Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Miss Worldwide

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

7 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      3
    • Nie
      3
    • Zaszkodziła
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedł ktoś z was z paroksetyny na wenlafaksyne? Jeśli tak, to jakie są wasze odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, melon432 napisał:

Przeszedł ktoś z was z paroksetyny na wenlafaksyne? Jeśli tak, to jakie są wasze odczucia?

Czego chcesz przejść z Paroksetyna na Wenlafaksyne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Elendil napisał:

Czego chcesz przejść z Paroksetyna na Wenlafaksyne?

Brak libido oraz zbytnio rozleniwia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, melon432 napisał:

Zapytam jakie masz zaburzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Elendil napisał:

Zapytam jakie masz zaburzenia?

Lęk paniczny, lęki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, melon432 napisał:

Na wenlafaksynie będą te same objawy, ale jest łagodniejsza ze skutkami ubocznymi od paroksetyny, przeszedłem z paro na wenle, brałem 60mg paro, nie czułem się stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakiś sposób na to libido? Lekarz przepisał mi dodatkowo pregabaline gdyby wenla nie pomogła ale jakoś nie widzi mi się odstawienie wenlafaksyny i stosowania samej pregabaliny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy też od dawki wenli jaka na Ciebie będzie działała, u mnie np. 150mg całkowicie kastruje a na 112,5 mg jest w miarę w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. We wtorek mina trzy tygodnie, odkąd biorę 230 mg wenli. Od jakichś dosłownie 3 dni czuję minimalne zejście ze stanu depresyjnego, ale przyczyny tego mogą być bardzo różne. Ciekawi mnie, co zrobi lekarz we wtorek, czy dołoży pregabaline. 

Jest tu może ktoś, komu zarówno psychiatra jak i psycholog podkreślają, że jego problemy są czysto psychologiczne i leki niewiele są w stanie zdziałać poza pełnieniem funkcji ochronnej przed samobójstwen? Jak na razie doświadczenie pokazuje, że serio tak jest, bo nawet biorąc leki, które teoretycznie pomagają, w sytuacji dotykającej mojego narcyzmu wracają ciężkie objawy  jakbym niczego nie brała. Od lat mecze się z nietrzymaniem moczu, koszmar jest w pracy, jak średnio co 15 min. muszę wychodzić do toalety. Z tym żaden lek nie dał rady. Dodam, że jesten dokładnie przebadana przez różnej maści specjalistów i mam idealne wyniki. Także niech nikt nie pisze o zapaleniu pęcherza czy czymś takim, bo mam to od dziecka z różnymi przerwami, ale jednak. Męczące to bardzo, żaden lek nie dał rady z tym objawem. Leki likwidują moje ataki paniki, ale nadal ejst częstomocz/nietrzymanie moczu oraz depresja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Arnin napisał:

Na wenlafaksynie będą te same objawy, ale jest łagodniejsza ze skutkami ubocznymi od paroksetyny, przeszedłem z paro na wenle, brałem 60mg paro, nie czułem się stabilnie.

Na co bierzesz Wenlafaksyne? Zastanawiałem się nad nią mam ciężkią depresje i ciężkie zaburzenia lękowe : lęk uogólniony , lęk z napadami paniki, ocd, ptsd . Tylko ta noradrenalina...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jakby na lęk uogólniony, depresja, z dwojga złego wolę wenlafaksynę, skutki uboczne minimalne, wręcz niezauważalne. Nie można przypisywać wszystkiego co złe noradrelinie, to tylko teoria...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Elendil napisał:

Na co bierzesz Wenlafaksyne? Zastanawiałem się nad nią mam ciężkią depresje i ciężkie zaburzenia lękowe : lęk uogólniony , lęk z napadami paniki, ocd, ptsd . Tylko ta noradrenalina...

Możesz spróbować wejść na wenle do dawki 112,5 mg od 150 mg zaczyna się inhibicja NET takie w sensie stricto dawki do 112,5 mg IMO to czysty SSRI,lecz kazdy z nas jest wyjątkowy i inaczej reaguje na konkretne dawki leku.Ja mam odwrotny problem ,po nieudanej kuracji wenlą muszę szukac czegos silniejszego NE.

8 godzin temu, zduszonyszept napisał:

Hej. We wtorek mina trzy tygodnie, odkąd biorę 230 mg wenli. Od jakichś dosłownie 3 dni czuję minimalne zejście ze stanu depresyjnego, ale przyczyny tego mogą być bardzo różne. Ciekawi mnie, co zrobi lekarz we wtorek, czy dołoży pregabaline. 

