Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI - czynne całą dobę

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Aurora88 napisał:

Czemu badziewie?

Bo po 8 latach brania praktycznie dzień w dzień zejście z tego było bardzo ciężkie. 

Ile masz tych kotow? :D

Sztuk 3 :D Kubuś, Maniek i Rudefix:mrgreen: 

może jeszcze nawet poćwiczę i porysuję, wtedy to już w ogóle dam sobie medal za bycie użytecznym człowiekiem :P Oooo i może zrobię ciasto! No, ciekawe ile rzeczy mi się uda z tej listy.... ^^

Jak coś narysujesz to wrzuć na Forum, bo jestem ciekawa. Lubię oglądać rysunki innych :D A jakie ciasto chcesz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, shira123 napisał:

Fajnie sie ciebie czyta lilith.mysle ze mamy duzo wspolnego..koty,plastyczne uzdolnienia,remonty tez sama robie i lubie to. Dzis nieco lepiej sie czuje taka pustka apatia po wczorajszych emocjach. Kupilam sliczny material w kwiaty i bede szyla apaszke dla siebie i mamy. No i postanowilam pozwiedzac troche polski na rowerze.

Remonty się fajnie robi. A jaka później satysfakcja :D Udało mi się wczoraj położyć tynk na całej ścianie i jestem bardzo zadowolona. Na pozostałe chwilowo zabrakło mi już tynki i muszę czekać aż ktoś będzie jechał do miasta, to poproszę, żeby od razu mi wziął :D Też przez jakiś czas szyłam, ale poduszeczki ślubne. Nawet gdzieś na Forum wrzuciłam foty :D Cykniesz fotkę materiału, bo jestem ciekawa jak wygląda?

Dzień dobry tak w ogóle. Ja już po pierwszej kawie, zwarta i gotowa do działania :D Niestety, ale w pracy trzeba swoje zrobić, więc dziś 13 h. A jak tam u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, JERZY62 napisał:

@Lilith ja już nie będę się czuł dobrze :(

Przytulam wirtualnie. Teraz Ci się tak wydaje, że nigdy nie będziesz się czuł lepiej, ale to mija. Przynajmniej w jakimś stopniu. Są lepsze i gorsze okresy. Mam nadzieję, że ten lepszy przyjdzie u Ciebie niebawem. Nie łam się! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

@Lilith no i byłam u psychiatry

przepisał nowy lek - pregabaline

brał to ktoś bo na razie to spie po nim cały czas

Ja biorę pregabalinę. Na mnie działa fantastycznie, jeśli chodzi o lęki. Tylko, że się długo rozkręca i trochę trzymają efekty uboczne - senność przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JERZY62 napisał:

@Lilith dzięki, dobre masz serce.

🙂 Jak u Ciebie za oknem? Szaro i ponuro czy trochę słońca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith chłodno ale pogoda mi nie przeszkadza. Słońce takie za chmur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, JERZY62 napisał:

@Lilith chłodno ale pogoda mi nie przeszkadza. Słońce takie za chmur.

U mnie leje i to mocno. Brzydko i zimno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, JERZY62 napisał:

@Lilith położyłaś ten tynk?

Na jednej ścianie :D Na pozostałych jeszcze będzie. Drzwi brązowych nie będzie i ościeżnicy brązowej też nie :D

66473398_2104049679888308_3040874709999681536_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, JERZY62 napisał:

@Lilith a jaki kolor drzwi będzie?

Drzwi będą białe, przesuwne od strony łazienki. Szafki - biały połysk, podłoga albo biała albo lekki szary, ale to jeszcze myślę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JERZY62 napisał:

@Lilith to będziesz miała jaśniej.

O to właśnie chodzi :D Tynk wzięłam biało - czarny z myślą, że reszta będzie praktycznie w bieli. Będzie jasno i najważniejsze - optycznie będzie więcej przestrzeni. No i ustawienie łazienki też się zmieni dzięki drzwiom przesuwnym :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Wam dzień mija?

Mi w sumie dość spokojnie. Cały czas leje i trochę chce mi się spać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przed chwilą burza była padało mocno, ale już koniec. Też mi się chce spać, pewnie ciśnienie poszło mocno w dół. Pozdrawiam... Fajne malowanko  uskuteczniłaś :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ḍryāgan napisał:

U mnie przed chwilą burza była padało mocno, ale już koniec. Też mi się chce spać, pewnie ciśnienie poszło mocno w dół. Pozdrawiam... Fajne malowanko  uskuteczniłaś 🙂

U mnie nie burza - tylko cały czas leje. Przynajmniej nie musze podlewać ogródka :D To nie malowanie - kładę tynk mozaikowy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
47 minut temu, Lilith napisał:

U mnie nie burza - tylko cały czas leje. Przynajmniej nie musze podlewać ogródka :D To nie malowanie - kładę tynk mozaikowy ;) 

W jaki sposób kładzie się tynk mozaikowy? Zawsze mnie ciekawiło jak się robi takie rzeczy.

Edytowane przez WrazliwyP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, WrazliwyP napisał:

W jaki sposób kładzie się tynk mozaikowy? Zawsze mnie ciekawiło jak się robi takie rzeczy.

Przede wszystkim doprowadzasz ścianę do porządku - zeskrobujesz poprzednią farbę tak, żeby nic nie odpadało/ nie było luźne, oczyszczasz z kurzu i pyłu, kładziesz grunt kwarcowy jako podkład, czekasz aż wyschnie, a później pacą i szpachelką nakładasz na ścianę. Jak nałożony tynk trochę przeschnie, to delikatnie zacierasz pacą, żeby wyrównać powierzchnię. Należy też pamiętać, że tynk mozaikowy kładzie się raz, więc trzeba zamknąć daną powierzchnię, nie można np. w jednym dniu położyć na ścianie fragmentu - musisz położyć całą i zadbać o wyprowadzenie narożników, bo później już tego nie zrobisz. No a reszta, to kwestia wprawy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ja uczę się oprawiać siekiery i topory. Dodatkowo robię sobie kolczugę na boku. Chyba kryzys wieku średniego. Po remoncie ostatnim też sprzątałem.

Edytowane przez Regis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Lilith napisał:

to delikatnie zacierasz pacą, żeby wyrównać powierzchnię.

Rozumiem, że ma to strukturę takich małych kamyczków (kuleczek), czy przy zacieraniu pacą nie istnieje ryzyko, że to odpadnie i zrobi się pusta plama?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, WrazliwyP napisał:

Rozumiem, że ma to strukturę takich małych kamyczków (kuleczek), czy przy zacieraniu pacą nie istnieje ryzyko, że to odpadnie i zrobi się pusta plama?

Tak, dokładnie. Małe kamyczki. Przy zacieraniu trzeba uważać i uzupełniać miejsca, gdzie ewentualnie mogłyby się zrobić prześwity. Kwestia wprawy, jeśli chodzi o rękę. Pacę też trzeba trzymać pod odpowiednim kątem, bo jak się go zmieni, to nie dość, że wyjdzie nierówno, to jeszcze można zrobić dziurę w warstwie, którą się położyło :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi