Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomoc


tylkoja95

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dlugo bierzesz leki, bo to ważne. Ja mam ostrą nerwicę natręctw, cierpię na nią od wielu lat i doprowadziła mnie do dwóch prób samobójczych. Napisanie Ci żebyś zajął głowę czymś innym raczej niewiele pomoże, ale faktycznie tak powinieneś zrobić. Mi to pomaga. Pomaga mi też tłumaczenie sobie, że to choroba, że wcale nie muszę czegoś robić, czy ciągle się nakręcać. Te sposoby pomagają mi jednak dopiero od jakiegoś czasu odkąd mój stan jest bardziej stabilny. Ustabilizował się dopiero w szpitalu, dzięki terapii i to ją Ci przede wszystkim polecam. Musisz przepracować swoje problemy z psychologiem. To na pewno Ci pomoże. Jakbym chciał pogadać to możesz śmiało do mnie pisać, pomogę jak potrafię :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 14:11, tylkoja95 napisał:

siema. Mam na imię szymon. Mam 23 lata. Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze sposoby na radzenie sobie z niechcianymi odruchami i myślami.

Siemasz. Tak jak koleżanka wyżej sugeruję znalezienie terapeuty. Nie zrażaj się jeżeli pierwszy do którego trafisz okaże się zawodem. Sam przeszedłem na pewno więcej niż pięcioro różnych terapeutów nim trafiłem na osobę z którą udało mi się osiągnąć sukces. Pamiętaj, że leki służą jedynie do walki z objawami ale żeby wyplewić problem od podszewki należy przejść psychoterapię (to tak jakby leki były nożycami do przycinania kłującego ostu a psychoterapia łopatą, którą się go wykopie). Oprócz psychoterapii pomogło mi regularne uprawianie seksu oraz bieganie. Co do wysiłku fizycznego doskonale rozumiem jak trudno się zmobilizować na starcie dlatego polecam zainwestować w odzież termoaktywną oraz buty (tanio w decathlonie, nie musisz mieć najek za 500zł).

Jeżeli któryś z zasugerowanych na forum sposobów radzenia nie zadziała w Twoim przypadku, również się nie zrażaj. Dotyka nas dolegliwość mocno indywidualna. Mi na przykład pobyt na oddziale leczenia nerwic w ogóle nie pomógł i byłem bardziej niż niezadowolony. Trzymam za Ciebie kciuki kolego i życzę Ci powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paulinaski napisał:

Jak dlugo bierzesz leki, bo to ważne. Ja mam ostrą nerwicę natręctw, cierpię na nią od wielu lat i doprowadziła mnie do dwóch prób samobójczych. Napisanie Ci żebyś zajął głowę czymś innym raczej niewiele pomoże, ale faktycznie tak powinieneś zrobić. Mi to pomaga. Pomaga mi też tłumaczenie sobie, że to choroba, że wcale nie muszę czegoś robić, czy ciągle się nakręcać. Te sposoby pomagają mi jednak dopiero od jakiegoś czasu odkąd mój stan jest bardziej stabilny. Ustabilizował się dopiero w szpitalu, dzięki terapii i to ją Ci przede wszystkim polecam. Musisz przepracować swoje problemy z psychologiem. To na pewno Ci pomoże. Jakbym chciał pogadać to możesz śmiało do mnie pisać, pomogę jak potrafię :).

leki regularnie biorę od końca marca.ja też jestem po dwóch próbach przez to gówno które nazywa się nerwicą natręctw a które powinno mieć zupełnie inną nazwę. cieszę się że mogę na kogoś liczyć. Mam psychologa byłem  3 razy w szpitalu ale ciągle jest tak samo. Ciągłe napięcie brak radości z tego co robię i co mogę zrobić. Dokładnie stwierdzono u mnie zaburzenia rozwoju nastroju depresje nerwicę natręctw i parę chorób fizycznych ale o nich nie będę pisać bo z tym sobie jakoś poradzę. Mam czasami chwilę że myśląc o czymś co sprawiało mi przyjemność po chwili myśląc znowu o tym mam takie uczucie nie umiem go opisać ale to jest mniej więcej coś takiego że odbiera mi całą radość. Jeśli chodzi o ciebie jeśli chciałabyś ze mną porozmawiać może obaj sobie wzajemnie pomożemy bo mamy to samo i to gówno nas łączy piszę ci mój numer gg a jeśli nie chcesz ze mną pisać nie masz gg albo jakiś inny powód to może uda się porozmawiać w innym miejscu. nie myślę o spotkaniu poza siecią więc spokojnie. 66131111.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×