Jest tu może ktoś, komu zarówno psychiatra jak i psycholog podkreślają, że jego problemy są czysto psychologiczne i leki niewiele są w stanie zdziałać poza pełnieniem funkcji ochronnej przed samobójstwen? Jak na razie doświadczenie pokazuje, że serio tak jest, bo nawet biorąc leki, które teoretycznie pomagają, w sytuacji dotykającej mojego narcyzmu wracają ciężkie objawy  jakbym niczego nie brała. Od lat mecze się z nietrzymaniem moczu, koszmar jest w pracy, jak średnio co 15 min. muszę wychodzić do toalety. Z tym żaden lek nie dał rady. Dodam, że jesten dokładnie przebadana przez różnej maści specjalistów i mam idealne wyniki. Także niech nikt nie pisze o zapaleniu pęcherza czy czymś takim, bo mam to od dziecka z różnymi przerwami, ale jednak. Męczące to bardzo, żaden lek nie dał rady z tym objawem. Leki likwidują moje ataki paniki, ale nadal ejst częstomocz/nietrzymanie moczu oraz depresja. 

Siema koleżanko,poczytaj sobie artykuły na pubmedzie o duloxetynie. Widziałem sporo publikacji na temat pozytywnego leczenia nietrzymania moczu ,u kobiet szczegolnie,wlasnie za pomocą duloxetyny,tylko jeśli dobrze pamiętam to chodzilo o wysiłkowe nietrzymanie moczu.

A co do pierwszej czesci pytania,wypowiem się co o tym sadzę. Zobrazuje to tak: z leczeniem depresji jest jak z leczeniem np: niedokrwistosci. Osoba z niedoborem erytrocytow jest osłabonia,ma zle samopoczucie i ogólnie jest do dupy. Czy w takim przypadku pozytywne myślenie pomoże takiej osobie wrócić do normalnosci? otóż nie,taka osoba zaczyna się leczyc i wtedy kiedy krwinki sie normuja wszystko wraca do normy. Tak samo jest z depresją. W mozgu zachodzi szereg procesow biochemicznych i zaburzenie równowagi neurotransmiterów powoduje ze czujemy się zle i żadne psychoterapie,klepanie po dupie nie zastąpi leczenia farmakologicznego i tyle w temacie. Takie jest moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

klomipramina może tez pomóc na nietrzymanie moczu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiałem się jeszcze nad Sertraliną ale problem jest taki że biorę lamotrygine. I są interakcje..

Pomiędzy lekiem Lamitrin i lekiem Zoloft

Możliwy wzrost stężenia we krwi i nasilenie objawów toksycznych lamotryginy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Anafranil to moje marzenie, moja mama choruje tak samo jak ja, miała identyczne objawy i na tym leku funkcjonowała rewelacyjnie przez kilkanaście lat. Potem jej zmieniono i od tego czasu ciągle są jakieś problemy. 

Mam jeszcze pytanie - czy wenlafaksyna może wywoływac senność, czy coś innego jest jej przyczyną? Mogłabym cały czas spać, gdy próbuję czytać (co uwielbiam) zamykają mi się oczy i po chwili prawie śpię. Innych leków nie biorę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Totaal_Error napisał:

Zobrazuje to tak: z leczeniem depresji jest jak z leczeniem np: niedokrwistosci. Osoba z niedoborem erytrocytow jest osłabonia,ma zle samopoczucie i ogólnie jest do dupy. Czy w takim przypadku pozytywne myślenie pomoże takiej osobie wrócić do normalnosci? otóż nie,taka osoba zaczyna się leczyc i wtedy kiedy krwinki sie normuja wszystko wraca do normy. Tak samo jest z depresją. W mozgu zachodzi szereg procesow biochemicznych i zaburzenie równowagi neurotransmiterów powoduje ze czujemy się zle i żadne psychoterapie,klepanie po dupie nie zastąpi leczenia farmakologicznego i tyle w temacie. Takie jest moje zdanie. 

Wreszcie ktoś mądrze napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie może czy wenlafaksyna działa na neuropatie lub polineropatie. Mam rwe kulszową. Uszkodzone nerwy w dwóch nogach i lewej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co myślicie o wenlafaksynie na zaburzenia lękowe a dokładnie : lęk uogólniony i lęk z napadami paniki ?

Czy coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wenlafaksyna też tak zabija uczucia , emocje jak paroksetyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Petek nie wiem jak paroksetyna, ale ja nie czuję zabicia emocji na wenlafaksynie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mniejszym stopniu powoduje zobojętnienie emocjonalne w porównaniu do leków z grupy SSRI. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostrożnie z połączeniem z żeń-szeniem - może wystąpić zespoł serotoninowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Który lek waszym zdaniem jest skuteczniejszy na lęki ? paroksetyna czy wenlafaksyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi