Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to mogą być początki schizofrenii?


natalciahihi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę pomóżcie...

Na początku zaznaczę, że mam stwierdzoną nerwicę lękowa i nerwicę natręctw.

 

Ostatnio miałam sporo stresów, pisałam maturę, a teraz szukam pracy. Wczoraj nie spałam w swoim mieszkaniu i miałam wrażenie, że widzę mojego kota, ale szybko się zorientowałam, że go tam nie ma, musiało mi się przewidzieć. Ale dzisiaj, przed chwilą usłyszałam autentycznie jak ktoś mnie woła z pokoju obok, a jestem sama w domu. Zaniepokoiło mnie to bardzo, byłam w szoku, potem dopadła mnie mocna derealizacja i miałam uczucie jakbym była w matriksie, że jestem w innym świecie. To było tak silne, że pomyślałam nawet o samobójstwie, nie mogłam się uspokoić, nie docierało do mnie to, że żyje. Bardzo się boję... Jeszcze głowa mnie boli teraz

 

Przepraszam, że napisałam to w takim chaosie, ale jestem teraz w wielkiej panice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo może być na podstawie nerwicy lękowej. Niewyspanie, przemęczenie, wmawianie sobie, że coś/ktoś nas woła. Derealizacja nie musi być objawem schizofrenii. Ale nie lekceważ objawów tylko wszystko opowiedz lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli usłyszysz coś, czego nie ma, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie było prawdziwe, to nie jest to schizofrenia. Natomiast przy zaburzeniach lękowych bardzo łatwo jest sobie "wkręcić", że ma się taki problem. Doświadczyłem tego niedawno na własnej skórze, bo zacząłem się obawiać, że tracę krytycyzm odnośnie własnych odczuć. Ale kiedy zacząłem odwracać swoją uwagę od tych myśli, mój stan się polepszył. Tak więc polecam nie zastanawiać się nad tym zbyt wiele. Jeśli to ma być schizofrenia, to będziesz się nią martwić kiedy przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×