Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zacząć uprawiać sport?


Rob79

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tak spięty i nerwowy, że już powoli brak mi siły. Wiem, co mi jest i że wysiłek fizyczny może  działać  cuda, tylko jak mam zacząć jak się boję zawału, lub pęknięcia guza w głowie  🙂

Ktoś z Was przełamał się, zna jakieś metody aby zacząć? 

dawniej trochę chodziłem na siłownię i waliłem w worek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przełamuję do chodzenia na basen. Z tym że moje opory wynikały z trochę innych lęków. (Myśl, że mógłbym dostać zawał, raczej by mnie zachęcała do wysiłku, ale fakty są takie, że to się raczej nie zdarza w miarę zdrowym ludziom). Ważne jest to, aby wybrać dyscyplinę, która jak najmniej wiąże się z lękami. Dlatego ja wybrałem basen, bo jest mało interakcji z ludźmi i jest to coś znanego, bo pływałem w dzieciństwie. Jednocześnie motywuje mnie do działania fakt, że jak już pójdę i zapłacę, to chcę jakoś wykorzystać czas za który płacę. No i jacuzzi w nagrodę. 🙂 Robię tak, że się nie zmuszam, jak danego dnia naprawdę nie chcę z jakichś powodów iść, to nie idę, ale staram się raz na tydzień, albo przynajmniej na dwa pójść; jak tylko znajdę w sobie iskierkę motywacji, to chwytam się jej.

Myślę że siłownia może być dobrym pomysłem, byle nie przesadzać jakoś niesamowicie z ciężarami, to nic Ci nie będzie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, nie odkładaj na potem pierwszego razu, ani żadnego kolejnego, bo nigdy nie nadejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz  byłem na terapi, plus  przypadkiem wysłuchałem tego wykładu https://youtu.be/sq_DlGWqE-Q

 

Otworzyły mi się oczy,czuję się o niebo lepiej. Na dzień dzisiejszy zero ataków. Samopoczucie raz gorsze raz lepsze,ale stabilnie.

 

Szukam butów do biegania w każdym terenie 🙂

Edytowane przez Rob79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×