Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Koshi A jakie brałeś? Mi jeszcze lekarz proponuje wellbutrin, brintelix 

Odstawiam wenle. Teraz biorę 75, zeszłam ze 150 ,jedyny problem to kłopoty z zasypianiem. Biorę malutki kawałek trittico na noc A jeszcze psychiatra dal mi Ketrel. Mam zejść na 37,5 na 10 dni i odstawić. Myślicie żeby tak zrobić czy bardziej stopniowo schodzić odsypując kulki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania bo psychiatra mi dała wolną rękę między paroksetyną a wenlafaksyną. I mam 2 pytania :

1 . Czy wenlafaksyna też robi taką pustkę,obojętność i człowiek czuje się jak robot?

 

2. Od jakiej dawki tak naprawdę działa na noradrenaline wenlafaksyna ? . Kiedyś brałem 37,5 mg i już cały mokry i sztuczne pobudzenie . To znaczy że działa już na noradrenaline ? 

 

No i pytałem w temacie o paroksetynie zapytam i tu :

 

Mam

Silną depresje, silny lęk z napadami paniki , silny lęk uogólniony ,Komplex Zespołu Stresu Pourazowego czyli C- PTSD, Zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne czyli Zok inaczej nerwica natręctw .

 

Zastanawiam się nad Paroksetyną lub Wenlafaksyną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł, który lek z mojego zestawu powoduje problem z akomodacją?

 

Łapię za klamkę za wcześnie, jak jestem 1,5 m od niej. Nie wiem co się dzieje, ale może ktoś miał podobnie przy wenlafaksynie?

 

Zauważyłem, że jak zwiększam dawkę poranną do 150 mg to dzieje się właśnie wtedy. 

 

A może ma to związek z Lamitrinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 15:55, Orzeszkowa napisał:

Koshi A jakie brałeś? Mi jeszcze lekarz proponuje wellbutrin, brintelix 

Odstawiam wenle. Teraz biorę 75, zeszłam ze 150 ,jedyny problem to kłopoty z zasypianiem. Biorę malutki kawałek trittico na noc A jeszcze psychiatra dal mi Ketrel. Mam zejść na 37,5 na 10 dni i odstawić. Myślicie żeby tak zrobić czy bardziej stopniowo schodzić odsypując kulki? 

Brałem kiedyś fluo, niedawno esci a teraz wenle. Pomijając esci to brałem chyba dwa najlepsze aktywizatory, bo te leki o których piszesz są za drogie. Wenle odstawiłem całkowicie z dnia na dzień. Tak samo odstawiłem całkowicie kawe i cukier przechodząc na yerba mate. I to wszystko bez większych problemów ale dlatego że codziennie jestem na bombie 400 mg tramadolu. Biorę tramal codziennie już 3 lata i kompletnie nie wiem co ze mną będzie bo te 400 mg już słabo działa. Niestety jestem po kilku dużych operacjach i żeby pracować muszę brać tramal. Jak dojdę do formy fizycznie to pomyślę nad odstawieniem bo na dzień dzisiejszy to jest niemożliwe. Kompletnie nie mam pojęcia co może mi zaproponować psychiatra na odstawienie tramalu jeżeli wenla i fluo nie spełniło oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Koshi napisał:

Brałem kiedyś fluo, niedawno esci a teraz wenle. Pomijając esci to brałem chyba dwa najlepsze aktywizatory, bo te leki o których piszesz są za drogie. Wenle odstawiłem całkowicie z dnia na dzień. Tak samo odstawiłem całkowicie kawe i cukier przechodząc na yerba mate. I to wszystko bez większych problemów ale dlatego że codziennie jestem na bombie 400 mg tramadolu. Biorę tramal codziennie już 3 lata i kompletnie nie wiem co ze mną będzie bo te 400 mg już słabo działa. Niestety jestem po kilku dużych operacjach i żeby pracować muszę brać tramal. Jak dojdę do formy fizycznie to pomyślę nad odstawieniem bo na dzień dzisiejszy to jest niemożliwe. Kompletnie nie mam pojęcia co może mi zaproponować psychiatra na odstawienie tramalu jeżeli wenla i fluo nie spełniło oczekiwań.

Nigdy nie dojdziesz fizycznie ani psychicznie do formy będąc na tramadolu. Psychiatra powinien zaproponować ci odwyk a nie leki bo każdy lek nie będzie ci pasować bo w każdym leku chcesz widzieć działanie tramadolu. Albo leczenie albo ćpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już wenlafaksyna zaczyna męczyć. Zażywam zaledwie 75mg, ale po niej czuję się jak zobojętniały robot. Mogłabym leżeć przez cały dzień i nic nie robić. Z jednej strony są tego plusy, bo zobojętnia mnie emocjonalnie na negatywne sytuacje, ale z drugiej strony zobojętnia również na pracę itp. Wenlafaksyma mocno pomaga mi na stany lękowe i dzięki niej nie doświadczam dolegliwości psychosomatycznych, które wcześniej towarzyszyły mi 24h, ale ta totalna apatia zaczyna być uciążliwa. 

