Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy takie objawy sugerują nerwice żołądka?


Tomasz100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, niestety od około roku zmagam się z mega problemem który od 5 miesięcy stał się nie do zniesienia. Zacznę od początku, za dzieciaka leczyłem się w Centrum Zdrowia Dziecka na żołądek, generalnie miałem często mdłości, wymioty najcześciej spowodowane nerwami. Byłem nieśmiałym dzieckiem więc tłumiłem w sobie wiele emocji, badania nie wykazywały nic konkretnego, temat przez dłuższy czas ucichł z małymi powrotami podczas stresujących sytuacji typu impreza u znajomych, powrót autobusem do domu itd. W szkole średniej nie miałem większych problemów, jedynie przy silnie stresujących sytuacjach typu egzaminy niestety łapały mnie wymioty i bóle brzucha/głowy, budziłem się znacznie wcześniej niż trzeba, generalnie jakby organizm kontrolował wszystko za mnie. Minęły 2-3 lata i niestety w tej chwili od jakiegoś czasu nie jestem w stanie zupełnie funkcjonować, pojechanie za zakupy do centrum handlowego, odwiedziny u znajomych, jakiekolwiek sytuacje związane z kontaktem z innymi ludzmi/innym otoczeniem, fryzjer, pogrzeby u znajomych w rodzinie, jedzenie u kogoś itp sytuacje powodują nagłe mdłości/wymioty/potliwość/bóle brzucha/podwyższoną temperature. Wszystkie problemy przechodzą jak ręką odjął kiedy jest po wszystkim, kiedyś pomagał mi w rozlużnieniu alkohol (lekarstwo na imprezie) ale już nic nie daje, wręcz ma odwrotne działanie. Spokój odczuwam jedynie w domu bądz u najbliższej rodziny ale jak tak długo można żyć. Dodatkowo od jakiegoś czasu mam natręctwo myśli, ciągle przypomina mi się cięcie skóry przez papier, przeszkadza mi wycieranie mokrych dłoni o szorstki papier/ręcznik. Wiem że dawno powinienem zapisać się do lekarza ale sam fakt że będe musiał czekać w kolejce/poczekalni na swoją kolej przy wszystkich ludziach powoduje u mnie negatywne nastawienie bo doskonale wiem jak zareaguje mój organizm, wyczytałem że może być to związane z układem nerwowym i nerwicą żołądka, mieliście takie problemy, jak sobie radziliscie i czy dobrym pomyśłem będzie wizyta u psychiatry? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×