Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a zaburzenia widzenia


Michaaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

 

Na ciężką nerwicę oraz silne zaburzenia lękowe choruję od kilkunastu lat. Prawdopodobnie z tego powodu od trzech lat posiadam przewlekłe, autoimmunologiczne zapalenie spojówek, które można leczyć wyłącznie sterydami. Oprócz bólu  oczu nigdy nie miałem jednak większych zaburzeń widzenia oprócz derealizacji oraz sniegu optycznego. W ostatnich 3 miesiącach przechodzę ogromny stres związany z obecną syuacją w moim życiu. Przez podobny okres odczuwam duże zaburzenia widzenia ( błyski w ciemnych pomieszczeniach, snieżenie całego obrazu nawet w ciągu dnia itd. ). Największem problemem, który mnie niepokoi i z którym nigdy się nie spotkałem jest jednak "skrzywienie" tego co widzę. Przykładowo tekst który właśnie piszę opada w lewą stronę. Ogólnie cały mój świat jest przechylony o kilka stopni w strone lewego dolnego rogu. Najbardziej widoczne jest to na przed komputerem i telefonem. Lewa część wyraźnie opada w dół w stosunku do prawej.

Zrobiłem kilka badań, jestem pod kontrola bardzo dobrego okulisty, który stwierdził iż zmiany w moich oczach od lat nadal sa widoczne, jednak nie widzi nic nowego.

 

Czy ktokolwiek z Was spotkał sie z przechyleniem\zakrzywieniem obrazu na skutek bardzo silnej nerwicy, stresu i lęku? Nie wiem za bardzo co dalej... Jeżeli to objawy nerwicowe, to pewnie kiedyś znikną. Nie chce męczyć mojego okulistę, żeby nie wyrobił sobie o mnie złego zdania, poniewaz bardzo mi pomógł przez ostatnie lata. Jednak sam już nie wiem, czy to moga być objawy nerwicowe, czy wykonywać kolejne badania okulistyczne....

 

Będe wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym skrzywieniem, ja nie mam czegoś takiego, ale tez mam sporo "ocznych" objawów.

A masz wrazenie, ze masz napiete, lub czesto napinasz te mieśnie przy brwiach i dookola oczu? Moze to to uciska jakos oczy i wtedy wplywa na to że widzisz przechylone obrazy?

 

Ja mam często nadwrazliwosc w oczach, czesto razi mnie swiadlo, albo wszystko wydaje się bardziej jaskrawe niz jest - bardziej takie objawy. Chociaz już kilka razy mialam tez coś takiego, jakbym jednym okiem widziala krzywo. Ciezko to opisac, ale tak jakby obraz z jednego oka nie do konca wspolgral z drugim. Nie bylo to jakies silne, ale mi przeszkadzało. Mialam tak juz ze 2 razy i za kazdym razem trwalo z 1-2 mies.

Okulista tez nic nie stwierdzil - chociaz ja boje się jeszcze ze to moze cos neurlogicznego 😕 
Ale czuje, ze mam tez bardzo napiete miesnie w okolicy czoła i oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×