Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

true, wytrzymaj,bo naprawdę warto

trzymam sie , jeszcze ;)

a takie pytanie do kobiet , mowa jest w ulotce , ze miesiaczki sa wydluzone itp ... czy lek ma cos w sobie z niekrzepliwoscia krwi czy co??

 

-- 16 lis 2013, 20:43 --

 

true, ciekawe leczenie w takim razie, zaleczenie objawów lub nawet nie w zamian za skutki uboczne...... no faktycznie fajne "leczenie"

ja kazde tabletki tak znosze , nawet ta polowa 75 jest ciezka w cholere , ja przy zwyklych antykoncepcyjnych kiedys malo nie umarlam , pogotowie mnie zabieralo , moje cialo zle znosi chemie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true, tak lek może powodować małopłytkowość, po za tym jakby nie spojrzeć "miesza" w hormonach, a my jesteśmy na takie zmiany wrażliwe dlatego również może spowodować zaburzenia lub brak miesiączki

no jeszcze kuzwa lepiej :/ rok temu mialam torbiel na jajniku przez ciagly stres i nie chce tego wiecej przechodzic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trepifajksel, Moim zdaniem to poza skutkami odstawiennymi to poprostu masz nawrot nerwicy i to z dodatkiem depresji juz. Niestety trzeba schodzic powoli z lekow zeby wiedziec jaka jest reakcja organizmu na odstawnianie. Czy tylko reakcje zmniejszania dawki czy tez pogorszenie choroby, wtedy sie ocenia czy wskazane jest schodzenie z leku czy trzeba kontynuowac. Ja mialam podobnie tylko ze ja czulam sie super i zeszlam sobie powoli w miare. Niestety sielanka trwala krotko. Stany lékowe wrocily o silniejsze i z depresja.

Wiec o tym, ze dlugie zazywanie benzodiazepin tez wywoluje paradoksalne odwrotne skutki (nie u kazdego)

ZAiwaniaj do lekarza bo im wiecej ci sie rozwinie depresja czy stany lékowe tym dluzej i trudniej je pozniej sie zwalcza. Najmniej czego potrzebujesz teraz to jest zjadanie benzo. Bedziesz ich potrzebowal coraz czesciej i wieksze dawki aby cos zadzialalo a to do nieczego nie prowadzi dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas dzis zauwazylam krwawienie z blon sluzowych

Przez pierwsze ~2 miesiące brania wenli rano miałem zakrwawiony nos, nie wiedziałem, czy to wenla, czy ogólnie wykończenie organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trepifajksel, Moim zdaniem to poza skutkami odstawiennymi to poprostu masz nawrot nerwicy i to z dodatkiem depresji juz. Niestety trzeba schodzic powoli z lekow zeby wiedziec jaka jest reakcja organizmu na odstawnianie. Czy tylko reakcje zmniejszania dawki czy tez pogorszenie choroby, wtedy sie ocenia czy wskazane jest schodzenie z leku czy trzeba kontynuowac. Ja mialam podobnie tylko ze ja czulam sie super i zeszlam sobie powoli w miare. Niestety sielanka trwala krotko. Stany lékowe wrocily o silniejsze i z depresja.

Wiec o tym, ze dlugie zazywanie benzodiazepin tez wywoluje paradoksalne odwrotne skutki (nie u kazdego)

ZAiwaniaj do lekarza bo im wiecej ci sie rozwinie depresja czy stany lékowe tym dluzej i trudniej je pozniej sie zwalcza. Najmniej czego potrzebujesz teraz to jest zjadanie benzo. Bedziesz ich potrzebowal coraz czesciej i wieksze dawki aby cos zadzialalo a to do nieczego nie prowadzi dobrego.

Dziękuję, umówiłem się na czwartek. Mam nadzieję, że wytrwam w pracy. Co do afobamu to się pilnuję, biorę go tylko w ostateczności, bardzo sporadycznie przekraczam 1 tabletkę na dobę a staram się nie przekraczać pół tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trepifajksel, (przepraszam za bledy i brak polskich liter ale juz dawno nie mam do czynienia z j. polskim usmaialam sie z tego, ze napisalam Wiec.. no ale pominmy ta drobna niedogodnosc ;)

 

POki co do czwratku to bierz benzo kiedy ci potrzeba zeby jak najmniej doposzczac do sytuacji lékowych (wyuczamy sie ich i pozniej trudno sie ich pozbyc, tak w paru slowach ujmujac temat) nie wiem jakie dawki i co ile brales ale lepiej jest brac mniejsza dawke co 2h jak juz stan jest taki, ze praktycznie ciagle sie zle czujesz... dopoki nie zacznie dzialac lek docelowy.

Ja przerabialam powroty choroby ze wszystkich najgorszych stron i bezno wiele razy mnie uratowalo ale jak juz sie ma lek docelowy to juz powinno sie z benzo rezygnowac bo one naprawde po dlugim zazywaniu powoduja te choroby na ktore sa zazywane... dziwne ale tak jest.

 

4 lata na efektinie byles to dosyc dlugo. jakie dawki?

benzo jak dlugo juz bierzesz? (afobam chloernie uzaleznia niektore osoby, mnie np juz po tygodniu jest ciezko bez tabletki i nie moge zasnac...

Wiadomo im dluzej zazywamy tym wiecej substancji potrzebuje organizm aby dac pozadane skutki jego zazycia. Trzeba zwiekszac dawki. A nic w tym dobrego...