Chyba spróbuję znowu wejść na Wellbutrin, tylko wtedy zapewne wrócą psychosomaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zawiedziona wenlo, jak i duo:( Miała taki wysoki procent skutecznosci. Jak wiecie biorę ja od Wigilii, każda próba zwiększenia dawki kończy sie ogromnie silnym przygnębieniem. Niestety Snri na mnie nie działają, tylko srri odrobinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kimikimi napisał:

Ja jestem bardzo zawiedziona wenlo, jak i duo:( Miała taki wysoki procent skutecznosci. Jak wiecie biorę ja od Wigilii, każda próba zwiększenia dawki kończy sie ogromnie silnym przygnębieniem. Niestety Snri na mnie nie działają, tylko srri odrobinę. 

Mam z wenlafaksyną dokładnie to samo - zwiększenie dawki = totalna apatia i ogromna niechęć w stosunku do życia. Mogę leżeć przez cały dzień z łóżku i tylko czekać na "koniec". Ale na psychosomaty jednak działa świetnie.

Edytowane przez uprising

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, uprising napisał:

Mam z wenlafaksyną dokładnie to samo - zwiększenie dawki = totalna apatia i ogromna niechęć w stosunku do życia. Mogę leżeć przez cały dzień z łóżku i tylko czekać na "koniec". Ale na psychosomaty jednak działa świetnie.

Pamiętam jak w nią wchodziłam.:classic_wacko:

Masakra - głowa była w dotyku jak ciężka obręcz, tak jakby mi tam wszystko nabrzmiało w mózgu ...  rozpychało w środku tą substancją. Lekarz zalecał kilka prób zwiększenia do pełnej dawki i kompletna klapa - zawsze silnie obniżony nastrój, płaczliwość,myśli samobójcze, senność. Teraz czekam na wizytę, biorę pół dawki -  w sumie to nie wiem po co? Chyba po to, aby nie mieć tych prądów w mózgu przy odstawieniu i zawrotów głowy. Dodatkowo uwazam, że lepiej wejść ( jeśli można) z leku na inny lek, bo wtedy objawy odstawienie starego leku i objawy przyjmowania nowego leku sie synchronizują i trwa to krócej. 

Edytowane przez kimikimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już się chyba pożegnałam z wenlą. miałam dłużej brać małą dawkę (37,5)ale wczoraj zapomniałam więc stwierdziłam że już brać nie będę. nic mi nie jest. dziś nawet przespałam w miarę noc bez prochów (ostatnio brałam okruszek Ketrelu na sen). 

ogólnie uważam, że to niezły lek. tylko moje skutki uboczne - senność i tycie - spowodowały decyzję o odstawieniu. przy większych dawkach była mniejsza senność ale dla odmiany noce poty. przy zmniejszaniu dawki problemy ze snem i drżenie stóp.

wiosna idzie, trzymajcie kciuki, obym choć parę miesięcy pożyła bez proszków. jak się tak długo je bierze/choruje na depresję to człowiek nie wie do końca, czy jego myśli, charakter itp to efekt leków, depresji czy taka po prostu jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 13:48, Orzeszkowa napisał:

to ja już się chyba pożegnałam z wenlą. miałam dłużej brać małą dawkę (37,5)ale wczoraj zapomniałam więc stwierdziłam że już brać nie będę. nic mi nie jest. dziś nawet przespałam w miarę noc bez prochów (ostatnio brałam okruszek Ketrelu na sen). 

ogólnie uważam, że to niezły lek. tylko moje skutki uboczne - senność i tycie - spowodowały decyzję o odstawieniu. przy większych dawkach była mniejsza senność ale dla odmiany noce poty. przy zmniejszaniu dawki problemy ze snem i drżenie stóp.

wiosna idzie, trzymajcie kciuki, obym choć parę miesięcy pożyła bez proszków. jak się tak długo je bierze/choruje na depresję to człowiek nie wie do końca, czy jego myśli, charakter itp to efekt leków, depresji czy taka po prostu jestem.

Odstawiłam Wenle, dostałam znowu Lexapro. Mój lekarz  (nowy)stwierdził ze wenlo to raczej słaby lek i pomaga niezbyt dużej grupie jego pacjentów i odbiorców, co nie znaczy, ze nie pomaga nikomu.

Edytowane przez kimikimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 14:12, Orzeszkowa napisał:

Przegielam z optymizmem:( dziś mdłości i zawroty głowy, siedzę w pracy i czuję się jak na karuzeli... Ile takie atrakcje mogą trwać?

tak z tydzień, potem słabną, spokojnie da sie przeżyć. Kup sobie tabsy ziołowe na przeczekanie, pomaga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 14:12, Orzeszkowa napisał:

Przegielam z optymizmem:( dziś mdłości i zawroty głowy, siedzę w pracy i czuję się jak na karuzeli... Ile takie atrakcje mogą trwać?

Na nudności mi pomaga smecta, taka zawiesina, grosze kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem. Posiadam wenlafaksynę 150mg w kapsułkach. W kapsułce znajdują się 2 tabletki po 75mg. Zastanawiam się czy jest to problem, żeby zażywać tabletkę bez kapsułki. Jaka jest właściwie różnica pomiędzy tym, że tabletka rozpuści się w żołądku a tym, że w jelicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×