Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Zjednoczona prawica (PiS)
      9
    • Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna)
      6
    • Lewica
      6
    • PSL+Kukiz15
      0
    • Inne
      9
    • Nie idę na wybory
      6


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Jakby wygrał Trzaskowski to mógłby skończyć jak Narutowicz. Obecna władza jest zdolna do wszystkiego. 

Już nie przesadzajmy. Jakoś w większości dużych miast rządzą ludzie powiązani z PO a zamachów nie ma, wyjątkiem był Adamowicz ale jego zabił widz TVN 24. Nie głosowałem na Dudę i jestem przeciwnikiem PiS ale ciągłe gadanie o tym jak straszliwie groźne są rządy PiS jest bzdurne, a potem się dziwić że postrzegają polski rząd na zachodzie na równi nie tylko z Putinem ale nawet Kim dzong Unem ,chociaż w Polsce jest bezpieczniej niż na zachodzie Europy którego rozsadzają mniejszości etnicznie i religijne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Wybór Prezydenta to jest wojna kulturowa . Każdy ma w niej  prawo do swojego zdania , swojej opcji i swoich sympatii politycznych .

 Ja głosowałem za Panem Andrzejem Dudą .

 Kto lubi tyrać do 67 roku życia zawsze ma wybór ,,,

 

 

 

Mój tata jeździ autobusem.Ma emeryturę i \dorabia.Co tu robić w domu  ? Mówi.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Wybór Prezydenta to jest wojna kulturowa . Każdy ma w niej  prawo do swojego zdania , swojej opcji i swoich sympatii politycznych . 

 Ja głosowałem za Panem Andrzejem Dudą .

 Kto lubi tyrać do 67 roku życia zawsze ma wybór ,,,

Wojna kulturowa, a ponadto wojna ustrojowa. Demokracja, wolność i poszanowanie dla jednostki vs zamordyzm i prymat kolektywu nad jednostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Demokracja, wolność i poszanowanie dla jednostki vs zamordyzm i prymat kolektywu nad jednostkami.

Ja jestem za państwem autorytarnym albo quasiautorytarnym , ale nie takim jak serwuje PiS czyli socjalizm gospodarczy i uległość wobec USA i Izraela tylko za względnie niezależnym  państwem kapitalistycznym z silną władzą i niskimi podatkami. Ale ludzie nigdy na takich nie zagłosują dlatego trzeba przejąc władze siłą i wprowadzić dyktaturę😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Kto lubi tyrać do 67 roku życia zawsze ma wybór ,,,

 

Tak gadasz, jakbyś uważał, że pieniądze na emerytury spadają z nieba. Pieniądze na emerytury są odciągane z pensji ludzi pracujących. Stąd już tylko krok do wiekopomnego odkrycia, że im krótszy czas pracy, tym niższe emerytury. Mam wrażenie, że wiedzą o tym wszyscy, oprócz wyborców PiSu.

 

Cytat

 

Członek Rady Nadzorczej ZUS: nie ma wyjścia, emerytury trzeba zacząć obniżać

- Powrót do wyższego wieku emerytalnego jest obecnie nierealny. Zresztą nawet gdyby go podniesiono do poziomu 67 lat dla mężczyzn i kobiet, to i tak nie zlikwidowałoby to dziury w systemie emerytalnym. Rozwiązaniem jest posiadanie jak największej liczby dzieci, ale na zwiększenie płodności młodego pokolenia też bym raczej nie liczył - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Robert Gwiazdowski, członek Rady Nadzorczej ZUS. W jego ocenie, pozostaje podwyższanie wieku emerytalnego i/lub manipulowanie algorytmem wyliczania emerytur, tak by je obniżyć osobom obecnie przechodzącym na emerytury. Składki, które dziś płacimy teoretycznie na nasze emerytury, idą na bieżące wypłaty. Na nasze świadczenia będą płacić nasze dzieci. Tyle że tych brakuje.

 

 

https://businessinsider.com.pl/finanse/emerytury-trzeba-obnizac-mowi-czlonek-rady-nadzorczej-zus-robert-gwiazdowski/lyd1w7w.amp

 

A jeżeli ktoś uwierzył w przedwyborcze obietnice Adriana o  czternastkach, piętnastkach i innych cudach na kiju, to mam dla niego złą wiadomość.

