Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

wg mojego psychiatry benzo najlatwiej i najlagodniej odstawic podczas brania antydepresantu. Sprawdziłam, miał rację.

Bezboleśnie odstawiłam klonazepam kilka lat temu, choć obecnie niestety na krótko mam nadzieję, do niego powróciłam:(

Żeby bezproblemowo odstawiać, trzeba osiagnąc stabilny stan więc generalnie gdzieś po 3 miesiacu brania antydepresantu podobno najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true, Będzie dobrze, obiecuję Ci to ;) Mnie już raz wenla wyciągnęła z bagna do życia. Ciebie też wyciągnie ale to trzeba troszkę czasu. Te myśli, żeby robić to czego się boisz zaczną się nasilać aż w końcu zaczniesz to robić. Przełamiesz się w pewnym momencie i zobaczysz, że to wcale nie jest takie straszne i potem już będzie coraz lepiej.

 

Co do mnie. Byłem dziś u lekarza i doszliśmy do wniosku, że to ten Afobam mnie tak poniewiera a on ma w skutkach ubocznych właśnie stany depresyjne, drżenie mięśni ze zwiotczeniem ich, taki syf, który odczuwam jak przestaje działać. Przepisał mi nowe leki o których nie będę pisać bo boję się komentarzy, napiszę o rezultatach. Tak że z wenlą daję sobie na razie spokój, ona mnie postawiła na nogi i chyba to nadal działa skoro żyję jakoś, pracuję. Skupiam się teraz na walce z atakami lęku, paniki czyli z tym co mi głównie w życiu doskwiera, i dodatkowo przed nawrotem depresji.

 

Ps. true, będzie dobrze i z niecierpliwością czekam na zmianę Twojego avatara ;)

dzieki za slowo , ja mam nadzieje , ze bedzie tak jak piszesz ;) 2 dni powiem ze mialam w miare ok , nawet obiad zrobilam :D to sukces noooooo , bo mi sie nawet do kuchni nie chcialo wchodzic ;) kupilam prezenty dzieciakom :D i nawet zapytalam pania w sklepie o baterie ... to jak raczkowanie ale dobre i to ;)

 

a dlaczemu avek nie ladny?? ;)

 

-- 06 gru 2013, 15:26 --

 

Więc tak, mogę powiedzieć, że Atarax mi nie pomaga. Być może będzie mnie w stanie uspokoić kiedy będę już na SSRI, ale na pewno nie teraz.

 

Mam do Was pytanko. Czy macie może ciemne plamy pod oczami bo kiedyś nie miałem a pojawiły się mniej więcej w czasie gdy zacząłem mieć lęki.

taaa mam , watroba daje o sobie znac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczemu avek nie ladny?? ;)
Ładny ale mało optymistyczny, mam nadzieję, że zamienisz go wkrótce na np. rumianą na buzi dziewczynkę z pięknymi niebieskimi oczami idącą po kolorowej tęczy, wśród kolorowych kwiatów :)

 

zalezy od sposobu widzenia :) Dla mnie dziewczyna rumiana na buzi w kwiatach to wyobrazenie dziewczyny na wsi i tyle :). Ja bym innego awatara wybrala na hold szczescia i zadowolenia wiec chyba sprawa indywidualna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczemu avek nie ladny?? ;)
Ładny ale mało optymistyczny, mam nadzieję, że zamienisz go wkrótce na np. rumianą na buzi dziewczynkę z pięknymi niebieskimi oczami idącą po kolorowej tęczy, wśród kolorowych kwiatów :)

