Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 11 kwietnia tego roku biorę Depratal 60 mg po jednej tabletce dziennie. Chciałabym odstawić te leki, ale nie wiem czy można tak odstawić je z dni ana dzień czy raczej trzeba to zrobić stopniowo. Jeżeli chodzi o napady lęku to jest poprawa a jeżeli chodzi o depresję to nie bardzo.Czy jest to jeszcze za krótki czas żeby mówić o poprawie (3 miesiące)? Nie wiem co mam robić odstawić je czy brać jeszcze? Chodzi mi bardziej o depresję, o to że nie mam w sobie radości z życia, nie potrafię cieszyć się życiem i ciągle jestem smutna i przygnębiona i mało mnie rzeczy cieszy. Może po prostu już jest taka moja natura, może już po prostu taka jestem. Gdzieś w środku mnie jest ciągły smutek. Wszystkim się przejmuję i wszystko stanowi dla mnie problem. Nie wiem czy w ogóle są jakiekolwiek tabletki które są w stanie wpłynąć na poprawę nastroju człowieka? Chyba nie. To człowiek musi sam nad sobą popracować żeby zacząć cieszyć się życiem. Co o tym myślicie?  Poza tym nie układa mi się z mężem. Nawet jak układało się między nami to  nie potrafiłam cieszyć się tym. A teraz mąż chce rozwodu. Mamy córkę 8 lat. Proszę o radę czy można odstawić z dnia na dzień Depratal a jeśli nie to czy stopniowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takich leków nie odstawia się a dnia na dzień, bo zespół odstawienny jest bardzo nieprzyjemny. Poza tym, skoro bierzesz te leki dopiero od kwietnia, to zdecydowanie za krótko żeby już odstawiać. Jeśli nie pomagają za bardzo, to udaj się do psychiatry. Lek można zmienić, nie zawsze pierwszy zaskakuje. Tak czy inaczej sugeruję nie podejmować decyzji bez porozumienia z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi