięcę temu tytułowi więcej uwagi.

 

Czego szukam? Hehe, jeżeli znajdziesz mi anime, które mi sie spodoba i będzie spełniało te moje kryteria to jestes kozak normalnie :) Tyle co ja sie naszukałem już....xd Anyway, uwielbiam horrory. Po prostu kocham ten gatunek, nie tylko jeżeli chodzi o anime. Bardzo mile widziane są także jakies moce nadprzyrodzone no i, może troche wstyd się przyznać, ale romans...(?) :oops::roll:

 

Lubię też gdy anime ma w sobie troche tych okruchów życia, czy tam dramatu, a także (żeby było adekwatnie do forum) wątki psychologiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masked_Man, frjendszip powaaah :lol:

AmberMouse, horrory

deadman wonderland,kara no kyoukai,shiki (w całej trójce wątki nadprzyrodzone) hellsing ultimate.

kyoukai no konata - slice of life +moce z innych slice of life, sakurasou no pet kanonjo

romans - toradora,b gata h kei,angel beats! kaichou wa maid sama!

 

Psychologiczne - Neon genesis evangelion (jeśli stara kreska ci nie wadzi) jeśli wadzi - Kinówki NGE "najstarsza" z 2007 także kreska dobra,mardock scramble,psycho pass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×