Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Miss Worldwide

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

6 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      3
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      1

Rekomendowane odpowiedzi

KALIKALI1 masz racje to dziwne najwyraźniej cos jest nie tak w moim przypadku :(

-- 07 sty 2015, 18:19 --

SANTIAGO sam se walnij nawet i 400 mg ! Ja przy 150 tez najchetniej bym z lozka nie wychodziła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brałem różne dawki wenli bardziej pobudzajace dla mnie jest 75 niz 150 czy 225:) Wieksze dawki mnie zamulaja i całe dnie spędzałem w łozku Tyjecie od niej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyjemy bo spowalia metabolizm to raz a dwa te zaparcia ;/ juz pisalem wczesnien ale tylko jedna osoba odp czy do 225 wenli mozna dodac 20.fluo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrzy moi, powiedzcie mi, czy jak zdarzy wam się nie wziąć wenli przez parę dni, to czy macie takie nieprzyjemne uczucie jakby przeskakiwania prądu w ciele?Jest to uczucie podobne do tego, kiedy uderzysz się w łokieć (walniesz w nerw tam się znajdujący), chociaż nie jest to tak silne. Po prostu nadzwyczaj nieprzyjemne uczucie.

Przez długi czas myślałam, że to przez krąg szyjny: miałam siedzącą pracę, przez którą zaczęły się jakieś dziwne bóle w szyi. Myślałam więc, że te obecne uczucie przeskakiwania prądu może są jakieś problemy z kręgami.

Ale gdzie tam! Zauważyłam mianowicie, że te uczucie się pojawia tylko wtedy,kiedy przez dwa czy wiecej dni nie wezmę prochów.

Brałam Velafax i przy nim są te sensacje.

tylko jedna osoba odp czy do 225 wenli mozna dodac 20.fluo

a ja się pytam: na jasną cholerę na sobie eksperymentować?

Ja kiedyś, po czytaniu tego forum, dodałam sobie Velafax do Citalopramu. Po kilku dniach brania miałam bóle serca i skoki ciśnienia :shock: i dałam sobie spokój!

Teraz domniemywam, że przez podwójną dawkę serotoniny (bo to główny składnik Citalopramu oraz jest też w Wenlafaksynie) być może zaczęłam mieć zespół serotoninowy. I w ten oto sposób się przekonałam, że lepiej nie być sobie samemu psychiatrą (czyli sobie samemu likarstewka ustalać)

Po co chcesz fluo do tego dodawać? Bierzesz wysokie dawki wenli - jeśli więc masz zamiar coś do niej dodawać, bo źle działa, to może lepiej nic nie dodawać,tylko te prochy zmienić?

-- 09 sty 2015, 14:04 --

ja nie tyję od niej - mi waga stoi w jednym miejscu jak zaczarowana i to od bardzo dawna. Czy jem dużo, czy nie jem nic - to waga stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałam dzisiaj receptę na 150 mg (brałam 75).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bei - ja myślę, że twoja pani psychiatra to osoba zwyczajnie odpowiedzialna. Właśnie bardzo dobrze, że ci nie chce podwyższać dawki do jakichś kosmicznych wartości. Ja w tym widzę nie jej brak fantazji, czy tam brak jej umiejętności jako psychiatry - tylko jej odpowiedzialność.

Jeśli prochy nie działają - to wg mnie ona ma prawidłowe myślenie: nie podwyższa ci dawek nie działającego należycie leku, tylko ci lek zmienia. Nie eksperymentuje na tobie jak na szczurze laboratoryjnym. Skoro coś nie działa - to przy tak dużym wyborze leków lepiej może właśnie zmienić, a nie podwyższać dawki czegoś, co nie działa jak trzeba. Jak dla mnie twoja psychiatra ma myślenie bardzo rozsądne.

Do mnie nie przemawia taka gadka "co? bierzesz tak małą dawkę, a lekarz ci nie podwyższa? To ty nawet nie wiesz, jak te leki działają przy wyższych dawkach!"

Uważam, że się srogo mylisz, santiago20.

Co to w ogóle za argument, że jakieś ludzie na obcojęzycznym forum biorą po 400mg i żyją. A daj pan spokój :D a może właśnie gdyby oni zmienili wreszcie te prochy, a nie podwyższali w nieskończoność - to by coś im się wreszcie na lepsze zmieniło.

Ja brałam ssri przez 5 lat, więc wiem już, że długotrwałe branie prochów może mieć skutki raczej nieoczekiwane przez twórców. Te wszystkie prochy są testowane w praktyce na nas tak w sumie.

-- 09 sty 2015, 15:42 --

Santiago20 - a dlaczego ja sądzę, że się srogo mylisz?

Ja tak długo brałam prochy, że już wiem [nie, że domniemywam, czy wierzę, czy zgaduję - tylko się na sobie przekonałam :D ] że po pierwsze leki w pewnym stopniu zmieniają osobowość.

Chociaż przyznać należy, że nie zmieniają jej mocno, jest to raczej zmiana niewielka - ale jednak to ma miejsce.

A po drugie: leki jedynie maskują, ukrywają problem.Czyli: póki bierzesz, to problemu nie ma. Ale kiedy je przestaniesz brać, to problem jak najbardziej może wrócić. Czyli te branie prochów jako jedyne rozwiązanie problemów to debilny pomysł.

-- 09 sty 2015, 16:26 --

Ja jestem wrogiem podwyższania dawek. Brałam sto lat prochy, ale nigdy nie podwyższałam dawek. Teraz zaś sądzę, że to dobry był wybór: bo one mają wpływ na osobowość, zmieniają nieco charakter (mówię o tym, że dodają pewne cechy, u mnie ssri dodało kompletne zobojętnienie, co nie jest moją naturalną cechą). Więc jak sobie tak podwyższasz, aby uśmierzyć jakieś objawy - to dostajesz w prezencie również zmianę w charakterze... i ja nie wiem, czy to jest mądry pomysł.

Ja to sama jestem ciekawa, jaka ja bym była, gdybym tego cholerstwa nie brała :D

Dlatego myślę, że takie podwyższanie do jakichś wielkich wartości to już czyste eksperymentowanie na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Tinuvi, dla mnie ta cała gadka o zmianach osobowosci to takie bajdurzenie ;) Ja tez biorę długo i jakos tego nie czuje, a ludzie to sobie potrafia wmowic mase rzeczy. Ich wybor.

Co do tycia na wenli, jak sie ktos objada i nie uprawia sportu to tyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie piszę tego, co gdzieś przeczytałam (i tak prawdę mówiąc, to ja nie przeczytałam nigdzie, aby prochy zmieniały charakter), tylko co sama po sobie widzę.

No bo jeśli coś powoduje, że masz inne jakieś cechy - to chyba to można nazwać jakąś zmianą charakteru? Czy ja może źle rozumuję? Przy czym powtarzam: one nie przewracają osobowości do góry nogami, haha, ja nie o takim czymś mówię. Bo mi charakter się nie zmienił na jakiś inny. Ja mówię o tym, że pewne cechy są jakby dodatkowo.

Ja mam po prostu stałe wrażenie, że tak długo brałam - że nie wiem, jaka ja bym była, gdybym nie brała. Kim bym była, jakie decyzje bym podjęła, czy bym miała więcej energii, czy może mniej?

Poza tym leki nie są rozwiązaniem problemów - bo one problemu nie kasują, tylko go ukrywają. O ile podejrzewam, że na nerwicę mi prochy pomogły i prawdopodobnie mi ją wyeliminowały (? a może drastycznie ten problem zmniejszyły? A cholera wie, bo żeby to stwierdzić, to musiałabym przestać to dziadostwo brać, aby zobaczyć, czy jest różnica), to już na depresyjną naturę za bardzo nie pomogły X)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Tinuvi, bo na 100% nigdy leki nie pomogą, niestety duzo w tym pracy i zaparcia ze strony osoby z zaburzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z uwagi na moją leniwość, nie chce mi się szukać tematu o leku efevelon.

A więc. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś brał ten lek i jakie mogą być objawy uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilam to. Udalo sie odrzucic. Nie biore nic.

cdn..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeglądałem to, ale jakoś nie natrafiłem na lek o który mi chodzi. Może jestem na tyle głupi że nie potrafię czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez nie mogę spac ale nawet nie próbuje spac bo mi sie nie chce. Noc jest the best

-- 10 sty 2015, 03:37 --

AGUSIA WWW daruj sobie twoje teksty...co ty myslisz ze jestes lepsza od innych ??? Najpierw pierd....ze ten kto na forum siedzi to napewno nie ma depresji a teraz, ze ten kto sie objada i nie uprawia sportu to tyje. co ty dziewczyno gadasz ? A moze ludzie na lekach antydepresyjnych nie mają siły na ruch ? Moze wcale nie żrą ? Ale nie, przepraszam to nie ludzie na antydepresantach tylko wgCIEBIE NA WENLI !!! Tyją bo żrą i nie mają ruchu. Także pamiętajcie ludzie na wenli juz nie pytajcie o tycie bo i tak pewnie zrecie i nie uprawiacie sportu. A jeśli siedzicie na forum to jestescie zdrowi !!! Oczywiscie wg AGUSI WWW. Jeszcze wiele by sie znalazło hehehe. AGUSIA WWW jestes po prostu głupio mądra i myślisz, ze jestes lepsza od innych ale w czym ??? Pamietaj nie jestes w niczym lepsza od innych, jestes takim samym czlowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efevelon/Efevelon SR to nazwa handlowa(zastrzeżona) leku wprowadzona przez producenta(koncern farmaceutyczny)- w tym wypadku ACTAVIS. Lek ten zawiera jako substancję czynną wenlafaksyną- i to jest nazwa międzynarodowa(niezastrzeżona). Wszystkie preparaty występujące w nagłówku podlinkowanego tematu zawierają tę samą substancję czynną(wenlafaksynę) tylko występują pod innymi nazwami handlowymi(wymyślonymi przez producenta). To właśnie wenlafaksyna odpowiada za działanie farmakologiczne=lecznicze oraz tym samym za ewentualne objawy uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antydepresanty = Lepiej w to nie wchodzic :mrgreen:

-- 10 sty 2015, 12:34 --

Antydepreanty sa zajebiste po nich sie nie tyje, lecza depresje, nie uzalezniaja, baa nawet nie dzialaja i mozna je zmieniac jak rekawiczki a mówili ze nie istnieje panaceum na depresje :shock::P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dobrzy moi, powiedzcie mi, czy jak zdarzy wam się nie wziąć wenli przez parę dni, to czy macie takie nieprzyjemne uczucie jakby przeskakiwania prądu w ciele?Jest to uczucie podobne do tego, kiedy uderzysz się w łokieć (walniesz w nerw tam się znajdujący), chociaż nie jest to tak silne. Po prostu nadzwyczaj nieprzyjemne uczucie.

Przez długi czas myślałam, że to przez krąg szyjny: miałam siedzącą pracę, przez którą zaczęły się jakieś dziwne bóle w szyi. Myślałam więc, że te obecne uczucie przeskakiwania prądu może są jakieś problemy z kręgami.

Ale gdzie tam! Zauważyłam mianowicie, że te uczucie się pojawia tylko wtedy,kiedy przez dwa czy wiecej dni nie wezmę prochów.

Brałam Velafax i przy nim są te sensacje.

Tak, miałam tak ostatnio, gdy nie wzięłam Venlectinu przez 3 dni. U mnie objawia się to w postaci "tąpnieć" w głowie. W innych partiach ciała nic takiego nie odczułam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak na powaznie to leczenie depresji trwa mniej wiecej tyle samo co sama depresja czyli kilka lat i nie jest to zadne leczenie tylko maskowanie objawów zeby jeden z drugim moglo pójsc do pracy jakos przezyc i to tyle, szczesliwcy maja jakies euforie lub ponad przecietny nastrój po tych lekach, tak na prawde to nie sa szczescliwcy tylko ludzie którzy nigdy nie brali narkotyków albo nie pili alkoholu, bo maja receptory zdrowe, przeciez jeszcze kilkadziesiat lat temu leczono depresje amfefetamina tylko ze dawala bezsennosc i zaczeta ja naduzywac kurwa gdyby nie to pewnie nadal ludzie mogliby brac ja w malych dawkach i byc zdrowi, ale nie kurwa mamy zajebiste essesraje która huja daja, odstawisz depresje zgniecie cie jeszcze bardziej, wogóle jak leki moga spowodowac ze nawrót choroby bedzie jeszce gorszy niz pierwsza choroba podstawowo czyli pierwszy rzut choroby, sa jeszcze leki jakies w medycynie, które taki burdel robia w dluzszej perspektywie?? :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

crayzyalexxx, jasne bo najlepiej sie obzerac i lezec na kanapie :) na nerwy polecam melise :) Najlepiej to sie nad soba uzalac i plakac na forum, ale ruszyc sie i zrobic cos to nikomu sie nie chce. Nic dziwnego ze na niektorych leki nie dzałaja bo takiego podejscia zaden lek nie zmieni.

-- 10 sty 2015, 13:55 --

Patryk29, ale o jakim stanie euforycznym piszesz? Ja biore antydepresant i nie czuje sie jak na spidzie, tego przysłowiowego kopa tez nigdy nie miałam. Bo co to znaczy ze wezmiesz lek i nagle latasz jak na bateriach, pracujesz, sprzatasz wychodzisz na imprezy? Tak to maja tylko ADHDowcy albo pewnie ludzie z manią. Normalnie takie pobudzenie nie wystepuje wlasnie u ludzi zdrowych. Sa dni ze sie bardziej chce, a sa dni, ze sie mniej chce, o ile lek usunie ze nie bedziesz płakał, ze w ogole Ci sie zechce to i tak sporo, bez lekow czesc ludzi byłaby na pewno warzywem, co w konsekwencji by prowadzilo do gorszych działan.

