Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kołdra obciążeniowa - czy działa?


aramina

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was może używa tego wynalazku? Trafiłam na ten produkt jak zaczęłam szukać kołdry, która będzie trochę cięższa niż te nowoczesne, gdzie nie czuje się, że jest się przykrytym. Nieswojo się wtedy czuję. Kusi mnie, żeby sobie taką zamówić, szczególnie że jest rozmiar 155/220 (lubię mieć kołdrę zawiniętą pod stopy), ale nie chcę wyrzucać kasy w błoto. Ciężko mi znaleźć jakieś opinie o stosowaniu takich kołder u osób dorosłych, chociaż widzę, że ludzie sobie zamawiają. Podzielcie się wiedzą i doświadczeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałam się tematem, ponieważ przypomniało mi się jak jako dziecko spałam u moich dziadków na wsi i mieli oni ciężkie pierzyny, które moja babcia sama robiła. Uwielbiałam spać pod tymi pierzynami, bo nie dość że przesypiałam całą noc to jeszcze budziłam się na tyle wcześnie, że o 5 rano szłam z dziadkiem na pole (biorąc pod uwagę że uwielbiałam spać do 11 to był to niezły wyczyn). Właśnie dlatego jestem skłonna uwierzyć, że faktycznie to działa, ale fajnie byłoby gdyby ktoś to jeszcze potwierdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie terapeutycznie powinno to mieć sens tylko u osób z zaburzeniami sensorycznymi, aczkolwiek niektórzy niezależnie od jakichkolwiek zaburzeń preferują ciężkie kołdry zamiast tych lekkich i zwiewnych, może to wtedy być po prostu sposób na uzyskanie większego komfortu, bez doszukiwania się magicznych właściwości. Mi też taka kołdra chodzi po głowie od dłuższego czasu, jednak ceny niestety skutecznie mi plany przesuwają na dalszy plan :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołdrę mam. To nie jest tak, że rozmiar dopasowujesz sobie jak lubisz. Prawidłowo bodajże powinna miec około 10 cm więcej niż twój wzrost a jej waga powinna wynosić 10-15% masy ciała. Ja ze swoją (6,5 kg) jak mam gorszy dzień to nawet do pracy się targami i przed komputerem narzucam na siebie jak pelerynę. Na każdy wyjazd również jest elementem obowiązkowym. Generalnie, podczas ataków paniki mnie uspokaja, ten ciężar działa dziwnie łagodząco. Masz wrażenie że tuli cię ktoś, kto nie pyta, tylko zwyczajnie jest i rozumie. 

Czy pomaga przy bezsenności? Mi osobiście nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą kołderkę, natomiast moja chyba jest za mała dla mnie. Ja mam 156 cm wzrostu i lubię duże kołdry, pod normalną jak śpię to ma 160 cm x 200 cm, a ta obciążnikowa moja ma 120 cm x 180 cm (jakoś tak). I faktycznie ta kołdra powinna mieć mniej więcej 10% masy Twojego ciała - więc moja ma 5 kg. Ogólnie jest fajna, natomiast dla mnie jest chyba za zimna. Ja lubię spać pod kołdrą i kocem jeszcze do tego. A zimami bywa nawet tak, że jeszcze coś nakładam na to wszystko. Więc zdecydowanie odradzam jak ktoś lubi też ciepełko - ta moja jest cienka i zimna. Zadanie jakie miała spełniać u mnie to pomoc mi w "zespole niespokojnych nóg". Ogólnie zdarza się tak, że nie śpię tylko przebieram całe noce nogami, a rano budzę się bardzo zmęczona. Ogolnie spinam mięśnie nocami. Czy u mnie się sprawdziła? Nie odpowiem dokładnie, ponieważ na nogi działa, ale ja pod samą taką kołdrą nie jestem w stanie przespać nocy, bo jest mi zwyczajnie za zimno, więc jak nakładam na to drugą kołdrę to ta ciężka się zwija...i tylko się denerwuje w nocy, że muszę wstawać i poprawiać. Ogólnie znam kilka osob, które tak po prostu śpią pod tymi kołdrami i są bardzo zadowolone. A ja osobiście chyba wykorzystam sposob, który przeczytałam wyżej, że kołderka na ataki..hmm ciekawe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jurecki napisał:

A to dlaczego? W nocy będę kołdrę zmieniał.

U niektórych wbrew pozorom może powodować przebodźcowanie. Inna sprawa, że jest też przeciwwskazana do stosowania w przypadku niektórych, np. u osób z niskim ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×