Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mózg jak krewetkowy shake


Jesiennywieczór

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, rookie napisał:

No cóż... Myślę, że ludzie zdążyli ci już wyjaśnić, że z cała pewnością można stwierdzić, że nie należysz do osób ograniczonych intelektualnie. Ale czy się na tle przeciętności wybijasz? Nie wiem. Może po prostu nie masz predyspozycji do rozwiązywania zadań matematycznych, aczkolwiek nie jest to równoznaczne z kompletnym nie rozumieniem ich zagadnień. Mało jest geniuszy matematycznych, którzy od razu po zapoznaniu się teorią danych zadań od razu będą rozwiązywać skomplikowane działania. Większość potrzebuje określonego czasu na przyswojenie, przewertowanie treści, a w kolejnej kolejności jej PRZEĆWICZENIE. Jestem przekonany, że twoje możliwości są większe niż sobie zdajesz z tego sprawę i, że spokojnie stać się na ocenę dopuszczającą z matematyki (a nawet na dst, a uwierz mi, że wiele osób nie stać na taką ocenę na etapie gimnazjalnym).

Ja znam przypadek osoby, którą w liceum nauczycielka, która była nazbyt wymagająca i miała specyficzny "przekaz" matematyki skazywała na dwóje, po zmianie szkoły osoba ta skończyła potem studia matematyczne. Poza tym w dyskusji powyższej musimy jeszcze zwrócić uwagę, że czasem podejście perfekcyjne czy to do samego siebie ( a więc narzucanie sobie zbyt ambitnych planów) czy przez rodzinę, szkołę może indukować zaburzenia a na pewno działać stresująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 21:27, Lord Cappuccino napisał:

6) Jest coś takiego jak łagodne zaburzenia poznawcze występujące w przebiegu depresji. O ile dobrze pamiętam pod akronimem MCI. Depresja (lęki również) upośledza pamięć, koncentrację, procesy myślowe, ale jeżeli wyleczymy depresję to wszystko powraca do normy. NIE jest to stan permenentny i nieodwracalny.

^o, to, to. Ja tak miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×