Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
szrama

Ból i ucisk w sercu - Czy to nerwica?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat, a mój problem wygląda tak, że czuję nagły gwałtowny ucisk w sercu lub po prostu sam mocny przeszywający ból. Rok temu byłem u kardiologa, zrobił badania EKG i stwierdził, że wszystko jest w porządku. Problem w tym, że badanie EKG trwa stosunkowo krótko i w jego trakcie nie miał miejsca żaden ucisk, a lekarz powiedział, że to może na tle nerwowym. Teraz po roku jest jeszcze gorzej. Przykładowo idę z psem na spacer i w jego trakcie nagle mocno znienacka ściska mnie w sercu i muszę na chwilę usiąść, gdyby ktoś widział to pewnie myślał by, że mam zawał. Albo na przykład gdy idę się myć i położę w wannie to czuję taki ból w sercu że wolę w niej usiąść, nie ucisk, ale ból. Teraz nie wiem czy to może być nerwica czy coś z sercem, ktoś ma z Was podobnie i jest pewien, że to nerwica? Dodatkowo nie uprawiam żadnego sportu, jakiś wysiłek fizyczny w pracy najwyżej. Żyję od wielu lat w ciągłym stresie i lęku prawie 24/7, dodatkowo zawody miłosne, znajomych nie mam, a w domu zawsze najgorszy i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje objawy mogą wskazywać na nerwicę serca. To jedna z odmian nerwicy lękowej, w której często wymienia się takie objawy jak właśnie bóle w klatce piersiowej, ale też duszności czy zaburzenia rytmu serca. Ten typ nerwicy jest trudny do zdiagnozowania, ponieważ często bywa mylony właśnie z problemami kardiologicznymi. Jeśli podejrzewasz u siebie ten typ nerwicy, spróbuj udać się do lekarza psychiatry. On będzie mógł przeprowadzić diagnostykę i, jeśli będzie to konieczne, wdrożyć odpowiednie leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbadaj się raz jeszcze u kardiolog .porządne badania a nie tylko ekg. Iść serca, badania z krwi itd. Może to też być inna choroba lub żołądek. 

Jeżeli wyniki będą ok to psychiatra. 

Najważniejsze jest to abyś miał świadomość co jest nie tak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak samo z tym bolem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi