Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Zjednoczona prawica (PiS)
      9
    • Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna)
      6
    • Lewica
      6
    • PSL+Kukiz15
      0
    • Inne
      9
    • Nie idę na wybory
      6


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mkbewe napisał:

Nie czytałeś mnie ze zrozumieniem. Matka alkoholiczka..... Samo to już powinno dawać do zrozumienia, że gdzieś miała dzieci.
Poza tym wspomniałem wyżej, nie każdy ma możliwość wychowania dzieci...

 

Aha, matka alkoholiczka, no to zrzucić ją ze skarpy. To jest tez czlowiek, a alkoholizm to choroba, pamietaj o tym. A to ze nie kazdy ma mozliwosc, to zaden argument. A jak chcesz to sobie czwórke adoptuj i wychowuj bedziesz mial emeryturke, ciekawe tylko, czy wtedy grał byś harpagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrzucić ze skarpy, ona jest chora na własne życzenie. Nikt do picia nie zmusza. A poza tym, adoptować mogą małżeństwa.
Poza tym widze, że reprezentujesz pogląd wychowywania dzieci dla kasy, a nie z miłości... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neon napisał:

Wychowaj chociaz jedno dziecko, moze zrozumiesz.

 = dokładnie Neon 

 

 Sam z żona wychowuję jedno dziecko i wiem jaka to tyrka ,,,

 z moją nerwicą już dwoje   dzieci  mogłyby mnie żywcem wciągnąć przedwcześnie do piachu , ufff

 

 

1 godzinę temu, neon napisał:

Aha, matka alkoholiczka, no to zrzucić ją ze skarpy. To jest tez czlowiek, a alkoholizm to choroba, pamietaj o tym. A to ze nie kazdy ma mozliwosc, to zaden argument. A jak chcesz to sobie czwórke adoptuj i wychowuj bedziesz mial emeryturke, ciekawe tylko, czy wtedy grał byś harpagana.

- Bardzo mądrze piszesz Neon (-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Policjant, wojskowy itp powinni mieć normalny wiek emerytalny. Tam się nie przerwią z roboty. Dzieci to jednak inna sprawa. Wydatki to raz, wychować same się nie wychowają. Zarwiesz kilka nocy w szpitalu gdy chorują a rano pójdziesz do pracy to zrozumiesz. 

 

Nie masz dzieci to nie ma kto pracować na emeryturę. Więc jej nie dostaniesz. Proste. Akurat dla takich zero współczucia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by ktoś pomyślał,o nowym systemie.Dziś już mało,która kobieta chcę mieć.Po 12 dzieci.Już ludzie się nie boją hordy muzułmanów.

Którzy zaleją Europę.

A mało dzieci,to ubogie emerytury.Zwłaszcza,że młodzi.Nie chcą dziś pracować.Na cudze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrek87 napisał:

Absurdem jest wcześniejszy wiek emerytalny dla kobiet. Powinna być różnica np 3 lata za każde dziecko ale dotyczącą stażu pracy. Nie wieku emerytalnego. 

A kobiety żyją w Polsce przeciętnie 8 lat dłużej, czyli przy obecnym systemie są przeciętnie 13 lat dłużej na emeryturze od  mężczyzn, czyli średnio są na niej ponad 20 lat lat, a facet zwykle po przejściu zaraz kopie w kalendarz, jeżeli w ogóle do niej dociągnie. I takie to mamy równouprawnienie 😊. I tak za 20-30 lat to wszystko runie bo będzie więcej emerytów jak pracujących, chyba że ludzie nagle zaczną mieć masowo  po 5,6 dzieci albo sprowadzą pracujących i młodych imigrantów w liczbie minimum 5 milionów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mkbewe napisał:

Oczywiście, że zrzucić ze skarpy, ona jest chora na własne życzenie. Nikt do picia nie zmusza. A poza tym, adoptować mogą małżeństwa.
Poza tym widze, że reprezentujesz pogląd wychowywania dzieci dla kasy, a nie z miłości... 

Dla kasy to wychowuje dzieci jakiś ułamek procenta, no ale antypiswoska propaganda w tym temacie ma się tak dobrze, że ludzie zaczynają wierzyć że dzieci rodzi i wychowuje się tylko po to aby dostawać 500 plus. Ale coś słabo to Polakom wychodzi bo statystyki demograficzne są nadal bardzo kiepskie i należą do najgorszym na świecie i tu PiS poniosło totalną porażkę, ale to sfera bardziej mentalności niż finansów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrek87 napisał:

Nie masz dzieci to nie ma kto pracować na emeryturę. Więc jej nie dostaniesz. Proste. Akurat dla takich zero współczucia. 

Dlaczego wciąż się upieracie, że brak dzieci to wybór? Ja właśnie chcę mieć, ale sam sobie ich nie zrobię....

 

2 godziny temu, carlosbueno napisał:

Dla kasy to wychowuje dzieci jakiś ułamek procenta, no ale antypiswoska propaganda w tym temacie ma się tak dobrze, że ludzie zaczynają wierzyć że dzieci rodzi i wychowuje się tylko po to aby dostawać 500 plus. Ale coś słabo to Polakom wychodzi bo statystyki demograficzne są nadal bardzo kiepskie i należą do najgorszym na świecie i tu PiS poniosło totalną porażkę, ale to sfera bardziej mentalności niż finansów. 

Czy Ty myślisz, że to co ja tutaj pisze, wynika z tego że słucham co opozycja mówi? Totalny absurd. Pracuję w pomocy społecznej i widzę jaka jest rzeczywistość. A ludzie wprost się chwalą, że mają w kieszenii "bankomat". 
Tak PiS chwali się, że daje 500+, a czy widziałeś, żeby choć jeden człowiek z ichnej partii wyciąganął z kieszenii 500 złoty i dał któremuś dziecku, obcemu? Zacznijcie rozumieć, że my pracujemy nie na nasze emerytury, tylko na 500+. Jeżeli już tak bardzo chcieli uszczęśliwić nas, wystarczyło w zupełności zlikwidować podatki od dochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mkbewe napisał:

Dlaczego wciąż się upieracie, że brak dzieci to wybór? Ja właśnie chcę mieć, ale sam sobie ich nie zrobię....

 

Czy Ty myślisz, że to co ja tutaj pisze, wynika z tego że słucham co opozycja mówi? Totalny absurd. Pracuję w pomocy społecznej i widzę jaka jest rzeczywistość. A ludzie wprost się chwalą, że mają w kieszenii "bankomat". 
Tak PiS chwali się, że daje 500+, a czy widziałeś, żeby choć jeden człowiek z ichnej partii wyciąganął z kieszenii 500 złoty i dał któremuś dziecku, obcemu? Zacznijcie rozumieć, że my pracujemy nie na nasze emerytury, tylko na 500+. Jeżeli już tak bardzo chcieli uszczęśliwić nas, wystarczyło w zupełności zlikwidować podatki od dochodów.

Przecież za 500 zł nie utrzymasz dziecka, to jakim cudem można na tym zarobić. 500 plus miało ruszyć polską dzietność, ale nie ruszyło ito spełnia funkcję pomocy społecznej a nie demograficzną. A co do podatku dochodowego to jestem za jego likwidacją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, carlosbueno napisał:

Przecież za 500 zł nie utrzymasz dziecka, to jakim cudem można na tym zarobić. 500 plus miało ruszyć polską dzietność, ale nie ruszyło ito spełnia funkcję pomocy społecznej a nie demograficzną. A co do podatku dochodowego to jestem za jego likwidacją. 

Uwierz mi, że typowy "bankomat" na samych zasiłkach zarabia więcej niż ja pracując: korzysta z pomocy socjalnej (zasiłek okresowy, zasiłek na żywność), korzysta z 500+, korzysta z zasiłków rodzinnych, a czasem i z alimentów no i jeszcze moje dodatki mieszkaniowe.

Jestem ciekawy, czy "kochany" rząd wywiąże się z obietnicy, zwiększając płacę minimalną do 4000 zł brutto w 2022 roku...

Edytowane przez Mkbewe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mkbewe napisał:

Uwierz mi, że typowy "bankomat" na samych zasiłkach zarabia więcej niż ja pracując: korzysta z pomocy socjalnej (zasiłek okresowy, zasiłek na żywność), korzysta z 500+, korzysta z zasiłków rodzinnych, a czasem i z alimentów no i jeszcze moje dodatki mieszkaniowe.

Jestem ciekawy, czy "kochany" rząd wywiąże się z obietnicy, zwiększając płacę minimalną do 4000 zł brutto w 2022 roku...

Ja nie znam w Polsce nikogo kto by żył z samych zasiłków, zresztą pisałem tylko o 500 plus a nie całej pomocy społecznej. Przez pandemię może tych 4000 nie będzie, zresztą przy takim dodruku pieniędzy i inflacji te 4 tysięce to dużo nie będzie, ale jakby znieśli dochodowy to by podwyższać nie musieli no ale PiS to socjaliści i tego nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przedsiębiorca zatrudniający ludzi czerpie korzyści z ich pracy. Trochę tak jak pasożyt. W pełni więc jest zrozumiałe ze powinien płacić większe podatki. Tak samo bezdzietni płacą by część tego przekazać na dzieci innych. Często beneficjenci pomocy społecznej są nimi nie z własnej winy. W pełni popieram odbieranie pomocy gdy trafia ona do ludzi którzy przepijają tę pomoc. Dzieci to źródło napędu w gospodarce. Raz że konsumenci, dwa dają pracę szkołom. Nie ma dzieci to nie ma szkół. Pomoc państwa w wychowaniu i skłanianie do posiadania dzieci powinna być jeszcze wieksza. Absurdem za to są alimenty. Pieniądze z tego zazwyczaj żadne a jest to źródłem sporów i nienawiści. Matka może oddać dziecko i alimentów nie płaci. Ojciec zawsze. Właśnie koszty utrzymania dziecka są źródłem wstrzymywania się z poczęciem. Wchodzi antykoncepcja itd. Dziś powinno być to 1000 na dziecko i znieść alimenty. Dzieci przybędzie. A ujadanie przeciwników ignorować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 = dokładnie Neon 

 

 Sam z żona wychowuję jedno dziecko i wiem jaka to tyrka ,,,

 z moją nerwicą już dwoje   dzieci  mogłyby mnie żywcem wciągnąć przedwcześnie do piachu , ufff

 

 

- Bardzo mądrze piszesz Neon (-;

 

Dzieki za uznanie. W tych kwestiach dzielimy podobne wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek87 napisał:

Każdy przedsiębiorca zatrudniający ludzi czerpie korzyści z ich pracy. Trochę tak jak pasożyt. W pełni więc jest zrozumiałe ze powinien płacić większe podatki. Tak samo bezdzietni płacą by część tego przekazać na dzieci innych. Często beneficjenci pomocy społecznej są nimi nie z własnej winy. W pełni popieram odbieranie pomocy gdy trafia ona do ludzi którzy przepijają tę pomoc. Dzieci to źródło napędu w gospodarce. Raz że konsumenci, dwa dają pracę szkołom. Nie ma dzieci to nie ma szkół. Pomoc państwa w wychowaniu i skłanianie do posiadania dzieci powinna być jeszcze wieksza. Absurdem za to są alimenty. Pieniądze z tego zazwyczaj żadne a jest to źródłem sporów i nienawiści. Matka może oddać dziecko i alimentów nie płaci. Ojciec zawsze. Właśnie koszty utrzymania dziecka są źródłem wstrzymywania się z poczęciem. Wchodzi antykoncepcja itd. Dziś powinno być to 1000 na dziecko i znieść alimenty. Dzieci przybędzie. A ujadanie przeciwników ignorować. 

W życiu nie mam zamiaru finansować Twoich dzieci, a jeszcze dawać 1000. Wystarczy tylko znieść podatek od dochodów i wszysycy będa mieli motywację do pracowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrek87 napisał:

Dziś powinno być to 1000 na dziecko i znieść alimenty. Dzieci przybędzie. A ujadanie przeciwników ignorować. 

Wg mnie te dopłaty dla dzieci powinny dotyczyć tylko nowonarodzonych, bo co da polskiej demografii dofinansowywanie dzieci które urodziły się dawno temu. Ruscy dają sporo pieniędzy za samo narodzenie dziecka, kilkadziesiąt tysięcy zł na polskie  i dało to u nich większy efekt niż u nas 500 plus bo mają wskaźniki dzietności na poziomie 1,7 a my 1,4 a kiedyś mieli jeszcze gorsze niż my. No ale to bardzo ryzykowne takie dawanie, bo wiadomo że spora część rodziców przepuści te pieniądze i tu w przeciwieństwie do 500 plus jest duże ryzyko rodzenia tylko dla pieniędzy. Dlatego lepsze już jest sprowadzanie imigrantów, tylko nie czarnych i muzułmanów rzecz jasna, bo wiadomo jakie są z nimi później problemy. 

 

4 godziny temu, Mkbewe napisał:

W życiu nie mam zamiaru finansować Twoich dzieci, a jeszcze dawać 1000. Wystarczy tylko znieść podatek od dochodów i wszysycy będa mieli motywację do pracowania.

Jako gospodarczy liberał powinienem się z tym zgodzić, ale Polska jest i będzie niebawem w takiej dupie demograficznej, że coś z tym zrobić trzeba i nawet zniesienie podatku dochodowego może być niewystarczające. Mówi o tym wielu liberalnych ekonomistów np prof. Gwiazdowski . Także albo trzeba rzucić ludziom trochę kasy na te dzieci aby zachęcić do płodzenia albo czeka nas emerytura w wieku 75 lat i upadek całkowity państwowej służby zdrowia. No chyba że technologia pójdzie tak do przodu że robić będą za nas roboty, taka drogą idzie np Japonia, ale w Polsce może być ciężko w tym temacie.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×