Ja sie nie wymadrzam :) swoja opinie wyrazam. Sama juz raz schodzilam z benzo przez prawie rok samiutka bez lekarzy i nie bylo ciekawie. Teraz znowu schodze z benzo bo mialam nawrot i ratowalam sie bezno... Zajadalam przez ponad rok czasu 3mg lorazepamu na noc. Nic go nie czuje wiec powinnam polknac moze 10 bo 5 probowalam i tez nic. Wiec zostalam przy 3 a teraz jestem na 2 i.1/4 i powoli bede dalej zmniejszac no ale nie o tym temat.

 

Dziwi mnie, ze na léki dal ci prozac bo wg moich zrodel to na léki ma slabsze dzialanie, jest lepszy na depreche. No ale coz. Ja nie lekarz.

Wiem , ze seroxat wymiata léki w szybkim tempie ale ja sie czulam zbyt pobudzona....

Same masz stany lékowe czy uwazasz, ze depresyjne tez cie dopadly?

 

PS. dzieki Bogu czuje sie lepiej ostatnich pare dni bo pare postow wstecz to jakas masakra byla. 2 dni kiedy to zyc sie nie chce juz :/

 

-- Wt lis 19, 2013 2:45 am --

 

A co powiecie dziewczyny na okres typu: 4 dni tylko jakas jedna plamka na dzien brudna, nawet nie krew czerowna, 2 dni okresu w miare normalnego, nastepne 3-4 dni plamka brudna raz na dzien...koniec okresu. I powinnam liczyc poczatek okresu od pierwszej plamki jaka zauwaze i koniec w ostatni dzien plamki czy tylko te 2 dni? (plamka to nawet nie plamka zadna, lekkie zabrudzenie czasem tylko jedno w ciagu calego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim czasie.U mnie póki co wenla działa ale na niekorzyść. 17 dień i dalej mam

dziwne napięcie w całym ciele,chodze jak nakręcony,budzę sie rozdygotany,szumi mi w uszach,dziwnie bije serce jak by zwalniało.

Lęki nawet gorsze.Samopoczucie LIPA.Ale nadal czekam może jeszcze za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualnie biore citalopram i bupropion. Jak wiadomo terapia Wellbutrinem sporo kosztuje, wiec zastanawiam sie nad jego wymiana na cos innego. Przydaloby sie zeby to bylo cos aktywizujacego, bo bupropion dziala w tym wzgledzie bardzo dobrze (daje energie, chce mi sie cos robic, ogarniam obowiazki) - generalnie Wellbutrin biore na aktywizacje, a citalopram na nastroj. Zastanawialem sie nad wymiana bupropionu na wenlafaksyne wlasnie, ktora dziala tez na noradrenaline (czyli pobudza), a ktorej generyki kosztuja doslownie grosze (98 tbl. Orivenu 150 mg za 15 zł - jedno opakowanie Wellbutrinu 300 mg = zapas Orivenu na 30 miesięcy) :lol: ). Mam wobec tego kilka pytan:

 

1) Czy ktos ma porownanie wenlafaksyny i bupropionu - jak wyglada sprawa aktywizacji: czy wenlafaksyna potrafi pobudzac tak jak bupropion?

2) Na poczatek na pewno dostalbym od lekarza 75 mg - skoro wenlafaksyna dziala na noradrenaline dopiero od 150 mg, wiec 75 mg (plus jeszcze citalopram do tego) = serotoninowa zamulka? Ergo: zeby poczuc noradrenalinowa stymulacje musze koniecznie wskoczyc na 150 mg?

3) Wazna dla mnie sprawa: czy spadek libido/impotencja jest czesta na wenlafaksynie?

4) Czy ktos z Was bierze wenlafaksyne w polaczeniu z SSRI? Jak sprawdza sie takie polaczenie i czy w ogole jest sens laczyc te dwie grupy lekow?

5) Czy po wenli sie raczej chudnie czy tyje?

 

Bede wdzieczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie Masked_Man, to zresztą dla mnie naturalne, że reaguje niewerbalnie na to co mówię (werbalnie też ;))

nie wyobrażam sobie, że gadam przez godzinę do posągu... nie wytrzymałabym psychicznie!

 

UnityMitford, może powiedz o Twoich spostrzeżeniach i co czujesz w związku z tym? (ale niekoniecznie o botoksie! ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, brałam bupro -aktywizowała mnie ta dopamina i pewnie noradrenalina troche

wenla cholernie muli i cierpie na zmęcznenie każdego dnia, dosłownie zdycham i ledwo wyrabiam i tak jest na niej cały czas

ale mnie muli wszystko co na serotonine, bupro byl spoko, gdyby nie lęki i bezsenność

 

ja chudnę po wenli, już 9 kg schudłam w krótkim czasie, nie głodzę się, nie mam diety, tylko mało jem, zero słodyczy, ledwo kromkę chleba zjem

 

a większość ludzi ma aktywizacje na wenli, nawet po 75 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat. Wczoraj przed pracą pooglądałem trochę filmików o nerwicy lękowej, o błędnym kole w jakie wpada organizm nakręcając się podczas tych cholernych lęków i trochę mnie to uspokoiło. Wziąłem pół tabletki afobamu i praca minęła mi nadzwyczaj łagodnie, pierwsze 2 godziny były trochę nerwowe ale potem się uspokoiłem. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×