Skocz do zawartości
Nerwica.com

SIBUTRAMINA (Meridia, Zelixa, Lindaxa, Afibron, Reduce) [WYCOFANY!]


zibimark

Rekomendowane odpowiedzi

Bo działa na te same receptory, ale nie identycznie. Czyżbyś był kolejnym oszołomem przekonującym, że psychotropy nie pomagają? Jeśli tobie coś zaszkodziło i masz teraz żal do całego świata i spisku koncernów, to nie oznacza, że innym nie pomaga. Osobiście znam trzy osoby które po SSRI odżyły i za marne kilkanaście złotych na miesiąc żyją normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibimark, ciężko mi powiedzieć dlaczego akurat tego leku nie przepisują na depresję.....ja biorę fluoksetynę która także jest przepisywana zaróno jako lek na bulimię jak również jako klasyczny antydepresant...

Może to pomaga:

Chlorowodorek sibutraminy - lek anorektyczny (hamujący łaknienie), stosowany w leczeniu otyłości (obesitas)

charakteryzuje się małym powinowactwem do receptorów serotoninowych, adrenergicznych, dopaminowych,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sibutramina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz ze z cymbałami nie wchodze w polemike;opusc ten topik w trybie natychmiastowym!!!

 

No podałem ci tekst z gotową odpowiedzią na twoje pytanie. Co, boli że jest odpowiedź? Myślałeś, że znowu zdemaskujesz spisek koncernów? A może po angielsku nie rozumiesz? Tłumaczyć ci nie będę, na naukę nigdy nie jest za późno, ucz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka656 -wiele czytałem na temat biologicznych przyczyn depresji i zazwyczaj naukowcy sa zgodni co do tego ze zaburzenia w przekaznictwie serotoniny ,noradrenaliny i dopaminy stanowia o chemicznym podłozu powstawania depresji,meridia wiec wydawała by sie lekiem trafionym niemalze idealnie w zaburzeniach nastroju,niewiele jest leków przeciwdepresyjnych które maja zrownowazony wpływ na te 3 neuroprzekazniki jak własnie ma to miejsce w przypadku sibutraminy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefiboszet, eee masz zły humor czy jak?

Wyżywasz się zupełnie niepotrzebnie i jesteś arogancki.....sam zacząłeś konflikt zupełnie bez powodu........

 

---- EDIT ----

 

zibimark, no fakt ale..może okazuje się, że skuteczniej działają leki bardziej selektywne.....te które działają tylko na jeden z neuroprzekaźników niż takie jak ten - który działą na wszystkie lecz znikomo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka656 zazwyczaj jest tak ze słaby czlowiek o niskim poczuciu własnej wartosci chce obarczyc swymi słabosciami kogos innego by sie dowartosciowac co ma miejsce w przypadku tego osobnika,głupszemu trzeba ustąpic co niniejszym czynie nie wchodzac juz z nim w zadna polemikę,a co do wątku mysle ze jest warty głebszej refleksji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.

Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pogłębiaj refleksję, jestem ciekawy. Niech zgadnę: koncerny celem zarobienia dodatkowych pieniędzy sprzedają lek antydepresyjny jako lek na otyłość, przez co mają nowy, ogromny rynek zbytu. Czy o to chodzi? W skojarzeniu z drugim założonym przez ciebie wątkiem o nieskuteczności Prozacu ta teoria pasuje idealnie.

 

---- EDIT ----

 

mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.

Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!

 

Uważam, że jak ktoś chce się mądrzyć w sprawie nieskuteczności psychotropów, to powinien dysponować minimalną wiedzą, a tej bez języka obcego nie uzyskasz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibimark, wiesz jak to jest ani ja ani Ty (chyba) nie ejsteśmy farmaceutami ani lekarzami medycyny:-) Więc nasze dyskusje są jałowe.....mi się poprostu wydaje, że właściwości tego leku wpływające na neuroprzekaźniki są na tyle małe a skutek uboczny leku powodujący "jadłowstręt" i blokujący opychanie się jest na tyle duży, że na efekty ziązane z serotoniną, dopaminą i noradrenaliną trzebaby czekać zbyt długo......

Albo co mi wpadło teraz do głowy z racji tego że gro ludzi z depresją nie ma apetytu, nie jje, chudnie, jest wyniszczonych - więc zapisanie im tego leku mimo ze poprawi ich kondycję psychiczną to może jako skutek uboczny spowodować dalsze probemy z jedzeniem i utratę wago.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka656 -ale po wielu lekach przeciwdepresyjnych równiez obserwuje sie spadek apetytuitp...zreszta lista objawów ubocznych jest długa i niezwykle podobna do objawow nieporzeadanych obecnych przy stosowaniu sibutraminy

 

---- EDIT ----

 

mefiboszet ...dowartosciowales juz sie? jesli tak to lulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×