Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Miss Worldwide

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

12 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      8
    • Nie
      3
    • Zaszkodziła
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx alter medica. Oni mają stosunkowo dobry stosunek cena/jakość produktów. Przynajmniej moim zdaniem. Tylko tran kupuje solgara super kompleks najdroższe chyba na świecie ale żona jeszcze karmi i potrzebuje porządne kwasy omega dha itd a ja też korzystam bo akurat ten super kompleks ma taki skład że dzięki jakimś tam sardynkom itd pokrywa dzienne zapotrzebowanie również na witaminę D. Ale suplementy takie jak czystek czy kurkumina którą trzymam na czas jak będę schodził z leków przeciwdepresyjnych żeby być może odbyło się to trochę łagodniej to alter medica :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK , rozumiem Alter medica , znalazłem

Ale suplementy takie jak czystek czy kurkumina którą trzymam na czas jak będę schodził z leków przeciwdepresyjnych żeby być może odbyło się to trochę łagodniej

na moje skromne oko to nie wydaje mi sie żeby łagodna kurkumina spowodopwała łagodniejsze zejście z antydepów , które bierzesz .

Już szybciej wyciąg z dziurawca , ew. niskie dawki moklobemidu ,,, ale to tylko wróżenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dimetyloaminoetanol- DMAE

picziklaki, a stosowałeś już tą suplę ?

Ale tego leku już przecież nie produkują ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dimetyloaminoetanol- DMAE

picziklaki, a stosowałeś już tą suplę ?

to nie jest lek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pamiętam bodajże w 1997 roku sprzedawali to na receptę w aptekach pod nazwą Bimanol .

Teraz możesz kupic na stronach Piping Rock , I Herb w dobrej cenie .

Jak dla mnie lek ten to nic szczególnego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bimanol tabl. 0,1 g – produkowany przez Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa w latach 1961–2008.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o poradę. Od dwóch miesięcy nie palę papierosów. W czasie palenia mogłem wypić alkohol raz w tygodniu i nie ciągło mnie do tego. Po rzuceniu papierosów rozpiłem się i praktycznie mam ciągi picia po kilka dni. Czy jest to spowodowane zachwianiem wydzielania dopaminy? palenie powoduje wydzielanie dopaminy. Nie chce pić alkoholu i szukam leku który podniósł by mnie też psychicznie od picia mam lęki i lekką depresje. Wcześniej lubiłem grać w gry komputerowe teraz w ogóle mnie do tego nie ciągnie na forach angielskich wyczytałem, że porzucenie grania na pc jest spowodowane obniżeniem się serotoniny w organizmie. Mam lek Efevelon SR 75 mg wiem, że działa na serotonine, noradrenaline ale słabo albo w ogóle w małych dawkach na dopamine. Niski poziom dopaminy uważam że powoduje u mnie chęć picia alkoholu. Czy w takim razie lepiej zaopatrzyć się w jakiś lek który wzmaga wydzielanie dopaminy jak np. wellbutrin czy zostać przy efevelonie? ktoś z was na wenlafaksynie nie miał ochoty na picie alkoholu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopie zastanów się czy zamiana papierosów na leki psychotropowe to dobry pomysł. Wróć lepiej do palenia skoro wtedy nie piles i miałeś dużo dopaminy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pamiętam bodajże w 1997 roku sprzedawali to na receptę w aptekach pod nazwą Bimanol .

A atak z innej beczki. ..Kaleb paro Ci nie pomagała ze jesteś na esci? Czy nie brałeś w ogóle paro i jesteś od razu na esci?

Wiem w sumie ze jesteś weteran wiec pewnie brałeś i to i to. Powiedz swoje odczucia

I jakbyś mógł to napisz jakie myśli Ci kasowaly? Czy pomagały zmienić tok nerwicowego myślenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A atak z innej beczki. ..Kaleb paro Ci nie pomagała ze jesteś na esci? Czy nie brałeś w ogóle paro i jesteś od razu na esci?

Wiem w sumie ze jesteś weteran wiec pewnie brałeś i to i to. Powiedz swoje odczucia

I jakbyś mógł to napisz jakie myśli Ci kasowaly? Czy pomagały zmienić tok nerwicowego myślenia?

boże, tego najbardziej pragnę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowa. Chciałam Was zapytać jak szybko minęły u Was efekty uboczne brania wenli? Konkretnie chodzi mi o tą senność, zamulenie. Najpierw przez kilka dni brałam 37, teraz od tygodnia 75. Ospałość, zamulenie są jednak tragiczne. Chcę więc zapytać osób, które biorą wenlę dłużej i z niej nie zrezygnowały. Ile czasu musiało minąć żeby ten objaw ustąpił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tak niskiej dawce to lekkie przymulenie może być ciągle. Ale generalnie uboki mijają po dwóch trzech tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam. Jestem tu nowa. Chciałam Was zapytać jak szybko minęły u Was efekty uboczne brania wenli? Konkretnie chodzi mi o tą senność, zamulenie. Najpierw przez kilka dni brałam 37, teraz od tygodnia 75. Ospałość, zamulenie są jednak tragiczne. Chcę więc zapytać osób, które biorą wenlę dłużej i z niej nie zrezygnowały. Ile czasu musiało minąć żeby ten objaw ustąpił?