 

Cytat

Emerytalne obietnice Dudy już nieaktualne. Bo za drogie

 

https://wyborcza.pl/7,155287,26126370,emerytalne-obietnice-dudy-juz-nie-aktualne-za-drogie.html

 

To, że większość wyborców Adriana nie potrafi dodać dwa do dwóch, to dla mnie nie nowina. Boli tylko, że za ten ekonomiczny analfabetyzm będą cierpieć wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafs napisał:

 

Tak gadasz, jakbyś uważał, że pieniądze na emerytury spadają z nieba. Pieniądze na emerytury są odciągane z pensji ludzi pracujących. Stąd już tylko krok do wiekopomnego odkrycia, że im krótszy czas pracy, tym niższe emerytury. Mam wrażenie, że wiedzą o tym wszyscy, oprócz wyborców PiSu.


Powinno być tak, że praca do osiągnięcia wieku emerytalnego i przymusowy won takich ludzi z pracy, po co obniżali skoro babciom i dziadkom dobrze się pracuje do 70 roku życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mkbewe napisał:


Powinno być tak, że praca do osiągnięcia wieku emerytalnego i przymusowy won takich ludzi z pracy, po co obniżali skoro babciom i dziadkom dobrze się pracuje do 70 roku życia...

Trzaskowski też obiecywał utrzymanie wieku emerytalnego, także dużej różnicy nie ma. Ja tam nie wierzę że dostanę jakąkolwiek emeryturę, zresztą i tak do niej nie dożyje i najchętniej bym w ogóle nie płacił składek, no ale one idą na bieżące emerytury a nie na moją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carlosbueno napisał:

Trzaskowski też obiecywał utrzymanie wieku emerytalnego, także dużej różnicy nie ma. Ja tam nie wierzę że dostanę jakąkolwiek emeryturę, zresztą i tak do niej nie dożyje

 Tyle co Ci obieca Trzaskowski i jego kolesie to nikt inny Ci nie da. Gadać to każdy potrafi . Krytykować zresztą też ,,, jadą na anty -PiSie jak stare kobyły i zawsze ta sama śpiewka ,,, rzygać się chce .

 Carlos , a jak dożyjesz i będziesz musiał coś koło 20 lat dymać na głodowej emeryturce ( a eutanazji nie będzie ) jako zdziwaczały kawaler (-;,,, w dodatku .

 Trzymaj się , ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 i dobrze robi (-:

Wcale nie dobrze, bo czemu my uczciwie, ciężko pracujący ludzie mamy ze swoich podatków dawać obcym ludziom na 500+, zwłaszcza tym nierobom? Za co moja sąsiadka, która nigdy nie brała się za robotę, w dodatku jest alkoholiczką, dostała emeryturę za 4 dzieci? To co ten pis robi to woła o pomstę do nieba. Ale tkwij dalej w swych pokręconych przekonaniach, jak 51,07% wyborców....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste. Wychowanie dzieci to poświęcenie siebie. Można by żyć lekko i nie mieć dzieci. Tak więc nie istotne co kto obiecuje. Istotne co zrobił. A zrobił pracę do 67 lat. Absurdem jest wcześniejszy wiek emerytalny dla kobiet. Powinna być różnica np 3 lata za każde dziecko ale dotyczącą stażu pracy. Nie wieku emerytalnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż to jest głupota moim zdaniem, Nasze babcie wychowywały więcej dzieci, nie miały takich luksusów jak dzisiaj mają matki, było znacznie ciężej i żadnych z tego emerytur nie było. Poza tym nie każdy nie ma dziecka z własnego wyboru. |

Podkreślam raz jeszcze, co z tego że obniżyli wiek emerytalny, skoro wiele osób siedzi do śmierci w pracy? Kolejna rzecz, z jakiej racji funkcjonariusze publiczni typu wojskowi, straż więzienna straż graniczna mogą iść na emeryturę wcześniej z rolnicy muszą zasuwać do 70 roku życia? Gdzie jest logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×