Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja mam podobnie, pracuję na infolinii i po każdej rozmowie nie jestem pewna czy nie nagrał się jakiś mój wulgaryzm, czy nie zaklnęłam pod nosem... Nawet nigdy nie mam jak tego sprawdzić i się nakręcam. 

Współczuję Ci ale musisz iść na terapię, bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rogveld, nie odkładaj tego. To tylko jedna godzina w tygodniu a to Twoje zdrowie! Daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co taki lekarz może mi powiedzieć? Że jest to wszystko nieprawdziwe, żebym się nie przejmował? Dostanę jakieś tabsy, które nie wiadomo jak działają..

Myślę, że z tym trzeba żyć, bo jednak nawyk to nawyk... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to, że lekarz pogada i niby doradzi to nic nie da, bo wyjdę od niego i będę robić te same dziwadla co wcześniej tj. np nagrywanie podczas jazdy, muszę to robić i tyle bo oszaleje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No co ty - terapia behawioralno-poznawcza to nie jest "gadanie lekarza" tylko specjalny trening technik które mają za zadanie "zaszachować" nerwicę.  Współpracujesz z psychoterapeutą i co tydzień mówisz mu o swoich postępach. To bardzo skuteczna i zadaniowa terapia i nie trwa tak długo jak inne. Potraktuj to jako zajęcia z mentalnego karate którym roz@#$#iesz chorobę. Zresztą, skoro napisałeś na forum i pytasz o radę to znaczy że masz problem, kilku ludzi ci już napisało jak ja, że terapia jest jedyną odpowiedzią. Chyba że chcesz aby ci się tak rozwinęła, że zamieni twoje życie w totalny koszmar? Nie radzę. 

Edytowane przez Wojtek Senior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko mi się zebrać...

Musiałbym z miesiąc w domu siedzieć i może by przeszło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w mieście takie kolejki albo urlopy u tych lekarzy...

Wczoraj przyszli do mnie stażyści i złe natręctwa mi chodza po glowie, ze cos zle im powiedziałem itd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa to zalać mózg serotonina. Dosłownie. Jak już poczujesz ulgę to można się skupić na psychoterapii. W ogóle na czymkolwiek skupić. Pewnie jak każdy z nas skończysz na Anafranilu, ale zanim do tego dojdziesz będą Cię faszerowac gownianymi ssrajami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy leki tu pomogą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do leków to są jakieś, które mogą kupić przed wizytą u lekarza? Coś na depresję? Bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko coś znaleźć co bez recepty pomaga jakoś zauważalnie na depresję. Ja nie wierzę w suplementy diety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego nie wierzysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Natręctwa zaczęły się u Ciebie jako reakcja na stres (śmierć babci). Lekarstwem byłoby zredukowanie stresu w Twoim życiu. Problem jest w tym, że teraz sama nerwica jest źródłem stresu. To jest błędne koło, w wyjściu z którego pomagają leki. Być może masz też inne źródła stresu: sytuację w domu rodzinnym czy w pracy. Powinieneś się postarać wykluczyć je z życia. Znam osobę, która natrętnie sprawdzała, czy zakręciła gaz i przeszło jej, kiedy się wyprowadziła z toksycznego domu.

Leki na nerwicę to nie są tylko leki uspokajające. Są to leki zwiększające poziom serotoniny. Kiedy mózg ma jej za mało, zapętla się w obsesyjnym i negatywnym myśleniu.

Da się z tego wyleczyć.

Edytowane przez refren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie są skutki uboczne takich leków? Widać że je się bierze? Mozna funkcjonować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.06.2019 o 01:04, Wojtek Senior napisał:

Hej

Rodzajów terapii ogólnie jest mnóstwo ale dla twoich problemów z natręctwami najlepiej będzie się nadawać terapia poznawczo-behawioralna. Nie bój się, nikt ci nie będzie grzebał w mózgu, po prostu nauczysz się tworzyć takie schematy zachowań które pozwolą ci zwalczyć dziwne natrętne jazdy. To działa, zobaczysz 🙂Skuteczność tego rodzaju terapii jest wysoka więc nie zastanawiaj się i nie zwlekaj tylko znajdź dobrego psychoterapeutę i zapisz się na pierwsze spotkanie. A w międzyczasie możesz też pójść do psychiatry i poprosić o jakiś lekki lek anty-nerwicowy, ale to już tylko wtedy jeśli nie możesz ze swoją nerwicą żyć i dostajesz zajoba. Pierwszy krok to terapia. Nie słuchaj ludzi którzy ci powiedzą że nerwicę natręctw trzeba pokonać samemu - to nieprawda. Każdy przypadek jest inny. Jeden przypadek nerwicy jest do opanowania samemu, inny z psychoterapeutą a jeszcze inny z lekami. Zapisz się na spotkanie i daj znać jak poszło. I nie martw się, z pomocą innych wyjdziesz z tego gówna.

P.s. Zdziwiłbys się ile ludzi ma problemy z psychiką. W tym tygodniu jeden z moich uczniów przyznał że bierze antydepresanty. W zeszłym tygodniu moja uczennica przyznała się że musi czasem coś zapisać dwa razy pod rząd bo inaczej czuje się źle i panikuje. Nie ma ludzi ze stali. 

Owszem terapia behawioralno-poznawcza jest bardzo skuteczna w zaburzeniu nn niestety jest duzym wyzwaniem dla chorego.Mąz uczeszczal przez przez pewien czas ale niestety w jego przypadku lęki byly tak silne ze psychoterapeutka niestety musiala przerwac ze wzgledu na stan męza.Uznala ze trzeba zniwelowac lęki silniejszymi lekami a potem wrocimy do tematu😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi