Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Biore Venlectine od tygodnia. Skutkow ubocznych jakichs wiekszych nie mialam, lekkie nudnosci, suchosc w ustach, 2 pierwsze noce nieprzespane, a teraz jakies dziwne sny, ale to jest do zniesienia. Dzisiaj zwiekszylam dawke, moze w koncu cos sie ruszy, bo jak do tej pory mam wrazenie, ze ten lek nie dziala na mnie. Mam tylko wieksze leki i wrazenie ze humor jeszcze mi sie pogorszyl zamiast poprawic. Wiem, ze tydzien to krotko, ale wczesniej bralam fluoksetyne czy sertraline to dzialaly szybciej, a tu nie czuje ze biore cokolwiek :( Ile czasu mozna tak eksperymentowac z lekami? :(

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was!

dziekuje ze mi co niektorzy odpisali,od wczoraj jestem na zwiekszonej dawce efetcinui dzis czuje sie okropnie spiaca,jakby mi batrie wysiadly nic mi sie nie chce,nie mam ochoty nigdzie wychodzic co za okropne uczucie :roll: ile moze potrwac takie "wyładowanie"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem tu nowy wiec proszę wybaczyć jesli zadam pytanie na które odpowiedź juz padła. Moje pytanie dotyczy leku ALVENTA lekarz zapisał mi jako lek antydepresyjny oraz lek wspomagający terapię PTSD. Biorę go od kilku dni i jakoś nie moge pozbyć dziwnych objawów wysepujących na twarzy a mianowicie dość często drętwieje mi twarz na chilę w dodatku samoistnie zaciskam szczękę. Durgie pytanie czy po jakimś czasie stasowania tego leku wróci normalny popęd seksualny? Jak na razie po porstu totalna niechęć a także i nie moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alventa to to samo co velafax.Na początku brałem velafax, teraz biorę alventa w dawce 150mg.Po około 2 tygodniach minęły mi wszystkie skutki uboczne, a chciałem po tygodniu odstawić bo miałem trochę ich dużo.Trzeba trochę czasu żeby skutki uboczne minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie :) pisałam Wam niedawno że boję się połaczenia skutków ubocznych z napietym tygodniem pracy.. ale moje złe samopoczucie sięgnęło zenitu i od dzisiaj (biorąc pod uwagę że zaczynam urlop i mogę sobie pozwolić na gorsze samopoczucie) wzięłam się za welafax. Po pierwszej tabletce przespałam pół dnia (dobrze że mogłam;), mdłości mam paskudne, ręce się trzęsą jak szalone, serce głupieje - raz tętno 55 raz 120. Czyli wedle Waszych wpisów norma. I wiecie co? Czuję się tak paskudnie ze aż śmiać mi się chce. I to dzięki wam (śmiech a nie samopoczucie).. bo czytam Was już bardzo długo i WIERZĘ, ze wreszcie coś mi pomoże. Może to właśnie to, przetrzymam bo nie mam innego wyjścia! A póki co idę bo prawie nie widzę klawiatury to raz, ekran mi wiruje to dwa a trzy.. chyba te mdłości skończą się niefajnie za moment. Będzie dobrze.. musi być. Mam nadzieję że mi ktoś nie podetnie skrzydeł bo przy tym samopoczuciu "rozjechanej przez walca trzęsącej się galarety" tylko wiara mi została. Odezwę się wkrótce, dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin w dawce 75 mg biore 3 dzień ,dodatkowo lekarz przepisał mi lek o nazwie Wellbutrin(wychwyt zwrotny dopaminy i noradrenaliny),-ponoc równowaga neuroprzekazników dopamina-noradrenalina-serotonina daje najlepsze efekty w terapii depresji a sam Efectin tego nie zapewnia gdyz działa przedewszystkim na układ noradrenologiczno-serotoninowy...narazie po 3 dniach farmakoterapii jestem totalnie nakręcony nie spię juz 3 noc (68 godzin bez minuty snu... :shock: )...to raczej nie jest naturalny objaw,jezeli dalej tak bedzie to bede zmuszony zrezygnowac z tych leków ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwna sprawa... dostalem Velexin ER ktory mam przyjmowac UWAGA... rano i wieczorem po jednej tabletce... przeciez to jest ER - lek o przedluzonym dzialaniu to po co brac 2x dziennie?

 

lekarz jest niedouczony czy co?

 

btw kiedy wy bierzecie wenlafaksyne rano czy wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BirdyNamNam, ja biorę efectin, rano - ale najpierw przez pomyłkę brałam rano i po południu, na szczęście to była 75, teraz mam 150. Obawiam się ze lekarz jest niedouczony albo źle zapamiętałeś, tak jak ja wtedy - wenlafaksyny nie powinno się brać wieczorem bo może spowodowac dziwne rzeczy związane ze snami.

 

 

ewaryst7, tydzień - dwa, przez tyle czasu cała się trzęsłam, szczególnie 5 - 15 minut po zażyciu, to są objawy wejściowe. Agresja minęła mi po około 5 dniach.Lepsza agresja niż depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kasia38, ja na początku też miałam ostre jazdy po velafaxie hihihi przetrwasz to i bedzie dobrze ;)

Ja teraz biore Velafax z rana a na noc Orfiril retard, żeby mnie zbalansować :D Velafax mam 37,5 biore od kwietnia ale nadal mam problemy ze wstawianiem, czuje smutek i mam mysli sambójcze, brakuje mi motywacji -tzn nie płacze już całymi dniami i to ogromny plus -czasem się zastanawiam czy nie poprosić o większą dawke Velafaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę Venlectine, a więc odpowiednik efectinu w dóch dawkach dziennie po 75, tak mi kazała lekarka, ale mogę też brać naraz 150 , np rano, co o tym myślicie, spróbować?

Poza tym lek ok, wcześniej próbowałem wiele innych leków i ten nie ma praktycznie działań ubocznych, no, może poza najpierw bezsennoscią, a teraz sennością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A u mnie zero !!! działań nieporządanych po velafaxie :D Naszykowałam się na najgorsze bo wiem co przechodziłam po rexetinie.Tak więc każdy organizm różnie reaguje... Wg mnie to dobry lek-bynajmniej dla mnie.

zdrówka !!!papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie będę brała Velafaxu.. po raz kolejny okazało się, że jednak machnięcie ręki (bardzo popularne wśród lekarzy) na różnicę pomiędzy depresję z lękami i nerwicę lękową jest bardzo niesłuszne. Przy próbie brania jakiegokolwiek leku o bazie antydepresyjnej czuję się tak źle że nie jestem w stanie przetrwać tego stanu. Zawzięłam się , nie powiem, wytrzymałam 2 tygodnie.. ale gdy zaczęłąm chodzić na czworaka bo zawroty głowy ciągle się nasilały i nawet nhie mogłam o ścianie dojśc do łazienki pora było lek odstawić. Dostałam teraz Ketilept na noc w malusieńkiej dawce (nota bene spróbujcie podzielić na pół tableteczkę wielkości 2 mm :D ) 25mg 1/2 tabl na noc.. a na dzień Spamilan jedną tabl 5mg. Po dwóch dniach zrobiłam z siostrą zakupy bez napadu paniki w sklepie (aczkolwiek nie byłam sama jak pewnie zauważyliście) a było to nie do pojęcia ptrzy Velafaxie. MOże znacie te leki i coś możecie o nich powiedzieć? Pozdrawiam ciepło i życzę kochani spokoju i tego żebyśmy bali się niedługo tylko pająków czy jeśli ktoś woli innego robactwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: jestem nowa od ponad 3 lat walcze z depresja i nerwica.Na poczatku lekarz przepisal mi prozak i lit jak to nie poskutkowalo przeszlam na solian i duloksetyne te leki nawet dzialaly ale po solianie zatrzymala mi sie miesiaczka i doszly jeszcze klopoty z zaburzeniami hormonalnymi ,od 3 tygodni jestem na efexorze i aripiprazolu.Ale z tego co sie zorientowalam jstem na konskiej dawce 300 na dobe.Moje samopoczucie jest zle mam dola nie wiem czy jeszcze ten lek w pelni nie dziala,czy moze poprostu na mnie nie dziala?Czy ktos bral z was taka dawke efexoru??

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:14 pm ]

:oops: jestem nowa od ponad 3 lat walcze z depresja i nerwica.Na poczatku lekarz przepisal mi prozak i lit jak to nie poskutkowalo przeszlam na solian i duloksetyne te leki nawet dzialaly ale po solianie zatrzymala mi sie miesiaczka i doszly jeszcze klopoty z zaburzeniami hormonalnymi ,od 3 tygodni jestem na efexorze i aripiprazolu.Ale z tego co sie zorientowalam jstem na konskiej dawce 300 na dobe.Moje samopoczucie jest zle mam dola nie wiem czy jeszcze ten lek w pelni nie dziala,czy moze poprostu na mnie nie dziala?Czy ktos bral z was taka dawke efexoru??

 

 

to fakgtycznie końska dawka, ja mam przykazane 75 mg ale mogę zwiększyć do 150 i tyle. Czy taką dawkę zalecił Ci lekarz, czy to samowola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik, mam pytanie

skoro efexor to odpowiednik efectinu, czyli konsumujemy to samo, czyli mniej więcej na "tym samym wózku" jedziemy:), to jak dlugo bierzesz juz efexor? na leki czy depresję? i jak dr kazał ci dlugo brać? MI leki i zawroty głowy minęły (mam nerwicę lękową), chociaz myślałam, ,ze może efectin spowoduje też jakiś przypływ energii:) a tego akurat nie mam, ale może to jednak wpływ mojego bardzo niskiego ciśnienia i niskiego poziomu żelaza, że chodzę bardzo często senna, mało mam energii i... nic mi się nie chce:) albo taki już leniuszek ze mnie:)

aha, ja biorę ecetin ponad trzy tygodnie, z tym, że pierwszy tydzień brałam dawkę 37 er, w sumie więc dopiero od jakiś 17 dni biorę 75 er, czy może mi sie jeszcze polepszyć samopoczucie?

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×