Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiany życiowe i słabość


Peter740

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , 

 

chciałbym się z wami podzielić częścią swojego życia . Mam prawie 28 lat , jestem gadatliwym gościem , ale mam masę problemów , przynajmniej ja tak to widzę. Ogólnie przez 5 lat pracuje w tej samej firmie , której już nienawidzę , poza tym jak na tyle lat mam słabą wypłatę i chodząc tam wpadam w depresje . Ogólnie to chciałbym zmienić miasto i pracę, ale na razie robię projekt gry i niestety trochę mi na tym zejdzie , a ja męczę się po prostu w tej pracy , która wyciska ze mnie wszystkie siły ehh . Ogólnie to nie wiem co robić , bo jak każdy spłacam jeszcze kredyt , chce ogarnąć prawko , bo z racji tego że pół życia straciłem na szukaniu dziewczyn :P , to był głupi pomysł i ogólnie masę czasu straciłem na tym i przez to wszystko się opóźniło i teraz nadrabiam. Prawko niestanowi jakiegoś wyzwania , ogólnie chodzi tutaj o czas i kasę i nic więcej , myślę że na spokojnie to sobie ogarnę , bo mam tylko praktykę do zdania , także o tyle jestem spokojny. No i dochodząc do meritum sprawy , ćwiczę , ogarniam się trochę , chce zmieniać swoje życie , ale przytłacza mnie natłok myśl że mi się nie uda zdać prawka , albo że nie dam rady zrobić tego projektu do końca itd. , bo rzucam się na wiele spraw na raz , w międzyczasie jeszcze ta praca , no i kurde sam nie wiem co mam zrobić , czy rzucić ją w cholerę i się wyprowadzić z chaty i pójść do pracy , gdzie dadzą mi co najmniej te 3k żebym dał radę się utrzymać i ogarnąć do końca projekt i szukać na miejscu pracy , czy męczyć się nadal w tej pracy , mimo że tak jej nienawidzę i czekać na skończenie projektu i zmianę pracy , ale wiem że po prostu psychika mi siada , jak sobie pomyśle że mam tam iść ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się zwolnić i szukać pracy w zawodzie? Czy po prostu byle jakiej roboty szukasz z konkretną wypłatą?

 

Z drugiej strony nikt Ci nie zabroni wysyłać teraz CV jak jeszcze pracujesz. Nigdy nie wiadomo, czy pracę znajdziesz od razu, czy jednak trochę z tym zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoxM

Powiem Ci tak kupuje teraz lapka , bo chce zrobić jak najbardziej profesjonalnie grę i jak najwięcej się nauczyć , bo chce iść w robienie gier , tak jak mówiłem Unity .Jestem gotów zrobić to tak żeby rzucić tą obecną pracę dostać się na staż i nawet napieprzać drugi etat , bo może uda mi się znaleźć pracę w zawodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peter740

 

Super sprawa z grami jest. Obecnie jest to ogromny rynek, nieważne czy to wersje na PC, konsole, czy też mobile. 

 

W takim wypadku masz wiele możliwości. Możesz jednocześnie zaiwaniać na staż, "naumiewać się" oraz zajmować się jednocześnie swoim projektem. Dziś tej wiedzy jest pełno, tylko trzeba chcieć ;) Sam pracuję w szeroko pojętym IT (ale naprawdę szeroko) i wiem, że ciągle jest zapotrzebowanie na tego typu pracowników.

 

Dodatkowo ta branża daje ogromne możliwości "terytorialne" jak to nazywam. Nie trzeba siedzieć na tyłku w firmie tylko można pracować zdalnie, z każdego zakątka świata, byleby był net i prąd ;)

 

Dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoxM

Wybrałem tą branże też ze względu na to że jestem kreatywny i na prawdę nie mam problemu z wymyślaniem czegoś od ręki. Pasja i chęci to wszystko co mam w tym momencie , także mam nadzieje że to mi się kiedyś zwróci ;) To jest jedna z moich zmian życiowych jakie chce wprowadzić , dlatego tak bardzo mnie do tego ciągnie. Co do zapotrzebowania , ogólnie to słyszę o tym wciąż , że potrzeba najróżniejszych specjalistów od IT , a to sieciowcy , nie mówiąc już o programistach. Mam nadzieje że się nie poddam w połowie i zrobię to co chce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. Pasja i chęci na początek muszą wystarczyć, specjalistyczna wiedza oraz kasiura przyjdą z czasem.

 

Sam przebranżowiłem się po 30stce, a więc byłem już starszy od Ciebie. I również miałem na początku głównie chęci, postawiony bardziej lub mniej odległy cel i takie tam. Pracowałem wcześniej nie w branży, ale miałem tam czas aby się uczyć, dodatkowo czytałem w domu no i najważniejsze, zacząłem działać. I poszło.

 

Także wiem z doświadczenia, że czasami ludzie po prostu mają ochotę robić coś innego o tego co robią. Samo gadanie na ten temat nie wystarcza, trzeba ruszyć dupę ;)

 

Nie wiem, czy akurat Tobie nie mówią inni, aby dać sobie spokój, nie da się itp. Mnie się zdarzało to słyszeć, cóż życie. Jak to mówią: Twoje życie, Twoja sprawa. Powodzenia.

Edytowane przez FoxM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoxM

Mi akurat nie gadają , ale sam chce , z wielu względów , nie mówiąc tu nawet o sobie , ale wiadomo jak każdy facet chce mieć rodzinę ,dzieciaki itd. Nie chce się obudzić jednego dnia z myślą że moje życie jest bez sensu , nie robiąc niczego co by to zmieniło. Fajnie że to mówisz, bardzo mnie to motywuje do pracy 🙂 , na pewno postaram się dać z siebie 110 % , bo nie chce żyć i mieć coś z tego życia , a nie tylko czekać aż kopnę w kalendarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, normalna sprawa. Masz chęci, możliwości, jakąś wiedzę i chcesz coś zmienić. Więc dlaczego by tego nie wykorzystać? Masa ludzi nie wie co robić, w którą stronę iść, żeby nie powiedzieć inaczej. Dlatego inicjatywa, to działanie zawsze będzie pożądane.

 

Zapewne oprócz satysfakcji z wykonywanego zawodu następnym ważnym czynnikiem jest kasa. Tu raczej zawieść się nie można, no chyba że na posadkach rządowych jako informatycy ;) Większa gotówka to większa stabilizacja, przynajmniej w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×