Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja,juz piąty tydzień,na 150,ale zmniejszam na 100mg.bo czuje się jak podczas infekcji,zimne poty,ciągle gorąco i rozdrażnienie.w sobotę, miałem pogrzeb wujka, a siedziałem jak śmierć, osowiały i nie okazujący emocji.niby jestem obojętny,ale szybko wyłapuję negatywne emocje i sie irytuję przy byle czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy tutaj lecz zacząłem się leczyć wenlą , i mam parę spostrzeżeń . Biore 19 dzień , najpierw przez 7 dni 75 er , natomiast dzi już 150 .

Co do pobudzenia fizycznego to tak średnio bym powiedział , nie to co inni tutaj na forum pisali że czuli się na tej dawce jak bo jakimś dragu . Mi dużo pomysłów przychodzi do głowy żeby coś zrobić natomiast gdy już mam się za coś brać to mnie dopada jakiegoś rodzaju niechęć . Po prostu odechciewa mi się . Nie ma motywacji żadnej nie ma optymizmu w moich myślach . Nic nie cieszy zauważyłem to po odbiorze muzyki , którą kocham od małego a teraz na samą myśl nie chce mi się :bezradny: . Strasznie samopoczucie skacze , natomiast od kilku dni biorę neurotop . Dodam ze jest to depresja ponarkotykowa . nie biore już 2 msc . Co wy rodacy na to ??? :tel2:

 

Jeszcze 1 pytanie : jak wpływa mitrazapina w połączeniu z wenlą , ktoś się wypowie jakie różnicę zaobserwował podczas takiego miksu?

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BEZ-niku,Mirte, solo brałem 3 miesiące,działanie przeciw depresyjne=żadne,przy dawkach 30-60 a niekiedy 90mg.po trzech miechach dorzuciłem wenle,co pare tygodni, hop do góry 37-75-112-150mg i po pól roku mirty z wenla, zaczęła mnie boleć wątroba,zrobiłem badanie krwi którego wynik obejrzał,gastroenterolog i stwierdził stłuszczenie wątroby.Pytałem Go,czy to leki na to wpłynęły,no to stwierdził,że nie,ale to,że przytyłem 15kg w czasie ich stosowania mogło na to wpłynąć.Po mircie ciężko utrzymać miskę,szczególnie jesli chodzi o słodycze no a ,że mirte brałem ok,21 no to o 21:40 zjadałem paczkę ciastek do tego jogurt i nieraz jeszcze jakiegoś batonika.wszystko co czekoladowe miło widziane.teraz trochę zmniejszyłem dawki leków i nie jem słodkiego juz tyle.nieraz mam takie lepsze dni,ale nie kiedy jest kiepsko.podkuruję troche wątrobę i spowrotem wskakuję na 45 mirty i 150 wenli i pojadę na tym parę miechów.Na pewno, nabrałem dystansu do niektórych sytuacji,zobojętniło mnie emocjonalnie,ale nie czuję tej pozytywnej energi .No,ale mój przypadek jest skrajnie ciężki, bo lekarze nie mogą doszukać sie podłoża tego gówna w którym się taplam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie mógłbym poddać się dokladnym badaniom chcialbym skorzystac z terapii rTMS Elektrowstrzasy lub wlewy ketaminowe antydepresanty wogóle mi nie pomagają a po leku Sertralinie Setaloft zrobiło mi sie gorzej że mam problemy z widzeniem pamięcią i logicznym myśleniem prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrowstrząsy w Polsce w szpitalu .

Żeby skorzystać z terapii elektrowstrząsowej musisz mieć taką depresję, że srasz pod siebie (czyli wystąpienie np. stuporu depresyjnego) w innym przypadku tylko tabletki. Mimo wyższej skuteczności elektrowstrząsów.

Taką właśnie sytuację uważam, za bardzo krzywdzącą dla pacjenta, bo śmiem twierdzić, że byłoby można uratować wiele istnień ludzkich i również wiele przywrócić do normalnego życia.

Jeśli nie masz możliwości skorzystania (dostępność, pieniądze) z wlewów ketaminowych możesz spróbować dekstrometorfanu:

Ketamine_vs_DXM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie mógłbym poddać się dokladnym badaniom chcialbym skorzystac z terapii rTMS Elektrowstrzasy lub wlewy ketaminowe antydepresanty wogóle mi nie pomagają a po leku Sertralinie Setaloft zrobiło mi sie gorzej że mam problemy z widzeniem pamięcią i logicznym myśleniem prosze o pomoc.

 

 

Sam,bym skorzystał z elektrowstrząsów bo farmaceutyki tylko pudrują a tak naprawde po odstawce mało kto pozostaje wyleczony.po maksymalnie roku, większość wraca do leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !

Kochani poradzcie co robic , czy wybrać się do doktorka i powiedzieć o tym nieprzyjemnym oddziaływaniem leku tj. po przebudzeniu zmęczenie potrzeba leżenia , niechęć do czegokolwiek i zero jakiejkolwiek motywacji i ten jadłowstręt utrzymujący się do dziś . Jak byście to oceniali , warto się zastanowić nad jakąś zmianą , czy dać wenli czas na ,,rozkręcenie,, .Biore 3 tygodnie. :brawo::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 mg , o przedłużonym uwalnianiu . Zacząłem sobie do tego wszystkiego wkręcać że zwiększenie dawki tu nic nie da tylko jedynie dołączenie coś do tej wenli , bo jak wchodziłem z 75 na 150 nic nie odczułem przy zwiększeniu dawki . Niewiem co myśleć... :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem,ze zmęczeniem to w momencie dorzucenia mirty bądź miansy,przez pierwsze dwa tygodnie nie wstaniesz z wyra wogule,ale apetyt powinien sie poprawić.niedawno wskoczyłeś na 150 czyli męczą Cie uboki.dwa tygodnie odczuwałeś uboki 75mg i w momencie gdy juz uboki by Cię puszczały,to zwiększyłeś dawkę i tym samym przedłużyłeś o kolejne dwa tygodnie działania niepożądane.to dlatego nie odczułeś zmiany bo organizm nie zdążył się przyzwyczaić do jednej dawki a załadowałeś dwa razy większą.ja żeby tego uniknąć to co miesiąc zwiększałem dawkę,zresztą tak zalecił mi lekarz.jak sam spróbowałem z 75 na 150 z dnia na dzień przejść to bylo naprawdę marnie.nie jadlem nic i ciągle kapeć w gębie.Włączyłem 112 na pare dni i dopiero wszedłem na 150.Pominąłeś jeden istotny szczebelek.pobierz jedna dawkę systematycznie miesiąc, dwa, a uboki powinny ustąpić i zobaczysz dopiero wtedy ,czy to działanie terapeutyczne Cię, satysfakcjonuje i dopiero będziesz myślał co dalej.no chyba,że czujesz się bardzo marnie no to do lekarza,ale jak znośnie to przeczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pokrótce opisze moj problem. Od 2008 do mnie 2011 zazywalem citalopram, zmienilem go na sertraline 100 mg do sierpien 2016. Tutaj ze wzgledu na zle samopoczucie (problemy w pracy i osobiste) lekarz zmienil mi asertin na 37,5 mg alventy + 50 mg trazodon. Od 11 grudnia ze wzgledu na pogorszenie samopoczucia lekarz zwiekszyl mi dawke alventy na 75 mg i tu zaczela sie jazda. Rycze co chwila, mam mysli samobójcze, robie żonie irracjonalne sceny zazdrości ogólnie nigdy nie miałem tak. Uważam, że ze względu na okres półtrwania jedna tabletka na dzien to troche za malo. Proszę o pomoc, bo już nie wyrabiam, a do lekarza najwczesniej ide w srode. Czy to mozliwe, ze ten lek mi nie sluzy, czy mam wrocic do sertraliny czy moze postawic na escitalopram, bo nie widze sie z paroksetyna? A moze zwiekszenie dawki to problem, bo najzwyklej lek mi nie sluzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75mg, to trochę mała dawka jak na Twoje problemy. Ja bym wskoczył minimum 150mg i zamiast trazadonu na sen przeszedł na Mirtazapine, bo między Wenlą, a Mirtą zachodzi dobry senergizm.

Okres Świąteczny u zdrowych osób wywołuje uśmiech na twarzy, u mnie dodatkowe napięcie, stres i niepokój więc pewnie i Ty czujesz się chujowo.

Wskocz na większą dawkę i daj czas rozkręcić sie lekowi, jak nie to przejdz na esci.

 

PS. Jak sprawy łóżkowe przy tylu latach brania ssri? Nie wykastrowało Cię? Jak z libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z libido i potencja okej. Natomast wytwarzam sytuacje w ktorych nie naleze do zbyt atrakcyjnych. Cierpi na tym przede wszystkim moje malzenstwo. Boję sie, ze zwiekszanie dawki zaostrzy jeszcze bardziej dzialania niepożądane. Cos mi nie gra w tej noradrenalinie. Poraz pierwszy w historii mojej farmakoterapii blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny. Wczesniejsze 37,5 to w zasadzie placebo, 75 mg to jakbym dopiero sobie wkrecal wenlafaksyne, może odczuwam najzwyklej poczatki brania leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noradrenalinie działanie odczuwalna jest od 150mg w wzwyż.

Statystycznie istotnie działanie noradrenergiczne wenlafaksyny występuje od 225 mg wzwyż:

 

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.psjd-c980f057-59bb-4032-aa40-5aea1f758050/c/Psychiatria_3.2014_Swiecicki__Wenlafaksyna.pdf

W dawkach do 225 mg/dobę wenlafaksyna jest lekiem o działaniu głównie serotoninergicznym (hamującym wychwyt zwrotny serotoniny). W dawce przewyższającej 225 mg/dobę lek wywiera istotne działanie na hamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w przypadku dawek w zakresie 225–300 mg/dobę zwiększa się hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny. Choć efekt ten jest stosunkowo niewielki (oceniany na około 5%), to zdaniem części autorów może być klinicznie znaczący.

Wenlafaksyna jest zaliczana do grupy leków określanych jako środki hamujące wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny (serotonin–norepinephrine reuptake inhibitor, SNRI), co w zasadzie powinno wystarczyć jako odpowiedź na pytanie postawione w tytule. Trzeba jednak pamiętać, że działanie leku wyraźnie zależy od dawki. Debonnel i wsp. oceniali wpływ małych (75 mg/dobę) i dużych (do 375 mg/dobę) dawek wenlafaksyny na hamownie wychwytu serotoniny i noradrenaliny w grupie pacjentów z dużą depresją. W badaniu wykorzystano podwójnie ślepą próbę. W ocenie wzięło udział 44 pacjentów, kuracja trwała cztery tygodnie. Autorzy stwierdzili, że obie stosowane dawki wenlafaksyny z podobną siłą hamowały wychwyt zwrotny serotoniny (55% po jednym tygodniu, 75% po czterech tygodniach), jednak tylko wyższe dawki wenlafaksyny istotnie hamowały wychwyt zwrotny noradrenaliny. Zdaniem autorów tego badania dopiero w dawkach od 225 mg/dobę i więcej można określić wenlafaksynę jako SNRI, w dawkach niższych lek zachowuje się raczej jako SSRI. Podobną prawidłowość stwierdzili także Owens i ws Badając grupę pacjentów leczonych ambulatoryjnie z powodu depresji, autorzy wykazali, że im wyższa jest stosowana dawka wenlafaksyny, tym większe hamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny, choć nawet dla dawki najwyższej (375 mg/dobę) działanie to i tak było istotnie słabsze (60%) niż hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny (80%). Autorzy zwracają uwagę, że obserwowane przez nich zależne od dawki hamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny może mieć znaczenie kliniczne, choć ich zdaniem nie jest to do końca udowodnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pubmed, wskazują, że w dawce 75mg też zachodzi zahamowanie transportera NA w istotnym stopniu.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11277612

W powyższym badaniu stwierdzono jedynie, że po podaniu 75 mg wenlafaksyny został znacząco zmieniony sygnał [11C]MHED będący pochodną okupacji przez nią NET, co nie jest jednoznaczne z klinicznie istotnym działaniem noradrenergicznym wenlafaksyny. Badanie to potwierdziło jedynie, że wenlafaksyna rzeczywiście jest inhibitorem NET (w dawkach > 1 mg/kg), procentowy stopień okupacji NET dla dawki 75 mg nie jest podany.

Zależność stopnia okupacji NET (oraz SERT) od podanej dawki dla wenlafaksyny przedstawia badanie:

npp200847f2.jpg

 

http://www.nature.com/npp/journal/v33/n13/pdf/npp200847a.pdf

 

-- 24 gru 2016, 00:22 --

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18840027

The present data showed that, at its minimal effective dose in depression (75 mg/d), venlafaxine acted as a selective 5-HT reuptake inhibitor, whereas when administered at higher doses (225 and 375 mg/d), it acted as a dual 5-HT and NE reuptake inhibitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tego leku to krótki okres półtrwania tj "15±6 h (parent compound for extended release preparations)" a glowny metabolit (Desvenlafaxine) wedlug mnie ma slabe dzialanie "inhibition of SERT Transporter Ki[nM] 61.4" a dla noradrenaliny wogole nie blokuje wychwytu zwrotnego. Czuje, ze w moim wypadku biorac lek 75mg o np 9 tej rano juz o 20stej jest "do dupy" i musze dobrać 37,5 mg by poprawic swoje samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tego leku to krótki okres półtrwania tj "15±6 h (parent compound for extended release preparations)" a glowny metabolit (Desvenlafaxine) wedlug mnie ma slabe dzialanie "inhibition of SERT Transporter Ki[nM] 61.4" a dla noradrenaliny wogole nie blokuje wychwytu zwrotnego.

Nieprawda, deswenlafaksyna jest trochę silniejszym inhibitorem zarówno SERT jak i NET od wenlafaksyny(choć wartości Ki mogą się różnić w zależności od warunków prowadzenia eksperyment: rodzaju liganda, sposobu pomiaru stężeń, badanego organizmu, części mózgu etc.):

 

http://mhc.cpnp.org/doi/full/10.9740/mhc.n186977

Venlafaxine and desvenlafaxine are essentially pharmacologically equivalent. Both are potent and selective inhibitors at serotonin and norepinephrine transporters with small differences in binding affinity measured by Ki value (lower Ki value indicates more selective binding). The Ki values for serotonin reuptake pumps are 40.2 nM and 82 nM for desvenlafaxine and venlafaxine, respectively. Ki values for norepinephrine reuptake pumps are 558.4 nM and 2480 nM for desvenlafaxine and venlafaxine, respectively. Theoretically, higher binding affinity for desvenlafaxine versus venlafaxine at norepinephrine reuptake pumps could translate into differences in efficacy but this has not been validated in head-to-head clinical trials.

Bardziej reprezentatywną wartością inhibicji SERT/NET dla różnych leków byłaby wartość IC50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , przez ostatnich kilka dni męczyły mnie natrętne myśli na tle seksualnym dotego wszystkiego wzmożony popęd nie mam parterki więc trudno mi było nad tym zapanować ... :-| czy myślicie że wenla mogła wpłynąć na to ?

I mam jeszcze jedno pytanie branie wenli w dawce 225 na dobe w podzielonej dawce i nie podzielonej będzie miało taki sam wpływ na dzwiałanie leku czy inny , bo piszecie co niektórzy że dawka 225 mg/doba działa bardziej znacząco na noradrenalinę jak to się ma w dawce podzielonej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , przez ostatnich kilka dni męczyły mnie natrętne myśli na tle seksualnym dotego wszystkiego wzmożony popęd nie mam parterki więc trudno mi było nad tym zapanować ... :-| czy myślicie że wenla mogła wpłynąć na to ?

Zamień wenlafaksynę na 40 mg paroksetyny + 6 mg rysperydonu + 25 mg karwedilolu - gwarantuję, że o seksie nawet nie pomyslisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , przez ostatnich kilka dni męczyły mnie natrętne myśli na tle seksualnym dotego wszystkiego wzmożony popęd nie mam parterki więc trudno mi było nad tym zapanować ... :-| czy myślicie że wenla mogła wpłynąć na to ?

Zamień wenlafaksynę na 40 mg paroksetyny + 6 mg rysperydonu + 25 mg karwedilolu - gwarantuję, że o seksie nawet nie pomyslisz :P

 

W sama paro?

 

-- 25 gru 2016, 18:38 --

 

Bierze ktoś mixa wenli z mirtrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , przez ostatnich kilka dni męczyły mnie natrętne myśli na tle seksualnym dotego wszystkiego wzmożony popęd nie mam parterki więc trudno mi było nad tym zapanować ... :-| czy myślicie że wenla mogła wpłynąć na to ?

Zamień wenlafaksynę na 40 mg paroksetyny + 6 mg rysperydonu + 25 mg karwedilolu - gwarantuję, że o seksie nawet nie pomyslisz :P

 

W sama paro?

 

-- 25 gru 2016, 18:38 --

 

Bierze ktoś mixa wenli z mirtrą?

 

 

Bierze bierze.ja po mircie solo juz nie myślałem o seksie a jak zapodałem wenle, to tak jakby krew wogule nie dopływała do narządów rozrodczych,bo zimne i przykurczone sie zrobiły.po tym combo szybko mnie infekcje dopadają, przez to się ciągle kiepsko czuję i nie czuje tego właściwego działania terapeutycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×