Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Miss Worldwide

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzenie na 300 jest bez sensu bo działa tak samo jak 225. Co innego w miksie z mirtazapiną wtedy to jest CRF i przeważnie do tego miksu taką dawkę się stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba bardziej czuć noradrenaline na 300 niż 225 czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapiny nie biorę bo dobrze śpię po lerivonie. Miałem kiedyś bardzo duże problemy ze snem ale odkąd biorę lerivon to śpię dosyć dobrze więc chyba nie ma sensu tego zmieniać. Moim problemem jest brak energii w ciągu dnia. Jestem teraz na odstawce opio po bardzo długim ciągu i potrzebuje kopa w ciągu dnia. Czyli nie ma sensu zwiększać wenli z 225 na 300? Nie ma kompletnie żadnej różnicy między tymi dawkami bez stosowania mirtazapiny?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna ma działanie podobne do mirtazapiny i w tym wypadku zwiększenie wenli ma sens bo podbija to noradrenaline to taki inny CRF oczywiście jeśli dawka mianseryny jest odpowiednio wysoka. Chociaż piszesz, że jesteś na odstawce opio więc nie wiem czy czy to da radę cię pobudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka odtsawiam

velwflax biore po 37.5g 2x dziennie do tego lerivon 10mg na sen. Nie mam mozliwosci kontaktu z lekarzem. Obecnie zazywam po pol tabletki 2x dziennie i miewam dreszcze i zawroty glowy. Posiadam cloranaxen jescze doraznie. Ktos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, solena12345 napisał:

Hejka odtsawiam

velwflax biore po 37.5g 2x dziennie do tego lerivon 10mg na sen. Nie mam mozliwosci kontaktu z lekarzem. Obecnie zazywam po pol tabletki 2x dziennie i miewam dreszcze i zawroty glowy. Posiadam cloranaxen jescze doraznie. Ktos pomoze ?

 

 

Pomoze ktos ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dostępu do lekarza to będzie problem, bo wenlafaksynę fajnie się odstawia fluoksetyną czyli popularnym prozakiem. Benzodiazepina raczej niewiele tu pomoże, możesz spróbować suplementów duże dawki omega3 i magnezu, 5htp trochę w tym pomagają. Generalnie jak przy zmniejszaniu dawki są nieprzyjemne reakcje to lepiej powoli zmniejszać dawkę. Pewnie za szybko obniżyłeś i neuronki się nie mogą dostosować do mniejszej ilości serotoninki. Za tydzień już powinno być lepiej niestety odstawka wenli prawie zawsze jest bolesna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@solena12345 nikt na forum nie jest lekarzem, więc nikt Ci nie doradzi jak masz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawialem wenle w dawce 450 mg z dnia na dzien, zamieniając na 225 klomipraminy i poza lekkim poddenerwowaniem nic więcej nie czułem. Ale ja to jestem jakiś odporny, jak czytam jakie ludzie jazdy mają przy odstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo zamieniłeś na inny SRI jakbyś z dnia na dzień odstawił 450 mg wenli po paru tygodniach chociaż brania i nie brał antydepresantów  i nic by ci nie było oprócz lekkiego poddenerwowania to wtedy mógłbyś powiedzieć ,że jesteś odporny 😃

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego było to przejście na serotoninową kosę czyli klomipraminę a jak wiadomo to głównie brak serotoniny wywołuje te nieprzyjemne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wenle brać na czczo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki się bierze po jedzeniu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, nie mam się z kim tym podzielić...

Od stycznia tego roku biorę 150mg wenlafaksyny na dzień, na noc 150mg trazodonu, było już dobrze, nigdy wcześniej nie brałam leków, ale ciągle brakowało mi energii, a to objawiało się ogromną niechęcią do ludzi, w związku z tym i spadkiem wagi lekarz zmienił trazodon na mianserynę 30 mg. Tak mała dawka podziała, stałam się duszą towarzystwa, ale pojawiły się pierwszy raz skutki uboczne, które nie minęły, drastyczne wypadanie włosów, szybkie tycie i ogromne parcie na żarcie oraz problemy z okresem (sama nie wiem, czy to wina mianseryny, ale wcześniej od początku okres miałam jak w zegarku, nawet kiedy zachorowałam na depresję, raz w życiu nie dostałam okresu po znieczuleniu przed drobna operacją), więc postanowiłam wrócić do trazodonu... Przyjmuje od 4 dni dawkę 50mg, nie mam problemu z zasnieciem, sny obojętnie na jakich lekach dalej mam strasznie nerwowe, więc bez zmian, ale dzisiaj czuje się strasznie... Wszystko mnie drażni, nie mam ochoty nawet patrzeć na jakiegokolwiek człowieka, nie wiem, czy to się zmieni... zwykle skutki uboczne zmiany leku czułam przez pierwszy dzień (pierwszy raz gdy przyjęłam leki, skutki uboczne trzymały mnie tydzień) potem spokój więc  chyba to nie to... myślałam, że tak dobrze się czuje, że w ogóle nie potrzebuję leków, a tu znowu z deszczu pod rynnę 😕

Wybaczcie moje biadolenie, nie miałam się komu wyżalić...

Edytowane przez Jakietomaznaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te leki to nie cukierki a zmiana leków i powroty przeważnie dają nieprzyjemne skutki. Stabilizacja może trwać nawet 2 tygodnie. Nie poddawaj się, najważniejsza jest cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jetem na 225 mg Wenli i 30mg mirty i 25 ketrelu na noc, ale bez energii, anhedonia, pustka w głowie, brak mysli i problemy z pamięcią, z lekarzem chcę ustalić, żeby wywalił mi tą mirtę bo przytyłem dużo po niej i dał mi pregabalinę 2X 75mg rano i wieczór. Po miesiącu sen dłuższy, ale energii dalej brak i rano agresja i zamulenie i senność. No i co dalej ? Ile jeszcze będę dochodził do siebie Ludzie no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×