Niestety u każdego to przebiega inaczej. Po kilku tygodniach powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karola35 w małej dawce wenlafaksyna 75 mg działa jak SSRI , pewnie ewentualne skutki uboczne zmaleją lub ustąpią w miarę kontynuowania leczenia do dwóch tygodni czasu ale nie licz wtedy na jakiś napęd , energie i motywacje do działania , byś musiała ją zwiększyć do + 225 mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie spodziewam się, że 75 mg mi wystarczy, ewentualnie jedynie niewiele więcej, gdyż po tygodniu brania sen mam już niemalże idealny - a to jest mój największy problem. Nie mam teraz ciężkiej depresji (miałam raz w życiu). Jeśli tylko to zamulenie w końcu minie ( a trwa przez kilka godzin po zażyciu wenli) to będzie git ;) Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz jeżeli dawka 75 mg ci wystarczy żeby wyeliminować objawy chorobowe to jej nie zwiększaj bo to bezsensu ,musisz zadać sobie pytanie wtedy wolisz mieć objawy chorobowe czy żyć bez nich kosztem lekkiego przymulenia i tyle

-- 20 lut 2018, 12:50 --

,a jeżeli występuje u ciebie senność parę godzin po zażyciu to bierz na noc ,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,a jeżeli występuje u ciebie senność parę godzin po zażyciu to bierz na noc ,

Jak wezmę na noc to niestety ze snu nici. Poczekam... może za jakiś czas przejdzie to zamulenie. Muszę brać leki bo bez nich z czasem rozwininie się mocniejsza depresja. Tak było ze mną kiedyś. Teraz reaguję na pierwsze objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 3 dniach brania najmniejszych dawek gdy wskoczylam na 75 sennosci nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy kogoś z was bolały mięśnie przez wenlafaksynę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pewnie też Twój efekt uboczny na początku. Choć na wyższych dawkach też można od czasu do czasu dostać lekkiego ścisku czy też kurczu mięśni że się tak wyrażę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku w ogóle tego rodzaju skutki uboczne nie wystąpiły. Od razu dostałem "kopa", ale też nie brałem tak małych dawek. Senność powinna minąć, ale może też tak się nie zdarzyć. Dawka jest trochę mała jak na wenlę, więc nie liczyłbym na jakieś pobudzenie.

Ale jak nie chcesz bawić się w większe dawki, to może warto będzie przerzucić się na coś innego, np. bupropion.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzialanie aktywizujace na wenlafaksynie zaczyna sie od minimum 150mg? Na dawce 75mg nie ma co liczyc na kopa w postqci aktywnosci do dzialania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pół roku odstawiłem wenlę i niestety coraz częściej nachodzą mnie myśli by wrócić do niej na jakiś czas. Zaczęło się od problemów ze snem kilka miesięcy temu, nastrój zjechał ostro w dół, wróciły lęki. Nie jest to jakoś mocno uciążliwe bo jakoś funkcjonuję, chodzę do pracy itp. choć brakuje mi motywacji, anhedonia mnie dopadła. Nawet urlop w Maroku miesiąc temu nie sprawił mi większej przyjemności, ciągle myślałem o tym, że jestem zmęczony i że nie mogę się wyspać. Kontakty z ludźmi też jakoś mi nie wychodzą za bardzo. Z początku myślałem że jak zacznę się z powrotem wysypiać to minie. Wróciłem do mianseryny, która była niezawodnym usypiaczem, nie do końca pozwalała mi się wyspać. Lekarz dołożył mi Trittico CR 150 mg. Niby śpię lepiej, ale anhedonia i przygnębienie nie mija. Dodatkowo trittico jest dla mnie nieprzyjemnym lekiem w skutkach ubocznych. Zamulenie nieco minęło, ale i tak jestem średnio świeży przez cały dzień. Jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje to strach przed niskim libido na lekach choć przy połączeniu wenla+miansa było ok z tego co pamiętam. Trittico obniżyło tak mi libido, odczuwanie orgazmu i w ogóle ochotę na seks, że nie mam ochoty go brać zbyt długo. Pod tym względem to najgorszy lek jaki brałem. Czy wenlafaksyna w dawce 75 mg też będzie obniżała funkcje seksualne? Sama mianseryna choć świetnie wpływała na libido to chyba jednak nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tracershy, moim zdaniem potrzebujesz mocniejszego kopa antydepresyjnego. Trittico słabo działa antydepresyjnie, jako dodatek ok, ale solo nie za bardzo. Kilka lat temu przemądra lekarka dała mi Trittico solo i depresja wróciła pełną parą. Wenla może być dobrym pomysłem.

felek, mnie wenla aktywizuje już w dawce 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi