Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co na objadanie?


Trup666

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szukasz leków na swoje obiadanie, to tobie nie pomogę.

 

Jeżeli uważasz, że masz oznaki tego, co przypomina uzależnienie od jedzenia (wspomniałeś, że pijesz alkohol), i po jedzenie sięgasz kompulsywne, natrętnie o nim myślisz, a przed zjedzeniem czegoś wydaje ci się, że w twoim życiu wydarzyła się jakaś ważna rzecz, lub pojawiła się jakaś ważna potrzeba, której nie możesz zrealizować, a ty objadaniem tak jakby realizujesz tę potrzebę, to możliwe, że pojawiło się u ciebie zjawisko uzależnienia.

 

Ale brakuje informacji, żeby stwierdzić, czy to jest to, o czym mówię.

 

Może tak: jeżeli jedzenie sprawia ci przyjemność i możesz przestać jeść, od tak, podejmując decyzję, że przestaniesz, to nie doświadczasz zjawiska uzależnienia.

 

Jeżeli jednak nie możesz, i bardzo często pojawia się nieodparta potrzeba zjedzenia czegoś, to możesz mieć uzależnienie.

 

Nie jestem psychologiem, ani psychoterapeutą, więc Ci wprost nie pomogę, ale jeżeli ciebie to martwi i są oznaki jak wyżej, poszukaj jakiejś psychoterapii.

 

Możesz też zaglądnąć na mój wątek o metodzie Lance'a Dodesa radzenia sobie ze wszystkimi rodzajami uzależnień. Są tam tylko tłumaczenia jego artykułów, brakuje konkretnych rad, ale może znajdziesz coś dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym raz na zawsze skończyć z kompulsywnym jedzeniem, jestem na "odwyku" od jakichś dwóch tygodni, wczoraj prawie miałam napad, ale się opanowałam. Pomyślałam wtedy, że po kompulsie będzie mnie bolał brzuch i będę się czuła jak śmieć, poza tym pomyślałam, że chcę jeść jak normalny człowiek, a nikt normalny nie rzuca się nagle na jedzenie i nie opycha się do nieprzytomności. 

Jednak łapię się na tym, że ciągle myślę o jedzeniu, jest mi źle, jak pomyślę, że np nie powinnam jeść min przez 3h przed snem itd. Chciałabym mieć wywalone na to całe żarcie, ale nie umiem... Jak przestać o tym myśleć? Jak przestać czuć fałszywy głód, albo ten wynikający z rozciągniętego żołądka?

Chrom boję się brać, bo słyszałam, że na dłuższą metę jest szkodliwy. Jedyne, co pożytecznego odkryłam to suplementy, tzn biorę sobie na raz 3 preparaty witaminowe- 2 z wit B i jeden taki "ze wszystkim" i po czymś takim totalnie odechciewa mi się jeść. Chciałabym mieć tak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry dzień

Hej,witajcie od kilku dni nie jem słodyczy, jakoś się udaje, 

Po prostu źle się czuję po słodyczach, dlatego unikam ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×