Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Odstaw PREGABALINĘ, i tak jeszcze zostanie ci dużo leków

 

 

Jestem zalamany swoim samopoczuciem.

 

Zmniejszam dzisiaj dawke pregabaliny do 225mg.

 

A byli tak dobrze na Paroksetynie, to lekarka stanowczo powiedziala, ze lepszym polączeniem bedzie wenla z wellbutrinem. I cierpie teraz. Zaraz sie poryczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej było o Trittico. Jego zamulające właściwości spadają z czasem czy on cały czas tak muli? Biorę go od 2 tygodni w dawce 150 jako dodatek do mianseryny. Owszem śpię jak zabity po tym miksie, ale sedacja na drugi dzień jest przytłaczająca. Mam wrażenie, że od paru dni nie jestem aż tak zamulony, ale mam wrażenie że trazodon wyssysa że mnie energię przez cały dzień. No i libido siadło. A po odstawieniu wenlafaksyny tak się cieszyłem że seks znowu jest przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej było o Trittico. Jego zamulające właściwości spadają z czasem czy on cały czas tak muli? Biorę go od 2 tygodni w dawce 150 jako dodatek do mianseryny. Owszem śpię jak zabity po tym miksie, ale sedacja na drugi dzień jest przytłaczająca. Mam wrażenie, że od paru dni nie jestem aż tak zamulony, ale mam wrażenie że trazodon wyssysa że mnie energię przez cały dzień. No i libido siadło. A po odstawieniu wenlafaksyny tak się cieszyłem że seks znowu jest przyjemny.

 

wysysa energie , dokładnie tak bym to opisał , nie wiem czy potem to się normalizuje , ale trazodon to najsłabszy usypiacz i z najgorszymi skutkami ubocznymi , typu warzywo w dzień , jawytrzymałem tydzien , do tego ma antagonizm 5ht2a tylko , co nie jest za bardzo korzystne , bez antagonizmu 5ht2c , najlepszy moim zdaniem jest mianseryna właśnie , zero zmuły .

 

co do seksu , ciesz się chociaż że seks uprawiasz

 

-- 23 lut 2018, 12:20 --

 

Mam jutro wizyte i boje sie bardzo,ze mi lekarka odstawi Propranolol /i lub zmieni wenle na cos innego :-|

 

nie zmieni jak powiesz że się dobrze czujesz , a propranolol jak co załatwisz od rodzinnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej było o Trittico. Jego zamulające właściwości spadają z czasem czy on cały czas tak muli? Biorę go od 2 tygodni w dawce 150 jako dodatek do mianseryny. Owszem śpię jak zabity po tym miksie, ale sedacja na drugi dzień jest przytłaczająca. Mam wrażenie, że od paru dni nie jestem aż tak zamulony, ale mam wrażenie że trazodon wyssysa że mnie energię przez cały dzień. No i libido siadło. A po odstawieniu wenlafaksyny tak się cieszyłem że seks znowu jest przyjemny.

 

trazodon to jedno, mianseryna razem z nim jeszcze bardziej, to jest mocno zamulający mix,

oczywiscie z czasem to zamulenie może się zmniejszyć ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej było o Trittico. Jego zamulające właściwości spadają z czasem czy on cały czas tak muli? Biorę go od 2 tygodni w dawce 150 jako dodatek do mianseryny. Owszem śpię jak zabity po tym miksie, ale sedacja na drugi dzień jest przytłaczająca. Mam wrażenie, że od paru dni nie jestem aż tak zamulony, ale mam wrażenie że trazodon wyssysa że mnie energię przez cały dzień. No i libido siadło. A po odstawieniu wenlafaksyny tak się cieszyłem że seks znowu jest przyjemny.

 

 

Jak bierzesz na spanie to jeden lek odstaw, myślę że lepsza jest mianseryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Trittico jest świetny. Biorę sertralinę, cały czas mam pobudzenie, przez to raz spałem pół nocy, a raz wcale i tak w kółko. W końcu lekarz przypisał mi Trittico, Biorę go gdzieś na godzinę przed docelowym zaśnięciem. Działa jak złoto. Biorę 1/3 tabletki 75mg czyli 25mg przed spaniem. Dawki nie zwiększam tak jak lekarz mi mówił, bo po co skoro działa tak jak powinien. Rano wstaje może 15 minut jestem zaspany, a potem już wchodzi w pełni sertra i czuję się doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak się łączy z innymi lekami branymi rano jest lepiej. Kiedyś jak brałem Trittico i rano wenlafaksyna to było całkiem spoko. Wenlafaksyna znosiła ten efekt zmulenie. Potem oba odstawiłem. Teraz nie biorę żadnych antydepresantów na dzień i już tak kolorowo z tym trittico nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś sobię napisze odnośnie tabletek/kapsułek.

 

mam w domu effectin,Faxigen,prefaxine,i venle bluefish.

 

effectin ma małe ziarenka , pełno ziarenek takich małych,coś jak kruszynki cukru tylko okrągłe. czy to 75 czy 150.

bluefish ma z kolei z 10 takich małych pastyleczek,tableteczek w 150 , w 75 ma ich po prostu o połowe mniej. drobne tabletki,pastylki

faxigen i prefaxine , w 150 mają dwie większe tabletki w kapsułce , do 75 po prostu wkładają jedna tabletke ;).

 

z racji tego że nie mam effectinu 37,5 . łączę effectin 150 + 37,5mg prefaxine . nie wiem czy to ma znaczenie. :)

 

moim zdaniem najlepiej kupować effectin oryginał , odkąd pamiętam wenla miała właśnie kruszynki , tak samo ma duloksetyna.

 

pocieszający jest fakt że schodząc z wenli , można sobie z 37,5 faxigenu czy prefaxine , wyjąc tabletke/pastylke i przeciąć , przecinarką do tabletek na jeszcze pół , jak by ktoś chciał bezboleśnie schodzić.

 

Pozdrawiam

 

-- 23 lut 2018, 21:13 --

 

a dodam , ze strasznie mi się chcę spać na wenlafaksynie :/ może dawka za mała ?? a w nocy z kolei zasypiam ale szybko się wybudzam po 4h i nie moge się wyspać , czuje też działanie uspokajające wenli , jestem spokojny i taki obojętny . co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK . Kalbex masz racje . Nie jestem już Marek na ciebie uczulony, ale weź też pod uwage właśnie, że to forum dla zaburzonych i właśnie zdaj się na empatie , jak pytam o radę, to nie dawaj mi pink floydow z youtuba . ci wesolo to spoko .

 

ale spoko sam sobie poradzę zwieksze do 225 , serotonina też wzrośnie i senność , ale też przebije się noradrenalina,której nie ma przy mojej dawce i przemęcze te skutki uboczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK . Kalbex masz racje . Nie jestem już Marek na ciebie uczulony, ale weź też pod uwage właśnie, że to forum dla zaburzonych i właśnie zdaj się na empatie , jak pytam o radę, to nie dawaj mi pink floydow z youtuba . ci wesolo to spoko .

 

ale spoko sam sobie poradzę zwieksze do 225 , serotonina też wzrośnie i senność , ale też przebije się noradrenalina,której nie ma przy mojej dawce i przemęcze te skutki uboczne .

 

Zeieksz do 300, wtedy dostaniesz kopa nordrenalinowego i dopaminowego i powinna sennosc minąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, tak sobie myślę, że skąd jesteś pewien, że to zmulenie jest akurat po wenlafaksynie? Sądząc z opisu bierzesz też inne leki i to je bym bardziej obwiniała. Pregabalina chyba muli, klon też?

 

Jezu.. klona i prege biorę od dawna i nie mam od nich zmulenia , klona to wcale nei czuje biore go bo biore , jem jak cukier , prege podobnie , od kąd biorę wenlę czuje serotoninine mocną i tą serotoninową zmułkę ,zawieszke,obojętność , zaburzony rytm snu , spie po 4h a potem trudno zasnąć , spać nad ranem , budzę się co 4h jak w zegarku,niedospanie , senność i ziewanie (charakterystyczne na SSRI/SNRI) wiem co od czego

 

-- 24 lut 2018, 10:03 --

 

OK . Kalbex masz racje . Nie jestem już Marek na ciebie uczulony, ale weź też pod uwage właśnie, że to forum dla zaburzonych i właśnie zdaj się na empatie , jak pytam o radę, to nie dawaj mi pink floydow z youtuba . ci wesolo to spoko .

 

ale spoko sam sobie poradzę zwieksze do 225 , serotonina też wzrośnie i senność , ale też przebije się noradrenalina,której nie ma przy mojej dawce i przemęcze te skutki uboczne .

 

Zeieksz do 300, wtedy dostaniesz kopa nordrenalinowego i dopaminowego i powinna sennosc minąć

 

 

normalna odpowiedź , dzięki , puki co zwiększam do 225 , jak wiesz robie to powoli i w ciągu 4 tygodni i jestem już na 187,5

 

-- 24 lut 2018, 10:15 --

 

 

Kalebx3 Gorliwy, gderasz jak stara ciotka, wyluzuj, w Poznaniu piękny poranek ... :)

 

Marek serio ty bierzesz jakieś narkotyki czy bierzesz kwas/lsd , czy serio na ciebie tak antydepresanty działają , skoro piękny poranek jest to po co wysilasz się by pisać znowu te swoje teksty na forum nerwicy,com "jest pięknie" "zluzuj majty" "gadasz jak stara baba" "jęczysz jak baba" "życie jest piękne"

 

akurat kalbex napisał dobrze i uspokoił sprawe . i szanuje go .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo35 - tak jest, nie od dziś wiadomo że długoletnie przyjmowanie antydepresantów powoduje,że często musimy je brać do końca życia, bo nasz mózg nie potrafi już sam wytwarzać neuroprzekaźników. Zrobiłem duży błąd że brałem Efectin aż 8 lat i mój organizm po półrocznej przerwie chyba domaga się powrotu do leku, bo przecież było "lepiej". Ale trzymam się twardo, nie chcę całe życie brać antydepresantów, bo życie na nich zwłaszcza długi czas, spłyca się. Tak było u mnie. Teraz mimo częstej apatii i gorszego nastroju, nie łamię się, zrzucam to na garb zimowej aury, albo na stres w pracy. No i życie czasem takie jest. Ale generalnie nie czuję też wewnętrznie, że jest to stan który wymaga leków. Wiele mnie nauczyło te 8 lat na wenli i teraz już bez niej potrafię sobie inaczej radzić z problemami niż kiedyś. Na wenli byłem trochę "sztucznie" szczęśliwy. Jak tylko zacząłem się wysypiać to świat stał się od razu lepszy.

 

-- 24 lut 2018, 12:19 --

 

tizziano ja byłem zawsze szczypiorem. Moja waga przed braniem miansę nigdy nie przekraczała 65 kg przy wzroście 180. Miansę biorę już długo i waga teraz miota się w granicach 66-68 kg. Nigdy nie ważyłem więcej. Jeść się po niej trochę chce wieczorem, ale ja jestem twardy. Wyrobiłem sobie już odpowiedni mechanizm. Nie jem i kropka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej było o Trittico. Jego zamulające właściwości spadają z czasem czy on cały czas tak muli? Biorę go od 2 tygodni w dawce 150 jako dodatek do mianseryny. Owszem śpię jak zabity po tym miksie, ale sedacja na drugi dzień jest przytłaczająca. Mam wrażenie, że od paru dni nie jestem aż tak zamulony, ale mam wrażenie że trazodon wyssysa że mnie energię przez cały dzień. No i libido siadło. A po odstawieniu wenlafaksyny tak się cieszyłem że seks znowu jest przyjemny.

 

Zamulenie mija. Biorę już conajmniej rok 150mg i rano czuję się normalnie i nie mam mega doła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw PREGABALINĘ, i tak jeszcze zostanie ci dużo leków

 

 

 

Mi nie chodzi o ilość a o skuteczne działanie.

 

Wszystkim chodzi o skuteczne działanie ale wydawało mi się że bierzesz zbyt dużo leków w wysokich dawkach. Decyzję i tak najlepiej zostaw swojemu lekarzowi. Życzę trafnych wyborów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktoś wybucha gniewem i jest nadpobudliwy to wenla raczej nie bedzie dobrym pomyslem przez swoje dzialanie na noradrenaline?

 

ale ma też działanie seedujące,uspokajające,zobojętniające , więc w jak bęedziesz brał tak do 225mg lub lepiej na 150 to masz tylko SSRI .

 

mnie uspokoiła , jestem mniej nerwowy to jest ok , tylko senność mnie męczy chociaż dzis już duzo mniej , ale chcę tez aktywizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktoś wybucha gniewem i jest nadpobudliwy to wenla raczej nie bedzie dobrym pomyslem przez swoje dzialanie na noradrenaline?

 

ale ma też działanie seedujące,uspokajające,zobojętniające , więc w jak bęedziesz brał tak do 225mg lub lepiej na 150 to masz tylko SSRI .

 

mnie uspokoiła , jestem mniej nerwowy to jest ok , tylko senność mnie męczy chociaż dzis już duzo mniej , ale chcę tez aktywizacji

 

 

hmm ale myślałem że to cisnienie podnosi. Bo jak noradrenalina to po pikawie wali tez. hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×