-- 10 sty 2015, 13:57 --

ala1983, to zobacz jak sie bedziesz czuła...u mnie w sumie było w miare dobrze po odstawieniu dopoki nie włączyłąm innych lekow.

-- 10 sty 2015, 13:58 --

A ja nie moge spac nie wiedziec czemu

a masz cos na sen?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crayzyalexxx, jasne bo najlepiej sie obzerac i lezec na kanapie :) na nerwy polecam melise :) Najlepiej to sie nad soba uzalac i plakac na forum, ale ruszyc sie i zrobic cos to nikomu sie nie chce. Nic dziwnego ze na niektorych leki nie dzałaja bo takiego podejscia zaden lek nie zmieni.

-- 10 sty 2015, 13:55 --

Patryk29, ale o jakim stanie euforycznym piszesz? Ja biore antydepresant i nie czuje sie jak na spidzie, tego przysłowiowego kopa tez nigdy nie miałam. Bo co to znaczy ze wezmiesz lek i nagle latasz jak na bateriach, pracujesz, sprzatasz wychodzisz na imprezy? Tak to maja tylko ADHDowcy albo pewnie ludzie z manią. Normalnie takie pobudzenie nie wystepuje wlasnie u ludzi zdrowych. Sa dni ze sie bardziej chce, a sa dni, ze sie mniej chce, o ile lek usunie ze nie bedziesz płakał, ze w ogole Ci sie zechce to i tak sporo, bez lekow czesc ludzi byłaby na pewno warzywem, co w konsekwencji by prowadzilo do gorszych działan.

-- 10 sty 2015, 13:57 --

ala1983, to zobacz jak sie bedziesz czuła...u mnie w sumie było w miare dobrze po odstawieniu dopoki nie włączyłąm innych lekow.

-- 10 sty 2015, 13:58 --

A ja nie moge spac nie wiedziec czemu

a masz cos na sen?

AGUSIAWW, ZASTANÓW SIĘ DZIEWCZYNO NAD TYM CO PISZESZ. CHORUJESZ NA DEPRESJE I MÓWISZ O KIMŚ , ŻE SIĘ UŻALA??? OD TYGODNIA SIEDZĘ W ŁÓŻKU ALBO PRZY OKNIE I PATRZĘ SIĘ W NIE JAK SROKA W GNAT... JESZCZE NIE DAWNO CHODZIŁEM NA SPINNING I PŁYWALNIE. POPROSZĘ MODERATORA ZEBY ZROBIŁ Z TOBĄ PORZĄDEK. SZKODA MOJEGO CENNEGO PRĄDU NA KONWERSACJĘ Z TOBĄ.

I JESZCZE JEDNA WAŻNA RZECZ, O KTÓREJ NIE WIESZ - LEK NAKRĘCI CIĘ NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY BĘDZIESZ TEGO CHCIAŁA CZY NIE , SIŁA SUGESTII JEST TUTAJ OGRANICZONA PODOBNIE JAK TWOJA WIEDZA O DEPRESJI LEKACH ETC...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

agusiaww, Tak kurwa my sie tu wszyscy nad soba uzalamy zamiast wziasc sie za siebie, za robote, to chyba logiczne ze skoro tu ludzie siedza to nie sa za bardzo w stanie podolac innym zajecia, sadzisz ze siedzenie przed komputerem jest takie zajebiste, moje zycie ostatnio opiera sie jedynie na wstaniu rano pójsciu do pracy, byle by tylko odpierdolic i marze o powrocie do domu, bo nie mam kurwa sily, a ty bedziesz komus mówic ze sie uzala nad sobie, brak slów :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałam wyszukiwania, ale nie znalazłam nic konkretnego. Pojawiły mi się na skórze głowy w paru miejscach swędzące pryszczyki w ciągu około 3 dni. Zastanawiam się czy to po tym leku. W efektach ubocznych ma wysypki itp, więc zastanawiam się czy to właśnie to... Boję się o swoją skórę głowy. Od dzisiaj rana mam wrażenie, że co chwilę mnie coś swędzi na całym ciele i na głowie też. Nie wiem czy się nakręciłam przez myślenie o tych swędzących pryszczykach pod włosami, które rozdrapałam czy naprawdę mnie coś swędzi...? :? Więc, czy ktoś miał coś podobnego i jak to się rozwinęło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi