Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście w stanie wyznaczyć sobie cel? Nawet jakiś mały, do którego aktualnie chcecie dążyć, który będzie stanowił punkt zaczepienia? Przykładowo - pójście jutro do kina, urlop nad morzem za miesiąc, zdanie egzaminu? I to, co pozwoli Wam ten cel zrealizować. Krok po kroku rozpisać sobie co potrzeba do realizacji tego celu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w stanie wyznaczać sobie cele i dążyć do nich, w tym roku parę celów już zrealizowałam. Ostatnio wyznaczyłam sobie cel- podjęcie terapii. Co potrzebne do realizacji celu było rozpisane w głowie ;) : poszukanie odpowiedniego specjalisty, pieniądze, czas na dojazd i powrót, nastawienie, chęć i motywacja do zmian. Znalazłam specjalistę, pieniądze znalazły się, motywacja do podjęcia celu kształtowała się przez jakiś czas, ale jest (korzystanie z forum pomogło także 🙂 ), dojechałam, byłam i mam ustaloną kolejną wizytę u psychoterapeutki, prawdopodobnie zdecyduję sie na terapię grupową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyznaczanie celów krótkoterminowych i długoterminowych pomaga mi w życiu, daje mi poczucie sensu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie.to.dla.mnie.mega.wazne daje mi motywacje.ja zamykam oczy i dokladnie widze.siebie za.2 3 lata.wiem czego chce i to zdobede))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@shira123 a jakie są to cele, jeśli mogę zapytać i jak Ci idzie z ich realizacją?

Fajnie by było, jakby coraz więcej osób się tutaj wpisywało, ponieważ wielu Forumowiczów ma problem z wyznaczeniem celu i z dążeniem do niego. Wasze doświadczenia mogłyby pomóc innym 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyznaczam sobie już celów jakiś większych...nie czuję potrzeby realizacji. Raczej osiągnęłam stadium stagnacji...nie wiem czy to dobrze a raczej niedobrze. Brakuje mi motywacji i napędu do działania...skąd brać non stop chęci do czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje cele sa powazne.

Pracowac jako psycholog.

Miec dom z duzym ogrodem.

A za kilka lat chcialabym zalozyc rodzine zastepcza.zaopiekowac sie 2 dzieci.osoby samotne tez moga nawet bardzo brakuje takich rodzin.

To byloby spelnieniem moich marzen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak sobie wyznaczyć cel, nie wiem jak dążyć do realizacji celu. Nie próbowałam nigdy, po prostu robiłam, co należy zrobić.

Chętnie skorzystam z jakichś wskazówek 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi