Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

W teorii działanie noradrenalinowe zaczyna się od 225. W praktyce różnie. Są osoby na które działa w ten sposób od 150. Sytuacja trochę również się zmienia gdy dodatkowo bierzemy lek działający na receptor alfa 2. Np mirtazapine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla na aktywację od 225, ale nie wiem jak sobie wyobrażasz zrobić to bez lekarza mają do dyspozycji 37.5

@seneri mój psychiatra nalegał jednak na 225 mimo mirtazapiny, wg niego 150 nie będzie aktywować net 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, solena12345 napisał:

Nie mam mozliwosci. Bylem w PL na swieta dopiero planuje przyjechac na wizyte w kwietniu. Mysle ze dodam jedna tabletke 37.5g rano i druga wieczorem. W sumie by bylo 5x 37.5g 

Gdzie mieszkasz? Czemu nie leczysz się w miejscu zamieszkania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Jakoś przez lata ludzie proponowali sobie tego typu rzeczy i nikt się nie czepiał. W dodatku piszesz do kogoś innego a ostrzeżenie dostałem ja. Wtf? Rozumiem że regulamin teraz tego zabrania. Nie wiedziałem. Ale i tak wtf czemu ja dostałem warna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie nie wywala z forum za to co powiem ale lepiej nie pić alko przy takich lekach. Co do jointow to chyba również lepiej unikać. Fajnie Heledore że napisałeś że nie robimy takich rzeczy bo będzie warn już po tym jak to napisałem po czym mi go dałeś. Gratuluję. Proponuję zobaczyć wszystkie wątki o lekach i wyrzucić połowę stałych bywalców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, solena12345 napisał:

Zmieniajac temat

mysliscie ze drink co weekend + jakis tam

joincik czasem hamuje calkowicie dzialanie tych lekow?

Ja osobiście pije sporadycznie niewielkie dawki alkoholu typu wino do kolacji, ale nie upijam się. Co nie znaczy że namawiam. 

 

12 godzin temu, seneri napisał:

Fajnie Heledore że napisałeś że nie robimy takich rzeczy bo będzie warn już po tym jak to napisałem po czym mi go dałeś. Gratuluję. Proponuję zobaczyć wszystkie wątki o lekach i wyrzucić połowę stałych bywalców. 

Nie Ty jeden 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu Sunday, February 03, 2019 o 18:03, DeathOfTheMotorneuron napisał:

225-300/30

Już od dawno nie biore tego połaczenia, energia świetna, pewność siebie aż za bardzo, podobnie jak kontakty z ludźmi 🙂 Ale anhedonia to był trochę deal breaker i zacząłem szukać alternatyw, choć obok fenelzyny uważam CRF za najlepsza rzecz jaka brałem 

A nie chcialbys wrocic do tego polaczenia ? Ludzie sobie chwalą ! Ja biorę 150 mg wenli od 2ch miesiecy ( wczesniej mniejsze dawki wiadomo początki brania od poczatku listopada ) dzisiaj po 5 ciu dniach wezme 20 mg miansecu na noc, teraz skoki ogladalem Stich wygral i musze Ci powiedzieć, ze radochę pioczułem, jak dawno nie miałem i mam nadzieje ze miansec jeszcze sie rozkręci bo dopiero 5 dni:-)

Edytowane przez jantrzeci
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał / musiał zejść z maoi to pewnie tak właśnie zrobię i będę do tego próbował dodać metylofenidat, modafinil albo agonistow dopaminy żeby poprawić skutki uboczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że rano biorę sporo tramalu żeby stanąć na nogi więc chyba lepiej będzie łykać wenle wieczorem żeby zminimalizować  szanse na wystąpienie zespołu serotoninowego. Tak to mniej więcej działa czy się mylę i nie ma znaczenia kiedy będę łykał wenle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koshi napisał:

Chodzi o to że rano biorę sporo tramalu żeby stanąć na nogi więc chyba lepiej będzie łykać wenle wieczorem żeby zminimalizować  szanse na wystąpienie zespołu serotoninowego. Tak to mniej więcej działa czy się mylę i nie ma znaczenia kiedy będę łykał wenle?

To kompletnie nie ma znaczenia, a wychwyt sert na tramadolu nie stanowi problemu wg kilku publikacji jakie czytałem 

Jaka dawka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 to faktycznie dużo, podbija sert blisko terapeutycznej, na takiej dawce potencjalne interakcje są możliwe, ale rozłożenie dawki nic nie da z powodu okresu półtrwania. 

Wenlafaksyna jest słabym ihibitorem CYP2D6

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10631623

Co zmniejsza stanowczo ryzyko SS, ale trudno mi zagwarantować, że nie istnieje ono kompletnie przy tak wysokiej dawce.
Czemu nie stosujesz innego agonisty MU? Kto ustawił Ci takiego leczenie? Alternatywnie czemu nie stosować DNRI jak bupropion jako wzmocnienie tramadolu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zmniejszył wenle do 75 mg to ryzyko jeszcze bardziej zmaleje?

Wenle biorę od psychiatry, a tramal od ortopedy. Na tramal mam już dużą tolerancje, dlatego tak duża dawka, a biorę ją na napęd do pracy. Lubie tramal bo długo działa i mogę na nim bardzo wydajnie pracować.

 

I jeszcze biorę 30 mg lerivonu na spanie to też może wchodzić w interakcje?

Edytowane przez Koshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasteryna nie, wręcz może zmieszać ryzyko ss. Lekarze wiedzą o obydwu lekach jakich bierzesz? Ja bym pewnie jednak brał coś bez aktywności SERT na takich dawkach dla spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×