Skocz do zawartości
Nerwica.com

wyszukiwanie w przeszłości zła


aliosza

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy ciągle wracam do przeszłosci i w każdej normalnej (neutralnej) sytaucji doszukuje się zła. Zastanawiam się czy w danej chwili nie zrobiłam komuś czegoś złego. Potrafię sobie przypomnieć sytuacje sprzed dwóch lat o której nie myślałam i zastanawiam się czy wtedy nie skrzywdziłam kogoś.

 

Czy ktoś tez tak ma? co z tym zrobic? mysle sobie, że wiedziałabym od razu i od razu by mnie to męczyło, cały czas miałabym poczucie winy, a nie nagle po kilku latach zaczynam się zastanawiać.

Czy to nerwicowe objawy?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aliosza, to brzmi jak klasyczna nerwica natręctw. Twoja dotyczy akurat tego, ale każdy ma swoją wersję chorych myśli. Pamiętaj - to nie są zdrowe myśli, nie zadręczaj się nimi. I koniecznie idź do psychoterapeuty na terapię behawioralno-poznawczą. Daje świetne wyniki w przypadku nerwic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorowac je,dokladnie o to chodzi. Nie zeby udawac ze ich nie ma albo je blokowac,pozwalac im byc i dalej robic to co sie chce,wtedy po czasie same znikna,nasz mozg nie bedzie tracil czasu na cos co nie jest wazne. Tylko i az tyle. Pozdrawiam

I jeszcze jedno: z NN da sie CALKOWICIE WYJSC nie wierzcie co mowia psychiatrzy albo psychoterapeuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 00:11, UnicornsAreReal napisał:

Ignorowac je,dokladnie o to chodzi. Nie zeby udawac ze ich nie ma albo je blokowac,pozwalac im byc i dalej robic to co sie chce,wtedy po czasie same znikna,nasz mozg nie bedzie tracil czasu na cos co nie jest wazne. Tylko i az tyle. Pozdrawiam

I jeszcze jedno: z NN da sie CALKOWICIE WYJSC nie wierzcie co mowia psychiatrzy albo psychoterapeuci.

Całkowicie? Ja straciłam na to nadzieję.... 10 lat temu zdiagnozowana NN, od 5 lat terapia w nurcie psychodynamicznym i trwa nadal... Obecnie ciężki nawrót. Każda próba odstawienia lekow kończyła się fiaskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 11:44, aliosza napisał:

Ostatnimi czasy ciągle wracam do przeszłosci i w każdej normalnej (neutralnej) sytaucji doszukuje się zła. Zastanawiam się czy w danej chwili nie zrobiłam komuś czegoś złego. Potrafię sobie przypomnieć sytuacje sprzed dwóch lat o której nie myślałam i zastanawiam się czy wtedy nie skrzywdziłam kogoś.

 

Czy ktoś tez tak ma? co z tym zrobic? mysle sobie, że wiedziałabym od razu i od razu by mnie to męczyło, cały czas miałabym poczucie winy, a nie nagle po kilku latach zaczynam się zastanawiać.

Czy to nerwicowe objawy?

 

 

Ja mam tak cały czas. Wracam pamięcią nawet do czasów dzieciństwa. Obarczam się winą za każde wydarzenie z przeszłości. Do tego mam okropne koszmary co noc. Już sam nie wiem co jest realne a co nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i czasami już nie daje rady :( moja wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach i często dopisuje sobie jakieś niestworzone historię o tym co robiłam, że skrzywdziłam kogoś itp.. boje się nawet o tym mówić mojej psycholog bo czuję że już całkiem zwariowałam

Edytowane przez Gość
Błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trudne o czym piszesz z czym się zmagasz. 

Taka nerwica, by  być idealnym czystym. 

Jeśli Cię to tak poważnie męczy, że nic nie pomaga.. Przysiadlabym nad tym, i pomyślała o tym, czy komuś w tym czasie nie zrobiłam krzywdy, po co mam udawać że tego nie mam skoro to mam. 

Az w końcu albo Cię to wykończy i przestaniesz to robić albo odkryjesz że coś Cię uwieralo, bo nie czujesz ze zachowałas sie fair wtedy czy kiedy indziej. Po prostu tak logicznie, i szczerze pomyśleć nad tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegos jak zly albo dobry czlowiek. 

Wiadomo ze ktos moze byc uwazany przez spoleczenstwo za zlego czlowieka ale nie mozna tego udowodnic w zaden naukowy sposob.

Moze to troche kontrowersyjne ale tez kiedys mialem z tym problem teraz ja juz lepiej sie czuje to tak wlasnie na to patrze.

Wracanie do czegos w pamieci,rozpamietywanie itd to takie same kompulsje jak te bardziej widoczne trzeba je po prostu stopniowo ucinac. NN zaburza wszystkie emocje i to co czujes wiec zawsze sie czujesz winny obojetnie co robisz. 

Sam bylem w ciezkiej NN gdzie kazda czynnosc byla wrecz niemozliwa bez natrectw nawet filmu nie moglem obejrzec bez poprawiania czegos mysli non stop 24/H a teraz zyje normalnie bez brania lekow wiec da sie z tego wyjsc jak sie pozna jak to dziala.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez UnicornsAreReal
blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×