Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile trwa postawienie diagnozy przez psychiatrę?


johnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Psychiatrą (na NFZ) na moje pytanie co mi dolega odpowiedział że sam wiem najlepiej co mi jest a diagnoza może potrwać długo. Od psychologa (z tego samego ośrodka) z którymi spotykam się równolegle wiem, że psychiatra postawił jako rozpoznanie: Specyficzne Zaburzenia Osobowości (F60). Mimo chęci odpowiadania na dodatkowe pytanie ze strony psychiatry one nie padają. Gotów jestem spotykać się częściej ale to psychiatra proponuje termin spotkania na który ja przystaje (średnio co ok. 2 miesiące). Zależy mi na tym aby jak najszybciej ustalić co mi dolega oraz przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie wiem co mogę zrobić aby przyspieszyć ten proces.  

Dotychczas spotkałem się 6 lub 7 razy. Przepisałem mi jeden lek (Ranofren). Mówiłem psychiatrze, że mi nie pomaga mimo to nadal jest mi przepisywany.  W tym samym czasie mój brat dostał od psychiatry (z tego samego ośrodka) ok. 10 różnych leków.  

Na ostatnim spotkaniu  psychiatra zapytał mnie o samopoczucie, wykształcenie oraz powody dla których nie podejmuje pracy. Te informację podałem kilkukrotnie psychologowi (psychiatra ma dostęp do mojej dokumentacji). 

Czy powinienem się niepokoić?

 

Inne rozpoznania postawione przez psychiatrów:

Zaburzenia schizotypowe (F21)

Fobia (F40)

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×