Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie. 2 dni temu zacząłem brać Efevelon 37,5. Przez te 2 strasznie ściska mnie w klatce piersiowej nie do wytrzymania. Serce wali jak oszalałe. Jak myślicie powinienem przestać go brać ?

Jeśli lek zapisał Ci lekarz to myślę, że wiedział co robi.

Dwa dni brania leku to mało, żeby mówić o jego pełnym spectrum działania.

Jeśli wcześniej nigdy nie brałeś leków, to teraz może odczuwasz lęk przed ich zażywaniem? Może tak być?

Ja też przetrwałam bez leków bo ich zażywanie wzmagało u mnie poziom lęku.

Nie zaszkodzi też, żebyś przeszedł się do lekarza i opowiedział mu o swoich objawach i lękach związanych z zażywaniem w/w leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szy123, to jest normalne,rozumiem,wiem po sobie,jak trudno przetrwać napad lęku,ale to minie po kilku dniach ,tak do 2 tyg maks to potrwa,organizm musi przyzwyczaić się do nowego leku.

A początki sa trudne,wiem ,bo sama to przechodziłam na początku leczenia,ale warto to przetrwać,uwierz mi.

 

-- 26 wrz 2012, 17:14 --

 

Zenonek, nie strasz ludzi,skoro szy123, pisze,ze ma zdrowe serce to ewidentnie wskazuje,ze to objawy nerwicy,lęki,a nie żadna choroba serca.

 

-- 26 wrz 2012, 17:31 --

 

JużTuBxetynayłem, kiedyś brałam mix Edronax+Seroxat.Edronax brałam w celu zniesienia nadmiernej senności po paro,która odczuwałam w ciągu dnia.U mnie nic to combo nie dało.Nie czułam w ogóle pobudzającego działania Edronaxu w miksie z paro.Nadal odczuwałam identyczne zamulenie po paro z Edronaxem,czy bez byłam tak samo senna Moim zdaniem po fluo+Anafranil,będzie podobnie,Anafranil zdominuje działalnie fluoxetyny,bo A działa b.sedatywnie i raczej nie odczujesz w ogóle pobudzającego działania fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juliadw, A Co Tobie dolega? Jakie masz objawy po odstawieniu? Większość przy odstawce wenli ma uboki.One będą slably zdnia na dzień Max te uboczne mogą trwać tydzień,dwa(miałam to szczęście nie mieć uciążliwych ubokow przy odstawce wenli,ale należę do nielicznej grupy osób)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja schodze z wenli i czuje sie strasznie oczym juz pisalam no i nieweim czy to normalne ,,,ale niestety nikt z Was tez nic mi nie napisal o tym ..szkoda

 

Jak zmniejszyłam ze 150mg na 75mg to czułam się fatalnie, miałam nadzieje że minie, miesiąc czekałam z nadzieją że to chwilowe, ale zwyczajnie wróciły mi objawy więc powróciłam do 150mg.

 

-- 27 wrz 2012, 08:24 --

 

Witam mam do was pytanie. 2 dni temu zacząłem brać Efevelon 37,5. Przez te 2 strasznie ściska mnie w klatce piersiowej nie do wytrzymania. Serce wali jak oszalałe. Jak myślicie powinienem przestać go brać ?

 

Pierwsze dni, tygodnie mogą być ciężkie do zniesienia, pamiętam że też bolało mnie w klatce i serce waliło, do tego miałam jakieś okropne napięcie w szczęce i byłam jakaś roztrzęsiona i ciężko mi było chodzić, większość dnia spędzałam na kanapie bo tam było bezpiecznie, do tego absolutny brak apetytu. Minęło! Później nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych więc spokojnie, bierz dalej, jeśli po dwóch tygodniach nie będzie lepiej to wtedy warto rozważyć zmianę leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie schodze z wenli bo przechodze na inny lek 75 mg bralam dwa miesiacwe opd trzech dni 37,5 i czuje sie koszmarnie jakies dziwne odczucia w glowie bole glowy nudnosci jakies dziwne zawroty wszytskojakos nie tak czy to normane?

 

Przy schodzeniu mogą występować różne zawirowania, najlepiej skontaktuj się z lekarzem prowadzącym, doradzi Ci co ew. zrobić żeby sobie ulżyć:)

 