eeehehehe to zbyt optymistyczne , ja od zawsze jestem pesymistka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie po 5 tygodniach na wenli troszkę lepiej ale bez szału.Lęk przed chorobą serca pozostał,wątpliwości czy kardiolog czegoś nie przeoczył w badaniach ekg,echo,holter,biochemia,markery itp itd,napięcie mięśni ramion,szczękościsk aż bolą mnie zęby ,nerwobóle w okolicy serca,osłabienie i senność.Ale mam więcej chęci i zaczołem znów biegać po troszku bo lęk przed zawałem został.Zaczołem się sprawdzać czy coś się nie dzieje w trakcie wysiłku.Poczekam jeszcze trochę jeśli nie będzie lepiej to trzeba będzie zmienić leki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie po 5 tygodniach na wenli troszkę lepiej ale bez szału.Lęk przed chorobą serca pozostał,wątpliwości czy kardiolog czegoś nie przeoczył w badaniach ekg,echo,holter,biochemia,markery itp itd,napięcie mięśni ramion,szczękościsk aż bolą mnie zęby ,nerwobóle w okolicy serca,osłabienie i senność.Ale mam więcej chęci i zaczołem znów biegać po troszku bo lęk przed zawałem został.Zaczołem się sprawdzać czy coś się nie dzieje w trakcie wysiłku.Poczekam jeszcze trochę jeśli nie będzie lepiej to trzeba będzie zmienić leki.Pozdrawiam

 

miałem to samo i jest to do nie o wytrzymania, męczyłem się miesiąc z kawałkiem i w końcu odstawiłem, nie da się funkcjonować z taką tachykardią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 to nie byłoby wcale dużo, a najpierw można po takiej dawce liczyć na uśpienie, czy np. ból lub inne dolegliwości :?: Ktoś coś słyszał :?:

a po co ci takie info???

 

ja skonczylam dzis opakowanie 75/28 i tak mnie leb napierdziela ze chyba bym zabila ... a bylo juz w miare , nawet jako taki humor mi wrocil .... a teraz leb mam jak bombe zegarowa co za cholera??????????????,

od jutra mialam przejsc na 150 no nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "śmiertelna dawka", przy masywnym przedawkowaniu każdy organizm zareaguje inaczej

zresztą popełnienie samobójstwa przy pomocy wenlafaksyny jest niemal niemożliwe (i całe szczęście)

 

czemu niemożliwe :?:

 

a po co ci takie info???

 

bo chce, żeby to wszystko się już skończyło, ale chcę to zrobić raz, a skutecznie i możliwie bezboleśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "śmiertelna dawka", przy masywnym przedawkowaniu każdy organizm zareaguje inaczej

zresztą popełnienie samobójstwa przy pomocy wenlafaksyny jest niemal niemożliwe (i całe szczęście)

 

czemu niemożliwe :?:

 

a po co ci takie info???

 

bo chce, żeby to wszystko się już skończyło, ale chcę to zrobić raz, a skutecznie i możliwie bezboleśnie

no co ty trombeczka ... :( nie mow tak , to sie nie sskonczy wiadomo ale trzeba sobie jakos pomagac a nie dobijac .. nawet tak nie mow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chce, żeby to wszystko się już skończyło, ale chcę to zrobić raz, a skutecznie i możliwie bezboleśnie

 

To akurat rozumiem doskonale, 2 razy już probowałem 'to' skończyć. Za pierwszym razem lekami właśnie. Wbrew pozorom to jest bardzo trudne zadanie, przy 90% leków praktycznie niewykonalne, dlatego zdecydowanie odradzam, celu nie osiągniesz a najesz się wstydu, Twoja rodzina będzie cierpieć.... No a już wenlafaksyna wybitnie się do tego nie nadaje. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dawka czego?Ja jestem na wenli 75mg.Od czasu jak zaczołem brać dostałem jakiś dziwnych jazd jak by mi serduszko przeskakiwało w gardle.W badaniach nic nie wyszło.Ale świetnie się przez to potrafie nakręcić.

 

W gardle? Przedwczesne pobudzenia komorowe mogą się tak objawiać. Jeżeli miałeś robione jedynie EKG zawsze można dla spokoju zrobić sobie 24 godzinnego albo dłuższego holtera, tym bardziej, że wenlafaksyna może zwiększać arytmię.

 

Jaka dawka jest śmiertelna?

 

Przedawkowanie może nawet nie powodować objawów ubocznych - można się jednak spodziewać sedacji, drgawek i szybkiego tętna (via The Prescriber's Guide Stephena Stahla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×