Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

,a co ci dolega ?

Obecnie głównie fobia społeczna i lęki z tym związane. Choruję na to wiele lat, SSRI i wenlafaksyna są jedynymi lekami które do tej pory działały tak, że dało się funkcjonować, zawsze brałem je solo i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał wenlafaksynę na paroksetynę? Jak poszło? Czy to dobry pomysł? Ja jestem w miarę zadowolony z wenlafaksyny, ale denerwuje mnie to działanie stymulujące, nie potrzebuję tej noradrenaliny :/ a słyszałem, że oprócz stymulacji to dośc podobne leki. Sądzicie, że jest sens zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracershy przywal 60 miansy i idź spać jak bobas. Gadanie że większe dawki miansy i mirty aktywizuja a nie usypiaja to bzdura. Prawda jest taka że usypiaja lepiej tylko kop później w ciągu dnia jest większy. Tak w dużym skrócie. Serio weź 60 mg zwłaszcza że miansa ma potężny zakres dawkowania nawet do bodajże 200 mg i dobrej nocy :)

 

seneri miałeś rację. Wystarczyło zwiększyć miansę do 60 mg i problem ze spaniem się skończył. Śpię bite 8 godzin bez choćby jednego przebudzenia :D

Kładę się przed 23, zasypiam niemal od razu i budzę się rano po 7. Gdyby nie parcie na siku pewnie spałbym dłużej. Ale 8 godz jest zadowalającym winikiem.

Rano tylko muszę mocniejszą kawę wypić a potem jeszcze piję yerba mate.

Trittico odstawiłem z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem trochę senny za dnia i wstaję rano zamulony, ale to szybko mija, po kawie. Nie jest to takie okrutne zmulenie i sedacja jak po trazodonie. No i póki co po zwiększonej dawce pojawiły się poranne zaparcia :-| ale może to tylko chwilowe.

Nie będzie mi miansa w tej dawce nakręcać lęków? Bo wychodzi na to, że teraz będzie to mój lek solo.

A zapomniałem, baklofen jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie*dole, wystepuje u kogos problem z odczuwaniem ciepla, zimna?

 

-- 16 maja 2018, 06:47 --

 

Ma ktoś problem z doznaniami seksualnymi po wenlafaksynie? Jeśli tak , to jak to się objawia?

 

Tak jak po większości ssri. Wacek jak z gąbki, praktycznie zero doznań seksualnych, trudności w osiągnięciu orgazmu itp.

 

 

Na paroxetynie az tak źle nie było

 

-- 16 maja 2018, 06:59 --

 

Kucharz w Twoim przypadku trazodon może trochę poprawiać te sprawy. Tak samo jak mirta/miansa. Jak u Ciebie się sprawdza połączenie wenli i bupropionu?

 

 

Hmmm,

 

jeżeli o złagodzenie skutków ubocznych Wenli chodzi to nie daje sobie rady z wenlą. Wszystko jest jak dotykane przez rękawiczkę.

 

Skupienie uwagi z tym jest lepiej i motywacja. Po prostu się chce, ale już mniej jak przy dawkach poniżej 225 mg Wenli. Czuję się jak warzywo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla ogólnie dość mocno znieczula. Na mnie miała też wyraźnie działanie przeciwbólowe. Przy mojej fizycznej chorobie to był fajny efekt. Ciało było lżejsze i sprawniejsze. Nie odczuwałem też zbytnio bólu jak się skaleczyłem. Ale to działało też w drugą stronę. Czasem miało się wrażenie jakby się dotykało nie swojego ciała.

Problemy seksualne to norma na samej wenli. U mnie łagodziła je mianseryna, ale dopóki brałem wenlę nie odczuwałem wcale orgazmu, uczucie jakbym lał do kibla. To samo miałem niedawno po trazodonie. Powinien pomagać na te sprawy, a było po nim jeszcze gorzej. Miansa najlepiej podkręcała bodźce. Niestety zahacza to u mnie trochę o natręctwa, bo mam chcicę prawie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważacie, że dawka 187,5 albo 225 jest za duża/szkodliwa dla młodej osoby, poniżej 30 roku życia? raz pamiętam, jak parę lat temu ktoś równie młody napisał, że lekarka mu dała 112,5 i powiedziała, że to max, bo więcej jego młody organizm nie wyrobi.

mi lekarz mówi, że można iść w górę, ale raz w mojej przychodni byłam u kogo innego po receptę i babeczka mi powiedziała, że już 150 to duża dawka, a pacjentom nie daje więcej niż 150 albo góra 187,5...

I mam trochę dylemat, bo 150 nie daje takiego efektu przeciwlękowego jakiego potrzebuję i nie mogę normalnie żyć, ale boję się o to, że mogę brać za dużą dawkę i sobie szkodzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt niski poziom agresji to coś złego? Oby więcej takich ludzi jak Ty :)

Chodzilo moze ze noradrenalina nie dziala bardzo na niego i nie powoduje poddenerwowania itp. Ogolnie zgadzam sie ze rozne leki roznie dzialaja na nas. Powszechnie przyjmuje sie ze leki z grupy SNRI goruja nad SSRI poniewaz dodatkowo noradrenaline kumuluja w organizmie.

Jestem zszokowany do dzis ze taka setralina z grupy SSRI po 2 tygodniach niszczy depresje u mnie nerwice rozwijam skrzydla mam napęd do działania chce mi sie żyć. W pracy w tym czasie dostalem awans trzezwosc umyslu podejmuje skomplikowane dzialania. Odstawilem jak wiecie bo lysieje bardzo na tym leku wiec nie mozna miec niestety wszystkiego cos za cos. Biore wenle juz 3 miesiace pierwsze dwa tygodnie 75mg potem miesia'lc 150mg i poltora miesiaca 300mg. Jestem z natury wybuchowy, nerwowy wenla wogole nie daje mi sil do aktywizacji gdzie ta noradrenalina masakra musze pic po kilka kaw zeby w miare funkcjonowac u mnie to wielkie g***o a nie lek. Na poczatku wlosy wypadaly mi na nim ale teraz widze ze nie wypadaja wogole. I widzicie lek nie dziala wlosy nie wypadaja setralina dzialala wlosy wypadaly zakola sie mega robily. Zycie jest brutalne. Mialem rzucic wenlafaksyne przezucic sie na fluoxetyne seronil 20mg ale obecnie w pracy mam duzo pracy i boje sie przejsc na seronil bo nie wiadomo jakie beda skutki uboczne. Odstawienie wenli to horror z tego co czytam plus nowe skutki uboczne na wejsciu na seronil rowniez. Az strach teraz wyjsc z tego stanu zaluje ze naczytalem sie roznych for na ktorych ludzie wychwalali ten lek ze daje powera jak amfa. U lekarza mowilem ze brak mi sil do dzialania przy depresji czy wenlafaksyna sie nada u mnie on ze to swietny pomysl i mi ten lek przepisal a teraz rob co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o ostateczna rade jak przejsc z wenly 300mg na seronil 20mg (fluoxetyna).  Mysle w taki sposób zejsc z wenly:

Od dzis tj 10-17.06 150mg

18-25.06 75mg

25.06-02.07 35mg

Potem juz nie biore wenlafaksyny i wskakuje na seronil 20mg.  Czy takie przejscie z jednego leku na drugi ma sens?  Boje sie z dawki 300mg wenli przejsc z dnia na dzien na seronil 20mg😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 19:51, felek007 napisał:

Witam prosze o ostateczna rade jak przejsc z wenly 300mg na seronil 20mg (fluoxetyna).  Mysle w taki sposób zejsc z wenly:

Od dzis tj 10-17.06 150mg

18-25.06 75mg

25.06-02.07 35mg

Potem juz nie biore wenlafaksyny i wskakuje na seronil 20mg.  Czy takie przejscie z jednego leku na drugi ma sens?  Boje sie z dawki 300mg wenli przejsc z dnia na dzien na seronil 20mg😢

Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×