Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, seneri napisał:

Pytanie czy stężenie noradrenaliny przy takim miksie nie będzie nasilalo lęków. Może w Twoim przypadku lepsza byłaby paroksetyna solo? 

Brałam już paroksetynę, w sumie brałam już większość antydepresantów, dlatego teraz jestem na miksach. Przeszłam juz przez sporo neuroleptyków, ale to była porażka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 150 klomi + 300 wenli i nie ma mowy o lęku. Na OCD skuteczniejsze niz klomi solo 225-300 mg. Tyle ze do tego risperidon 3 mg brany w dzien, bo mnie aktywizuje dodatkowo. Poki co ubokow brak, noradrenalina taka w sam raz, nie telepie, nie zamula. Poza tym nie ma co przeliczac dzialania lekow na neuroprzekazniki, bo w praktyce teoretycznie podobne leki daja odmienne samopoczucie. Klomi niby taki noradrenalinowy potwor, a nie czuc jej tak jak na slabszej wenli.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliście rozmowę o hormonach, kiedyś na parotekdtynie miałem prolaktynę ponad normę... Czy to mogło być od niej? Później już sobie nigdy jej nie badałem... 

 

Teraz siedzę na wenli 150er i chwałę sobie ten lek... Jedyny problem to jak zapomnę tabletki strasznie wtedy trzepie po bani...

Pewność siebie u mnie wzrosła mega... Dużo szybciej radzi sobie z lekiem niż patogen w moim przypadku, no i mnie bardziej aktywizuje bo po 3latach na parotekdtynie zaczepem być ciągle senny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 21:44, Abigail_1Sm25 napisał:

Aha. 

Antydepresanty akurat nie obniżają. Chyba nie zachodziłaś "nieraz" po tym połączeniu w ciążę? 🙂 Wszystkie badania, które robili, pokazują, że antydepresanty nie obniżają skuteczności antykoncepcji hormonalnej. 

nie zaszłam bo byłam czujna i wyłapałam objawy owulacji. dotyczyło to pigułek wielofazowych i Nuva Ringu. pigułki jednofazowe działały jak trzeba.  

@feniksxja miałam podwyższoną prolaktynę na sulpirydzie, na SSRI  w tym seroxat raczej nie - nie mierzyłam, ale u kobiet objawia się dość szybko zaburzeniami miesiączkowania więc raczej bym zauważyła.

a w temacie - biorę od paru dni 150mg wenli i przestaję wierzyć w istnienie noradrenaliny przynajmniej w moim organizmie.... dalej jestem śpiąca i głodna. nie wiem czy ma zatem sens branie wyższej dawki skoro na niższej było psychicznie ok a uboków nie zlikwidowała wyższa dawka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orzeszkowa, moim zdaniem miałaś źle dobrane antykoncepty po prostu. Ja kiedyś np. miałam ciągłe krwawienie na jednych antykonceptach (nie pamiętam nazwy), w których każda tabletka była inna.

Wszelkie źródła wykluczają interakcje antydepresantów z antykonceptami, a moje wieloletnie doświadczenie to potwierdza. 

Neuroleptyki nie obniżają skuteczności antykoncepcyjnej.

Mocno obniżają skuteczność (wiele przypadków ciąż) niektóre leki przeciwpadaczkowe / stabilizatory nastroju. 

A powiedz, o jakim antydepresancie w Twoim przypadku mówimy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

jestem tu nowa, chce sie podzielic czyms

od lat lecze nerwicę lękową i depresję, przerobilam juz wiekszosc leków antydepresyjnych

od pol roku biore wenlaflaksyne - 150mg, minely mi kompletnie migreny z aurą, ktore meczyly mnie od lat, dodala energii,jakos w miare da sie wstac z lozka i funkcjonowac

ale co najciekawsze .....od lat walczylam z tradzikiem na plecach i dekoldzie, pielgrzymki od lekarza do lekarza, badania, masci, leki, zabiegi, cuda na kiju

i wyobrazcie sobie ze po 3 miesiach od rozpoczecia leczenia wenlą - TRADZIK ZNIKNAL !!!!

O CO KAMAN ???

jestem w szoku...i nie mam pojecia jak to wyjasnic......

 

a po drugie mam pytanko.....

za 3 tyg ide na operacje wyciecia worecka zolciowego....

ktos ma jakies doswiadczenia moze z tym zwiazane ? co z wenlą ktorą sie bierze codziennie...? w dniu operacji tez ? i po operacji normalnie biorac .....nie bedzie to mialo wplywu na sytuacje w brzuchu ?

dzieki z gory za podzielenie sie ewentualne swoimi doswiadczeniami

 

wiem wiem....trzeba spytac lekarza....ale to moj dobry kolega ....i nie chce tak od razu wyskakiwac z tym ze biore antydepresanty....

nie potrafie tak ujawniac w swoim otoczeniu ze cierpie na zaburzenie psychiczne.....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zuzkakwiat, trądzik mógł być objawem zaburzeń lękowych/depresyjnych.

Przed jak i po operacji normalne zażywa się leki. To, że jest to Twój dobry kolega nie powinno mieć na nic wpływu, to jest lekarz i bezwzględnie powinnaś powiadomić go o zażywanych lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, uprising napisał:

@zuzkakwiat, trądzik mógł być objawem zaburzeń lękowych/depresyjnych.

Przed jak i po operacji normalne zażywa się leki. To, że jest to Twój dobry kolega nie powinno mieć na nic wpływu, to jest lekarz i bezwzględnie powinnaś powiadomić go o zażywanych lekach.

 

to czemu nie zniknal przez tyle lat podczas brania leków antydepresyjnych i przeciwlękowych, a wrecz sie nasilał...

dopiero po wenli.......hmmmmm

 

powiadomie w przeddzień operacji .........

na razie nie czuje sie na silach psychicznie zeby dzielic sie tym......

to jest lekarz, ale tez kolega, i po prostu czlowiek

wiem jak sie zachowuja niektorzy lekarze w pubach, po paru glebszych ........i o czym rozmawiają ....

a spedzamy czas w tym samym towarzystwie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy bezpieczne jest przechodzenie z wenli na paroksetynę" na zakładkę "? 

O ile to nie są duże dawki, ja bym nawet przechodziła z dnia na dzień. No ale ja się nie cackam 🙂 Na zakładkę jest bezpieczniejszą opcją.

@zuzkakwiat, koniecznie musisz to powiedzieć anestezjologowi przy konsultacji do znieczulenia!!! I w dniu operacji chyba się nie bierze, ale nawet pielęgniarkę możesz przecież zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 19:07, Orzeszkowa napisał:

@DOROTA777 ja za to na wenli tyję i jestem senna.... dziwne że te leki mogą tak odmienne działac na różne osoby. jaką bierzesz dawkę? Szukam doświadczen kobiet bo wszystkie badania są robione na facetach a to nie to samo 

Biorę 150 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacząłem od 6 go listopada Velaxin, 3 dni 37,5 mg, potem tydzień 2 x 37,5 mg , i potem 2 tyg 1x 75 mg i od 29go listopada 1 x 150 mg rano, przy zwiększeniu dawki do 150 mg wróciły lęki, uniemożliwiające robienie czegoś w ogóle, czy to jest normalne przy zwiększeniu dawki i czy to minie po jakimś czasie ? Czy powiedzieć lekarzowi, żeby mi benzo dołożył doraźnie ?

Brałem też mirtagen 15 mg na noc, ale przytyłem po tym i ostatnio mi lekarz odstawił i dał nasen, żeby pobrać przez tydzień , że potem sen ma się unormować, ale narazie jeszcze się nie unormował, pomóżcie..

Ogólnie leczę się na depresję z lękiem, anhedonię, brak energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×