Skocz do zawartości
Nerwica.com

SIBUTRAMINA (Meridia, Zelixa, Lindaxa, Afibron, Reduce) [WYCOFANY!]


zibimark

Rekomendowane odpowiedzi

wovacuum, specjalnie napisałam o tym BMI bo meridia jest wycofywana, może jest to skuteczny lek (sama brałam) ale przy OTYŁOŚCI czyli jak ktoś ma do zrzucenia 40 kilo, a nie komuś kto chce schudnąć 5 kilo do studniówki.

 

Moja znajoma tak sie przed ślubem odchudzała. Pare kilo zrzuciła. Nie zrobiła sobie żadnej krzywdy. Zadowolona z efektu. W dodatku coś wpspominała o lepszym humorze. No wiesz, często mi się zdarza jeździć po mieście szybciej a powinno się tylko 50 :(

A są może faceci doświadczeni z tym lekiem?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, zrzucilam 5 kg :D na studniowkè siè nie wybieram..plywam, cwiczè.;sibutraminè odstawilam bo mialam zawroty glowy.

W Belgii Reductilu(sibutramina) nie wycofujà.i to fakt ma dzialanie lekko antydepresyjne.Aczkolwiek zdania sà bardzo podzielone na ten temat.

Wujek_Dobra_Rada, a co Ty chcesz zrzucac??dobrze sobie wyglàdasz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, zrzucilam 5 kg :D na studniowkè siè nie wybieram..plywam, cwiczè.;sibutraminè odstawilam bo mialam zawroty glowy.

W Belgii Reductilu(sibutramina) nie wycofujà.i to fakt ma dzialanie lekko antydepresyjne.Aczkolwiek zdania sà bardzo podzielone na ten temat.

Wujek_Dobra_Rada, a co Ty chcesz zrzucac??dobrze sobie wyglàdasz 8)

Dzięki, ale można lepiej ;) W połowe ciuchów wbić się mogę. Ale w związku, że postanowiłem przedłużyć branie wenlafaksyny narazie odkładam temat. Spróbuje tradycjynch metod :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam meridię kilka lat temu bo moja lekarka uznała że moje problemy z kręgosłupem są wynikiem nadwagi. Byłam bardzo pobudzona, tak że mogłam biegać 6 godzin dziennie i prawie nie jeść. Nastrój miałam rewelacyjny... Nic nie stanowiło dla mnie przeszkody. Z perspektywy czasu oceniam to jako stan manii albo maniopodobny. Schudłam bardzo dużo ale... po zaprzestaniu kuracji efekt jojo i spadek nastroju prawie mnie zabiły... Do tego bardzo długo miałam problemy z żołądkiem i pęcherzykiem żółciowym... Nigdy więcej tego nie wezmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale a specyfikacja sibutraminy dosyć miło wygląda, natomiast w praktyce działanie jest, jakie jest. Jako antydepresant się nie nadaje. Ogólnie kiepsko wpływa na nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, lub ktos inny kto zna odp.na to pyt : jak rozumiem Meridia dzialala silniej na dopamine niz wenla? A jak to jest z wplywem meridii na noradrenaline w porownaniu do wenli? Na serotonine wenla dziala pewnie znacznie silniej niz Sibutramna,bo to w koncu antydepresant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sibutramina ma zrównowazony wpływ na S-N-D. - czyli w rownym stopniu hamuje wszystkie trzy neuroprzekazniki?

jeszcze jedno,a ktory lek milnacipran, duloksetyna czy wenlafaxyna wychwytuje serotonine? Wydaje mi sie ,ze wenla,ale chce sie upewnic.

Marek77 , serdeczne dzieki za info.

 

-- 09 cze 2011, 17:50 --

 

Z SNRI najsilniej na noradrenaline wpływa milnacipram,potem duloksetyna,następnie wenlafaksyna.-wiekszego wplywu na noradr. niz wenla nie potrzebuje.bo czasem i ona za bardzo" nakreca" Pytalam z czystej ciekawosci , dobrze wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, Sibutramina nie jest lekiem antydepresyjnym i jej działanie głównie ma opierać się na zwiększaniu przemiany materi i blokowania głodu. Jest to lek o ZNIKOMYM wpływie na nastrój. Deliikatnie pobudza, to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, Wiem ,że to lek głównie na odchudzanie,ale czytałam na necie opinie ludzi,że całkiem dobrze wpływa też na na nastrój i naprawdę pobudza Widzialam też na filmie pt." requiem dla snu" jak działa na ludzi Apropos filmu jest straszny i przerażający,ale zrobił na mnie piorunujące wrażenie!

 

Pytałam o Meridie,bo poprostu chciałam wiedzieć jak i na co działała,w żadnym razie nie dlatego,żeby ja brac,bo nigdy nie chciałabym sie w to wpakowac w PL.wycofali ten lek,nawet jakby był dostepny nie spróbowała bym go chyba,że strachu(choć b.lubię być szczupła) po wtóre pewnie żaden dr by mi nie przepisał Sibutraminy

Michuj, dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, Wiem ,że to lek głównie na odchudzanie,ale czytałam na necie opinie ludzi,że całkiem dobrze wpływa też na na nastrój i naprawdę pobudza Widzialam też na filmie pt." requiem dla snu" jak działa na ludzi Apropos filmu jest straszny i przerażający,ale zrobił na mnie piorunujące wrażenie!

 

Pytałam o Meridie,bo poprostu chciałam wiedzieć jak i na co działała,w żadnym razie nie dlatego,żeby ja brac,bo nigdy nie chciałabym sie w to wpakowac w PL.wycofali ten lek,nawet jakby był dostepny nie spróbowała bym go chyba,że strachu(choć b.lubię być szczupła) po wtóre pewnie żaden dr by mi nie przepisał Sibutraminy

Michuj, dzięki za odpowiedz.

witam,

ostatnio zacząłem brać ten środek na odchudzanie, ale zauważyłem, że poprawił mi się również nastrój i mam więcej chęci do działania, chyba nigdy nie miałem ciężkiej depresji ale lekką mogłem mieć, czy jest jakiś podobny lek, który mógłbym zażywać "na legalu" ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion? Nawet spadek wagi podobny. :) Znaczy sie zerknąłem pobieżnie na naszą biedną wikipedie, ale cholera wie czy to prawda. Tak czy inaczej reszta info z mp pokazuje pewne podobieństwo. Jak nie to szukaj po stymulantach. Nawet już nie koniecznie lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion? Nawet spadek wagi podobny. :) Znaczy sie zerknąłem pobieżnie na naszą biedną wikipedie, ale cholera wie czy to prawda. Tak czy inaczej reszta info z mp pokazuje pewne podobieństwo. Jak nie to szukaj po stymulantach. Nawet już nie koniecznie lekach.

ostatnio biorę sertraline 100mg i zacząłem się kolejny raz odchudzać (jak nie trzymam diety masakrycznie dużo jem i szybko tyje, więc przeplatam obżarstwo z dietowaniem) więc biorę sibutramine pół tabletki 15mg, nawet fajne połączenie , bo sertralina zamula i nic mi się nie chce a sibu pobudza i zabija apetyt

właśnie się zastanawiam czy nie zmienić serty na fluoksetyne albo wenlafaksyne, bo ponoć pobudzają do działania, fluo ma też zmniejszać apetyt

ciekawe jak by działała serta + bupropion , ale drogi ten lek (w sumie sibu też mnie tanio nie wychodzi, może jak się sibu skończy kupie do testu bupropion )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×