Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy psychoterapia może zabić?


accipiter.gentilis

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Walter napisał:

Mało tego, nawet jak idziesz za swoje to skąd masz wiedzieć co jest dla ciebie, kto jest dobry? To nie zespół na wesele ze zapytasz znajomych publicznie na FB.

Czytam "nie każda terapia jest dla każdego" żeby dobrać itp ale cholerka skąd ja mam to wiedzieć? Pójde do jakiegoś to on mi nie powie że nieee lepiej nie, tylko weźmie kasę i będzie działał, bo przecież będzie bronił swoich metod terapii a może nawet umniejszał inne metody. Teraz jeszcze kryzys to się każdy trzyma zębami, widzę z resztą jak ubyło aut klientów pod moim ośrodkiem (wątpię by 100procent poszło na współpracę zdalną) i mam wewnętrzny opór by jako bezrobotny bulić kolesiowi w markowych butach i zegarku, samemu przychodząc w dziurawych spodniach.

 

Tak, to trudne.

Ja miałam komfortową sytuację, bo swoją terapeutkę mogłam poznać wcześniej, na terapii grupowej gdzie miałam też kilka sesji indywidualnych no i byłam przekonana, że jak mam kontynuować terapię jakkolwiek to chcę z nią.

I tak a propos polecania, to dla mnie ona jest idealna, ale np. na grupowej większość czuła przed nią jakiś respekt. Więc dla mnie jest ok, a dla kogoś innego może być tragiczna.

Na pewno wybór terapeuty warto zacząć od poczytania o nurtach i zastanowieniu się jaki rodzaj pracy by Ci najbardziej odpowiadał. Każdy boksuje się z czymś innym. Dla jednej osoby korzystne będzie grzebanie w przeszłości dla innej skupienie się tylko na tym co "tu i teraz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czy nie jest może zabić. Choćby poprzez zaniechanie leczenia innymi metodami. Nie uczy się jak dbać o żeby gdy puchniemy od zęba i konamy z bólu. Tak i z terapią jest. Może na nieśmiałość skutkuje. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele faktycznych zaburzeń daje objawy przypisywane nerwicy. Choćby tzw globus histericus. Dziwne że koreluje w czasie ze zmianami w eeg. Zmiany ustępują i globus znika. No ale można na terapię chodzić 3 lata eeg się wyrówna i pacjent przypisze sukces terapii i będzie zachęcał innych. Zobaczcie na pytania do specjalistów. Pyta ktoś lekarza a odpowiedzi udziela 6 psychologów oczywiście zachęcając do terapii... U siebie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×