Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne objawy


123OCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, cierpię na nerwicę natręctw myślowych i oprócz natręctw mam dziwne objawy. Bardzo mi zależy, żeby ktoś kto miał tak samo odniósł się do tego i zdradził jak to wyleczyć. Psychoterapia była i myśli zostały przepracowane, teraz są tylko głupie randomowe natręctwa. Objawy: lekkie uściski na skroniach, uczucie jakby bycia pijanym, uczucie że zaraz coś się stanie, coś jakby chwilowa utrata kontroli(tak się wszystko w głowie zlewa) , napięcie niepozwalające wysiedziec w miejscu, zaburzenia równowagi (zaraz się przewrócę), uczucie jakby w głowie się coś za głęboko zapadło (ciężkie do określenia), dziwne uczucie na policzkach. Dajcie proszę znać które objawy macie i jak sobie z nimi radzicie. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwne objawy tj. Dziwne złe samopoczucie i tyle co mogę napisać nie umiem tego uczucia opisać. Codziennie mam to uczucie i czuję się z tym zle co mogę dodać to senność przy tym występuję. Czasami myślę, że to nie "TYLKO NERWICA" aż szok normalnie jak człowiek może zle sie czuć psychicznie, że ludzka psychika jest tak silnie skonstruowana. 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 22:03, 123OCD napisał:

Witam wszystkich, cierpię na nerwicę natręctw myślowych i oprócz natręctw mam dziwne objawy. Bardzo mi zależy, żeby ktoś kto miał tak samo odniósł się do tego i zdradził jak to wyleczyć. Psychoterapia była i myśli zostały przepracowane, teraz są tylko głupie randomowe natręctwa. Objawy: lekkie uściski na skroniach, uczucie jakby bycia pijanym, uczucie że zaraz coś się stanie, coś jakby chwilowa utrata kontroli(tak się wszystko w głowie zlewa) , napięcie niepozwalające wysiedziec w miejscu, zaburzenia równowagi (zaraz się przewrócę), uczucie jakby w głowie się coś za głęboko zapadło (ciężkie do określenia), dziwne uczucie na policzkach. Dajcie proszę znać które objawy macie i jak sobie z nimi radzicie. Dziękuję

Nie ma co się pytać o obajwy. bo nerwica natręctw (zaburzenia kompulsywno-obsesyjne) mają ich nie skończenie wiele 🙂

Te uczucia i objawy, które odczuwasz to efekt lęku/niepokoju/napięcia/strachu. Na nich polega nerwica natręctw. A musisz być świadoma, że lęk i niepokoj....sprawiają, że Twoje ciało będzie napięte, że możesz mieś zawroty głowy, ucisk w skroniach, dziwne uczucie w głowie, natłok myśli, itp. 

Uczucie lęku/niepokoju ma wpływ na Twoje ciało, bo uczucia i ciało są ze sobą powiązane. Zobacz jak będzie reagował, Twój organizm gdy wyobrazisz sobie groźnego psa, który odgryza Ci nogę.  Widzisz to tylko myśl (nie dzieje się naprawdę) a Twoje ciało już reaguje, bo uczucia/myśl mają wpływ na nasze objawy somatyczne i samopoczucie.

Pracuj nad  obniżaniem lęku poprzez jego akceptację i nie walczeniu z nim. Puszczasz kontrolę i zajmij się czymś kreatywnym, a uczucia lęku i niepokoju będą się obniżać. Nie jest to łatwe ale trzeba cały czas to ćwiczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×