Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóle głowy, karku non stop od 5 miesięcy


robert1989

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem nowy na forum. Chciałbym po części upewnić się, że to na pewno nerwica i że ktoś ma lub miał podobne objawy jak ja. Męczą mnie bóle i uciski głowy (głownie czubek i skronie po obu stronach) do tego sztywność i ból karku, czasami stukanie w lewym uchu i lekkie zawroty od czasu do czasu i czasami nocne poty.

Tak więc wszystko zaczęło się 5 miesięcy temu od silnego bólu głowy, który trwał ponad tydzień. Po tygodniu wylądowałem na SOR, zrobiono mi szereg badań w tym tomograf głowy bez kontrastu. Na szczęście nic nie znaleziono i wypisano do domu. Po kilku dniach ból wrócił, do tego jeszcze ból i sztywność karku. Wykonałem na własną rękę badania:

Rezonans głowy na aparacie 3 teslowym bez kontrastu, rtg szyi, doppler tętnic szyjnych, obszerne badania krwi, morfologia, ob,crp, tarczyca, wątrob. Wykonałem także echo serca, ekg, badanie okulistyczne wraz z OCP, badanie słuchu wraz z ABR, badanie na bolerioze (WB) Czekam jeszcze na wynik rezonansu odcinka szyjnego.

Badało mnie dwóch neurologów i każdy zgodnie mówi, że to nerwica. Tym bardziej, że kilka lat temu miałem takie jazdy jak nocne poty i kołotania serca ale przeszło po kilku tygodniach. 

 

Byłem też u psychiatry, zapisał mi Depralin, który biorę od 6 tygodni ale nie widzę znacznej poprawy. No może zawroty głowy lekko ustały bo na początku były bardzo mocne.

 

Miał ktoś z was takie codzienne uciski głowy? Czasami jest tak że mam godzinę spokój i nagle coś mnie przez kilka sekund zakuje w głowie. Kark mam non stop sztywny. Czasami też głowa potrafi boleć cały dzień...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Oglądałem film dokumentalny w którym opisywano przypadek pacjenta, który w wyniku rozwarstwienia tętnic szyjnych  doznał martwicy mózgu i zmarł. Za późno go zdiagnozowano.

 

Nie mam opisywanych przez Ciebie objawów. Ale bywa że czasami zbyt szybko wykonam ruch szyją to łapie taki skurcz po którym wykonanie jakiegokolwiek ruchu sprawia ból. Pozostaje w bezruchu aż ból ustąpi:)

 

Miłego dnia i dużo zdrowia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, mam problemy z kręgosłupem szyjnym, uciskiem w głowie, uciskiem w klatce piersiowej, duszności,bóle  brzucha itd 

Przebadany, zdrowy,zlecono psychoterapię. Przy stresie kark mi sztywnieje,boli aż po czubek głowy, gorzej widzę, ciężej złapać oddech. 

Dobra rada, obserwuj siebie ale nie wsluchuj się w swoje ciało bo inaczej będziesz mieć codziennie ataki. Słuchaj lekarzy nie bredni o śmierci jakie tutaj piszą. 

Mi dwa razy pomogły tableki ,nagle wszystko odeszło, dał mi je kardiolog. 

Idź do psychiatry, porozmawiaj... ulży 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, mam problemy z kręgosłupem szyjnym, uciskiem w głowie, uciskiem w klatce piersiowej, duszności,bóle  brzucha itd 

Przebadany, zdrowy,zlecono psychoterapię. Przy stresie kark mi sztywnieje,boli aż po czubek głowy, gorzej widzę, ciężej złapać oddech. 

Dobra rada, obserwuj siebie ale nie wsluchuj się w swoje ciało bo inaczej będziesz mieć codziennie ataki. Słuchaj lekarzy nie bredni o śmierci jakie tutaj piszą. 

Mi dwa razy pomogły tableki ,nagle wszystko odeszło, dał mi je kardiolog. 

Idź do psychiatry, porozmawiaj... ulży 🙂

 

Jeszcze jedno, pomyśli realnie, na zimno skąd masz takie problemy, jakie miałeś doświadczenia w życiu itd. Pierwszy atak, co mogło mieć na to wpływ. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×