Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw-myslowa


gość321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum.Generalnie mam problem ze swoją nerwica od blisko pół roku. Mianowicie dotyczą one homoseksualizmu.Wmawiam sobie ze jestem gejem itp mimo iz w zyciu mialem wiele dziewczyn nigdy chłopaka i tylko z dziewczynami miałem zbliżenia. Wiem ze to logiczne dowody ze jestem hetero jednak mimo wszystko dalej mnie to męczy. Przyklady.Ide sobie ulica i widze jakiegoś mężczyznę nie wazny wiek wyglad nic i od razu chore mysli ze przyszly chlopak i w ogóle takie obrzydliwe.Nie wiem jak radzić sobie z tym natrectwem.Potrzebuje pomocy jakieś rady czy coś. Dodam że zawsze byłem obojętny do gejów wręcz mnie to brzydzilo to teraz sam sie tego obawiam.Czasami mysle ze moze serio nim jestem i teraz sie to objawiło.Nigdy nawet sie nie masturbowalem na widok mężczyzny wiec to tym bardziej dziwne ze mam takie mysli bo nigdy nie miałem żadnch zapedow homoseksualnych.Prosze o pomoc jak sobie z tym radzic i ile miej więcej mnie to będzie męczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe natręctwo.

Próbuj zająć się czymś innym, żeby odwracać uwagę, nie przemęczaj się, relaksuj, rób przyjemne rzeczy i zgodne z zainteresowaniami.

Kiedy czujesz najsilniejszy lęk, przeczekuj, nie dyskutuj z myślami. To jak z osobą, która wpadła do wody i słabo pływa - im bardziej się będzie szamotać i robić gwałtowne ruchy, tym szybciej się utopi. Nie szamotaj się! Płyń z prądem.

Nic Ci się nie objawiło, dręczy Cię lęk przed homoseksualizmem, lęk jest irracjonalny, to emocja, dlatego ciężko go zbić argumentami. Będą Cię nachodzić różne skojarzenia i rzekome dowody na to, że jesteś homoseksualny, gdybyś patrzył na nie bez lęku, odzyskał siłę i stabilność wewnętrzną, to zobaczyłbyś ich bezsens. Pytasz ile czasu Cię to będzie męczyć - tego nie wiadomo. Twoja psychika szuka sposobu powrotu do normy i sensu, jak jej się uda, to zobaczysz jasno, że umysł płatał Ci figla w postaci nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×