Tak jak początki potrafią być trudne, tak i schodzenie z dawki, trzymam kciuki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam straszne zaburzena widzenia wszystko rzmazane uczucie dziwnego czegos w glowie nie potrafie tego opisacotepienie.nerwowosc,placzliwosc zawroty straszne nudnosci itp. dzis jeszcze dodalam zoloft bo teraz to bedzie moj lek i czuje sie okropnie myslicie ze to skutki odstawienne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Leki nie są koniecznością ale wiele ułatwiają i tak naprawdę nie musisz się ich bać. Po prostu pójdź do psychologa, powiedz mu o problemie i on przedstawi Ci formę leczenia-czasem terapia a czasem terapia + leki. Nikt Cię nie będzie zmuszał do niczego, zwłaszcza jak mu powiesz, że boisz się leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś dobry dodatek do Wenli, który może pomóc pobudzić synapsy i poprawić koncentrację uwagi oraz zdolność psychomotoryczną razem z pamięcią? Biorę aktualnie 150 mg i jestem tępy jak słup na tej dawce. Nie mogę prowadzić auta i pracować. Jedyna dawka która na mnie działała to 75 mg ,ale tak bardzo delikatnie, ale mimo wszystko ta delikatna poprawa była zauważalna. Byłem u lekarza i chciałem przejść na jakieś leki neurologiczne. Lekarz mówi ,że nie ma w tych lekach doświadczenia.Znacie jakąś dobrą fuzję z Wenlą? Pomijam CRF ,bo nad tym tez się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Jack_ ja do wenlafaksyny biorę Trittico i Ludiomil, i mam bardzo dobrą koncentrację i jasność myśli. Brał ktoś może Venlabax (6,53zł/28/75)? Jest on najtańszy z pośród zamienników, ja obecnie biorę Prefaxine i sobie chwalę, małe skutki uboczne, zwłaszcza zaparcia. Kiedyś brałem Efevelon i miałem po nim koszmarne zaparcia, zaburzenia apetytu i lęki.

 

-- 01 paź 2012, 20:38 --

 

28 tab. 75 mg:

Oriven - 5,87zł

Venlafaxine Bluefish XL - 6,39zł

Venlabax MR - 6,53zł

Efevelon SR - 7,89zł

Venlectine - 9,05zł

Symfaxin ER - 10,20zł

Jarvis - 10,87zł

Axyven - 10,90zł

Faxigen XL - 11,94zł

Prefaxine - 11,94zł

Faxolet ER - 13,09zł

Alventa - 15,40zł

Velaxin ER - 19,17zł

Velafax XL - 20,32zł

Lafactin - 21,03zł

Efectin ER - 42,22zł

 

A nawet są i tańsze od Venlabaxu, Oriven i Venlafaxine Bluefish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Michaldziwolong

 

muszę przyznać, że miałem wiele z Twoich objawów w swoim życiu, tylko okresowo nawracających. Zawsze starałem się jednak oderwać od rodziców i usamodzielnić, dlatego też wyjechałem do Niemiec, skończyłem tam studia i podjąłem pracę. Moja nieufność wobec ludzi i zamykanie się w sobie doprowadzała mnie do coraz większych lęków i odizolowywania się od wszystkich. Do tego zacząłem być bardzo podejżliwy wobec każdego, a szczególnie wobec Niemców. Dopiero powrót do Polski uświadomił mi, że coś nie tak ze mną i że muszę podjąć leczenie u specjalisty. Jeszcze nie wiem, jak to zrobię, ale muszę iść do psychologa lub psychiatry. Obawiam się tego bo nie wiem, czy mnie zrozumie, ale z drugiej strony to bez pomocy nie dam rady.

 

-- 02 paź 2012, 01:49 --

 

A czy kogoś dotknął schizofreniczny mesjanizm? Czy ktoś może coś poradzić w tym temacie i napisać jak to jest i jakie miał objawy? Jak wygląda leczenie, farmakologia, czy psychoterapia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

-- 03 paź 2012, 13:52 --

 

Dzisiaj udało mi się odwiedzić dobrego psychiatrę, którego kilka lat temu polecili mi moi znajomi. Facet rewelacja, bardzo miły i potrafiący słuchać. Na początek polecił mi leki bez recepty, po których już się lepiej czuję. Do tego powiedział mi jak mam koncentrować swoje myśli, żebym nie popadał w jakieś głupie urojenia. Okazuje się, że moje wizje i podejrzliwość wynikają z mojego zaniżonego poczucia własnej wartości, stąd diagnozuje u mnie ukrytą depresję, a co za tym idzie niby nasilające się objawy chorób, które mnie dopadają. Zobaczymy jak będzie po kolejnych wizytach. Wszystkich z problemami zachęcam do odważenia się i zrobienia tego pierwszego kroku w kierunku gabinetu lekarskiego, bo warto - wszystkie myśli staje się dzieki temu dużo lżejsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nootropil np na niektórych działa dobrze na koncentracje.

Wellbutrin też jest podobno dobry na pobudzenie.

 

-- 02 paź 2012, 18:34 --

 

Brałam Venlabax,sk. ub. nie mialam Mam taka dziwna psychikę,ze skoro ,coś jest tak tanie,to pewnie słabiej działa,ale nie wiem,czy sobie to tylko "wkrecam",czy rzeczywiście działał słabiej

Osobiście brałam Velafax,czasem mieszkam po nim zaparcia,ale działał dobrze

Po Venlectine miałam za to straszne zaparcia.Venlectine to wg.straszne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×