Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak podwyższyć poziom serotoniny w mózgu i wyjść z depresji bez antydepresantów?


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na poziom serotoniny w mózgu, ale czy są jeszcze jakieś inne sposoby? Znacie jakieś w miarę dobre i skuteczne antydepresanty bez recepty? Czy można samemu skutecznie leczyć się  depresji (i się wyleczyć)? Jak przełamywać lęki oraz nieśmiałosć w kontaktach międzyludzkich? Jak zmotywować się do działania i nabrać trochę energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki produkt SAM E. Właśnie skończyłem go brać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć jak działa bo jednocześnie byłem jeszcze na jednym leku na receptę. W necie można poczytać o nim, były badania również przeprowadzane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od miesiąca nie biore leków, które zażywałem przez 10 lat. Czuje sie nawet lepiej, niż jakbym brał. Grunt to trzeba nauczyc się ciągłego pozytywnego myślenia. Każda sytuacja ma rozwiązanie, jeśli pomyślisz o niej z innej perspektywy. I tu nie mówie o couchingu, bo tym sam gardze, ale o takim systematycznym naprawianiu życia. Dodatkowo jak wspomniałeś: aktywnośc fizyczna + zdrowe odżywianie. Np. ostatnio za miast jechać do sklepu autobusem to jeżdze na rowerze. Także trzeba szukać alternatyw. Ja jakoś szybko wychodzę z "depresji" jak pomyślę o ludziach, którzy leżą w szpitalach psychiatrycznych. Byłem raz przez 3 miesiące. Nigdy więcej tam nie chciałbym wrócić, nawet jeśli by to oznaczało funkcjonowanie w lęku i strachu. Więc jest to pewnego rodzaju zachęta dla mnie do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×